вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001
+380-44-351-21-56

Опитування

Чи вважаєте Ви обгрунтованими тарифи на житлово-комунальні послуги для населення?

Газета

f2418f9cff604616adc1fd8ca1c0f5edcQ9GPUW4d4ksWBKB 0
1028240
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
59
413
3555
1637
1028240

Час: 2023-06-04 10:16:59
Visitors Counter

Новини об'єднання

ЩО ЗМІНИЛОСЬ В РЕЄСТРАЦІЇ ТА ОБЛІКУ БЕЗРОБІТНИХ – РОЗ'ЯСНЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

dsz 3105Державна служба зайнятості повідомила, що 10 травня набув чинності новий Порядок реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу. Служба підготувала добірку 9 основних змін, передбачених документом.

Детальніше...

ДІТИ – НАШЕ МАЙБУТНЄ, А ЗНАЧИТЬ - МАЙБУТНЄ ВІЛЬНОЇ УКРАЇНИ!

ozdorovlennia ditei 1 800x500Актуальним як ніколи для профспілок міста є реалізація прав членів профспілок та їх дітей на оздоровлення та відпочинок. У зв’язку з тривалою воєнною агресією росії проти України, введенням воєнного стану, велика кількість дітей опинилась в складних життєвих обставинах. Турбуючись про збереження емоційного стану, психічного та фізичного здоров’я дітей, і цього року профспілки міста організовують їх оздоровлення та відпочинок.

Детальніше...

ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ ПРОФСПІЛКОВОГО АКТИВУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКПРОФРАДИ З МІСЬКОЮ ВЛАДОЮ

изображение viber 2023 05 30 11 35 27 24230.05.2023 в Будинку київських профспілок відбулася зустріч профспілкового активу Київської міськпрофради з соціальними партнерами – представниками Київської міської державної адміністрації, яку провів Голова Київської міськпрофради.

Детальніше...

ЕЛЕКТРОННІ МАРКИ І ВІДМОВА ВІД БАНДЕРОЛЕЙ: НАБУВ ЧИННОСТІ НОВИЙ ЗАКОН ПРО ПОШТОВИЙ ЗВ'ЯЗОК

Без названияНовий закон України "Про поштовий зв’язок", ухвалення якого дозволило привести у відповідність національне законодавство до законодавства ЄС у сфері надання послуг поштового зв’язку, 25 травня набув чинності.
Про це повідомляє пресслужба "Укрпошти".

Детальніше...

КОМІТЕТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ЗАХИСТУ ПРАВ ВЕТЕРАНІВ ПОІНФОРМУВАВ КИЇВСЬКУ МІСЬКПРОФРАДУ ЩОДО РОБОТИ З ВРЕГУЛЮВАННЯ ПИТАННЯ ОТРИМАННЯ ДОПОМОГИ З ТИМЧАСОВОЇ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ ПРАЦІВНИКАМ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ ЗА СУМІСНИЦТВОМ ЗА УСІМ

sumisnuctvoУ зв’язку з набранням чинності з 01.01.2023 року нової редакції Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 року № 1105-XIV в редакції Закону України від 21.09.2022 року № 2620-IX, якою, зокрема визначено, що лікарняний оплачується працівнику за основним місцем роботи або за сумісництвом, однією з гострих суспільних проблем стало питання отримання допомоги з тимчасової непрацездатності працівникам, які працюють за сумісництвом за усіма місцями роботи.

Детальніше...

Новини членських організацій

ТУРНІР З ШАХІВ НА АТ«ФАРМАК» «FARMAK CHALLENGE 2021»

67247042 1121816501539799 8760549457709236224 nУ рамках спортивних змагань «Farmak Challenge 2021» у АТ «Фармак», який відноситься до Київської міської організації профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості, пройшов турнір з шахів. Шістнадцять фармаківців змагались за звання найкращого шахіста.
У звязку з карантинними обмеженнями турнір проходив у режимі онлайн на ігровому майданчику www.lichess.org. У онлайн турнірі брали участь лише працівники «Фармак».

Детальніше...

КИЇВСЬКА ПРОФСПІЛКА ЕНЕРГЕТИКІВ ВПРОВАДЖУЄ НОВІ ДІСТАНЦІЙНІ ФОРМИ РОБОТИ

3750Карантинні обмеження вимагають пошуку нових форм спілкування і діяльності. 18-19 листопада міський комітет Київської профспілки енергетиків провів плановий щомісячний навчальний семінар з головами профспілкових органів у новому форматі - відеопрезентації, яка розміщена на каналі профспілки в YouTube. Відеопрезентацію вели голова профспілки Юрій Бондаренко, головний бухгалтер міського комітету Ірина Калініченко та правовий інспектор Ольга Можаєва. Доповідачі у стислій формі проінформували про стан профспілкових справ в цілому та конкретно в Київській профспілці енергетиків, прокоментували постанови, прийняті на останньому засіданні міського комітету, поставили завдання та дали рекомендації з практичних питань. Відповідно до вимог часу, міський комітет велику увагу приділяє використанню у роботі сучасних електронних засобів комунікацій. Щоденно сайт профспілки відвідує понад 1000 користувачів. Ми підтримуєм сторінку в Facebook, канал в YouTube, спільноту та групи в в Viber, використовуємо ZOOM, інші програми, месенджери. Маємо сподівання, що нова форма навчання буде зручною та ефективною.

Детальніше...

ЗМІНА ІСТОТНИХ УМОВ ПРАЦІ Ч. 3, 4. СТ. 32 КЗППУ

енергетикиПитання щодо зміни істотних умов праці врегульоване ч.3 ст.32 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП), якою визначено, що у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, допустима зміна істотних умов праці, якщо робота продовжується за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, встановлення або скасування неповного робочого часу, режиму роботи, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Детальніше...

Матеріали з питань: "Переведення працівника на іншу роботу" та "Переміщення працівника на інше робоче місце"

енергетикиВ Кодексі законів про працю України існують певні статті, які користуються підвищеною увагою. До Київського міськкому профспілки енергетиків надходить багато питань щодо норм статті 32, яка регламентує переведення та переміщення працівників, а також зміну істотних умов праці. Тому міськком енергетиків вирішив оновити та "розділити" ст. 32 на складові. Відповідні матеріали з питань: "Переведення працівника на іншу роботу" та "Переміщення працівника на інше робоче місце" вже розміщені в розділі "Юридичні консультації" на сайті (http://kievprofenergo.in.ua/page/9/). Стаття "Зміни істотних умов праці" готується та буде розміщена найближчим часом.

Детальніше...

ПОНОВЛЮЄТЬСЯ РОБОТА ПРАТ «ДОЗ «ЯВІР» ДЕРЖАВНОЇ АКЦІОНЕРНОЇ КОМПАНІЇ «АРТЕМ».

артемДиректор ПрАТ «ДОЗ «Явір» Державної акціонерної компанії «Артем» Микола Кузьмич Строкоус повідомив, що через карантин підприємство спочатку призупинило виробництво як спеціальної продукції оборонного призначення так і реабілітаційних виробів. Зараз, користуючись, нормами постанови КМУ від11 березня №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», зокрема п.8, який дозволяє діяльності з виготовлення технічних та інших засобів реабілітації, поновилося виготовлення дерев’яних реабілітаційних крісел моделей 375 та їх модифікацій, реабілітаційних стільців моделі 360. Всього зараз в роботі біля 60 екземплярів цих виробів. Імпортні комплектуючи є в запасі, а з вітчизняними – допомагають постачальники. До роботи залучено поки 12 працівників, звичайно, із дотриманням усіх заходів протиепідеміологичної безпеки.
                                  Голова ПО ПАУ В ДАХК «Артем» Олександр Кельїн.

Важливо !

РОЛЬ ПРОФСПІЛОК У ЗАХИСТІ ЛЮДИНИ ПРАЦІ
ТА ПОСИЛЕННЯ МОТИВАЦІЇ 
ПРОФСПІЛКОВОГО ЧЛЕНСТВА

Дизайн без названия 1Міжнародний День праці відзначається щороку 1 Травня в 143 країнах.
Враховуючи нинішню ситуацію та дію воєнного стану в Україні, яка не дає можливості проводити демонстрації та масові акції, 1 Травня просимо не бути байдужими і проявити єдність та солідарність, шляхом поширення мотиваційної листівки для членів профспілок і працівників підприємств.

ПРОФСПІЛКА – це не просто громадська організація, яка об’єднує громадян, пов’язаних спільними інтересами за родом їх професійної діяльності, а й суб’єкт трудового права. Її повноваження та права визначені спеціальним Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

Об'єднання профспілок, організацій профспілок у м. Києві «Київська міська рада профспілок» (Київська міськпрофрада) – найбільш чисельне та ефективне профспілкове об’єднання в місті Києві, яке було створене в 1975 році. Станом на 1 січня 2023 року Київська міськпрофрада об’єднує 26 членських організацій із загальною чисельністю до 300 тисяч членів профспілок міста Києва.

НА СЬОГОДНІ КИЇВСЬКА МІСЬКПРОФРАДА СПІЛЬНО З ЧЛЕНСЬКИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ МАЄ ЗМОГУ:

 • - Надавати допомогу і захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів члена профспілки на підприємстві, в організації, установі через Колективний договір.
 • - Сприяти вирішенню індивідуальних та колективних трудових спорів.
 • - Аналізувати і вносити пропозиції до державних і місцевих органів виконавчої влади щодо вдосконалення нормативно-правової бази у сфері соціальних прав і гарантій працівників.
 • - Надавати консультації з питань трудового та соціально-економічного захисту членів профспілок (зміни в трудовому законодавстві, порядку надання житлових субсидій, нововведень в сфері житлово-комунального господарства, пенсійного забезпечення тощо).
 • - Здійснювати громадський контроль за дотриманням на підприємствах, в установах та організаціях міста Києва вимог Кодексу законів про працю України, законів України «Про охорону праці» та «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
 • - Здійснювати громадський контроль за дотриманням роботодавцями чинного законодавства у сфері соціально-економічних відносин відповідно до повноважень, передбачених Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», а також за своєчасною розробкою та виконанням заходів щодо соціального захисту працівників у випадках запланованої ліквідації підприємств, установ, організацій.
 • - Проводити консультації з напрямів цінової і тарифної політики, з метою мінімізації негативного впливу підвищення цін/тарифів на рівень життя населення при їх встановленні на продукцію (послуги) підприємств житлово-комунального господарства та комунального транспорту.
 • - Брати участь у засіданнях Колегії Київської міської державної адміністрації та засіданнях Київської міської ради, мати можливість представляти позицію Сторони профспілок при обговоренні та прийнятті рішень з питань формування та реалізації регіональної соціальної, економічної, екологічної політики, регулювання трудових відносин.
 • - Проводити фахівцями Київської міськпрофради виїзні консультації за напрямками для членів профспілок.
 • - Сприяти членам Профспілки до вступу в Кредитну спілку „Профспілкова скарбниця” та користуватися фінансовими послугами.
 • - Надавати можливість користування на пільгових умовах залами засідання (актової зали), малої зали засідань, використання необхідного обладнання для відеоконференцій (онлайн) на платформі ZООМ в Будинку профспілок Київської міськпрофради по вул. Хрещатик, 16.
  - Надавати можливість користування на пільгових умовах майновими комплексами дитячо - юнацьких спортивних баз і спортивних шкіл (ДЮСШ) Київської міськпрофради (спортивні площадки, зони відпочинку, проживання в номерах, літніх будиночках, а також проведення дозвілля, спортивних змагань, турнірів і інших заходів для спілчан);
 • - Надавати можливість безкоштовно займатися дітям членам Профспілки у дитячо-юнацьких спортивних школах Київської міськпрофради (ДЮСШ з академічного веслування „Буревісник”, ДЮСШ з академічного веслування „Славутич”, ДЮСШ з академічного веслування та веслування на байдарках і каное „Київ”, КДЮСШ „Пуща-Водиця”) з таких видів спорту, як: академічне веслування, веслування на байдарках і каное, веслування на човнах „Драганбот”, спортивне орієнтування, великий теніс, міні-футбол та багато іншого.
 • - Надавати на пільгових умовах путівки на відпочинок та оздоровлення дітей під час літніх та осінніх канікул.
 • - Сприяти придбанню на пільгових умовах путівок на оздоровлення членів профспілки та їх сімей в профспілкових санаторіях «Укрпрофоздоровниці» та готелях «Укрпрофтур».
 • - Надавати можливість придбання за пільговою ціною Новорічних дитячих подарунків та запрошень на Новорічно – Різдвяні заходи для дітей.
 • - Надавати можливість отримувати до професійного свята та Ювілею нагрудний знак Київської міськпрофради «Профспілкова звитяга», відзнаку Київської міськпрофради Почесний знак «За розвиток соціального діалогу у Києві», грамоти Київської міськпрофради та сприяти в отриманні відзнак та нагород Федерації профспілок України.
 • - Запрошувати до участі у інформаційних та культурно – масових заходах члена профспілки, які організовує Київська міськпрофрада спільно з членськими організаціями та ФПУ на місцевому і Всеукраїнському рівнях.
  - Надавати консультативну допомогу в організації і проведенні зборів і конференцій, в т.ч. звітно-виборних.
 • - Надавати безоплатну правову допомогу у рамках реалізації профспілкового проєкту «Профспілковий центр правової допомоги м. Києва».
 • - Сприяти в отриманні гуманітарної допомоги та безповоротної фінансової допомоги від благодійних міжнародних організацій членам профспілки, які опинилися в тяжких життєвих обставинах, особливо постраждалим від воєнної агресії росії!

ВМІЙ ЗАХИЩАТИ СВОЇ ПРАВА!
НІКОЛИ НЕ ЗНЕВІРЯЙСЯ!
ВИХІД Є – ОБ’ЄДНУВАТИСЯ У ПРОФСПІЛКУ!

Що дає тобі профспілка

    Ти працюєш за наймом на підприємстві, в установі, організації та сплачуєш профспілці 1 % із своєї заробітної плати, бо є спілчанином.

Чи замислювався ти над тим, які маєш переваги у порівнянні із іншими працівниками, які не мають профспілкового членства?

Чи знаєш ти, що профспілки створюються самими громадянами без дозволу роботодавця чи органів влади?

    Це конституційне право громадян України, а діяльність профспілок регулюється спеціальним Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та статутами профспілок».

     Цей Закон забороняє роботодавцям чи представникам влади або політичних партій втручатися у діяльність профспілок чи перешкоджати їх законній діяльності або чинити перешкоди громадянам на об’єднання у профспілки. За такі дії їх можна притягти до дисциплінарної, адміністративної або кримінальної відповідальність. Роботодавець зобов’язаний створити умови для діяльності профспілки.
   Натоміть Закон встановлює додаткові пільги і гарантії працівникам, яких обрано до складу виборних профспілкових органів (профкому).

   Зокрема, вони мають право на вільний від роботи час із збереженням заробітної праці за рахунок роботодавця для виконання обов’язків в інтересах трудового колективу, а також додаткову відпустку до 6 календарних днів на час профспілкового навчання.
Роботодавцю заборонено змінювати профактивістам умови трудового договору, знижувати оплату праці, звільняти з роботи чи накладати дисциплінарне стягнення без згоди вищого профспілкового органу.

   Профспілка захищає права працівника на безпечні умови праці, проводить громадський контроль за станом охорони праці, турбується про психологічну безпеку в колективі. Також профспілка має право безперешкодно відвідувати й оглядати робочі місця, пропонувати роботодавцю здійснити заходи для покращення умов роботи, а також проводити незалежну експертизу умов праці.

  У разі виявлення загрози життю та здоров’ю найманих працівників профспілка має право і повинна вимагати від роботодавця негайного припинення роботи на таких робочих місцях, на час, необхідний для усунення загрози, причому з обов’язковою виплатою працівникам всієї заробітної плати за цей період.

 • Профспілка бере участь:
 • - у розслідуванні нещасних випадків, професійних захворювань, аварій, складанні актів про нещасний випадок на виробництві, готує свої висновки і пропозиції, представляє інтереси потерпілого (за необхідності) в судовому порядку, в інших органах і установах з окресленого питання. Контролює отримання виплати за ушкодження здоров’я працівника, а у разі смерті – на утримання його сім′ї в разі нещасного випадку, пов’язаного з виконанням професійних обов’язків;
 • - в проведенні атестації робочих місць, а за її результатами вносить пропозиції щодо поліпшення умов праці, медичного обслуговування, оздоровлення працівників, надання їм відповідних пільг і компенсацій;
 • - в організації і проведенні навчання з питань охорони праці;
 • - в роботі комісії з забезпечення засобами індивідуального захисту;
 • - в розробці роботодавцем комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів з охорони праці;
 • - у прийнятті в експлуатацію нових і реконструйованих виробничих об'єктів на відповідність їх вимогам охорони праці;
 • - у визначенні разом з роботодавцем видів заохочень працівників за активну участь та ініціативу при здійсненні заходів на поліпшення умов праці та підвищення її безпеки.

    Членство у профспілці є запорукою від незаконного звільнення працівника, бо роботодавець не має права звільнити його за своєю ініціативою без згоди профспілкового комітету.

    Профком контролює: чи попередив власник працівника за 2 місяці про можливе скорочення, чи запропонував йому вакантні посади, що є на підприємстві, чи правильно визначив тих працівників, які мають переважне права на залишення на роботі та ряд інших моментів.

    Основне завдання профспілки: представляти інтереси працівників у відносинах із роботодавцем та вимагати від нього гідної оплати праці, безпечних умов для роботи, встановлення пільг і гарантій, передбачених як законодавством держави, так і додаткових.

   Профспілка представляє перед роботодавцем як колективні інтереси працівників підприємства, укладаючи колективний договір, так і індивідуальні інтереси і права своїх спілчан.

   Власник не має права одноосібно на свій розсуд встановлювати норми робочого часу і оплату праці її працівників. Все це відбувається за погодженням з профспілковою організацією та згідно умов колективного договору. З профспілкою також погоджуються правила внутрішнього трудового розпорядку, графіки змінності, відпусток працівників, отримання дозволу на залучення до надурочних робіт.

  Колективний договір – це юридичний документ, яким регулюються усі трудові відносини на конкретному підприємстві, в установі, організації, кампанії, фірмі.
Саме тому профспілка висуває та обстоює перед власником (роботодавцем) або його представником вимоги працівників щодо визначення форм і систем заробітної плати, розмірів їхніх окладів, доплат, надбавок, премій, винагород, заохочень і інших стимулюючих та компенсаційних виплат. Профспілка протистоїть роботодавцю щодо запровадження протизаконних штрафних санкцій до працівника.
  Профспілкова організація на підприємстві контролює виконання роботодавцем взятих на себе зобов’язань та має право притягти його до відповідальності, якщо він не виконує колективний договір чи порушує трудове законодавство або ж ініціювати звільнення роботодавця, якщо він порушує трудове законодавство та не виконує колективний договір.

   Якщо зарплату вчасно не виплатили, роботодавець зобов’язаний надати профспілці інформацію про наявність коштів на рахунках підприємства. Профспілка повинна усіма засобами боротися за своєчасну виплату зарплати – це одне з основних прав трудящих.
Якщо ж працівник працює в установі чи організації, яка утримується за бюджетні кошти, то повинен розуміти, що умови оплати його праці регулюються постановами Уряду. Уряд приймає рішення про збільшення оплати праці лише під наполегливим тиском всеукраїнських профспілок бюджетної сфери (освітян, медиків, працівників культури, соціальної сфери тощо).

Тому так важливо кожному підтримувати профспілкові вимоги та брати участь у акціях протесту!

 • Переваги члена профспілки
 • - ти знатимеш свої права, гарантовані законами держави щодо: норм робочого часу і часу відпочинку, відпусток, безпечних умов роботи та гідної оплати праці та пенсії;
  - ти вмітимеш їх захищати перед роботодавцем;
  - виявиш свої лідерські навики, братимеш особисту участь у громадській діяльності колективу та профспілкової організації, прийняттю нею рішень, в т.ч. обиратимеш керівника та членів профкому;
  - матимеш можливість навчатися, підвищувати свої рівень через систему профспілкового навчання;
 • - ти будеш впевнений, що профспілка тебе не залишить у разі настання нещасного випадку чи професійного захворювання з вини роботодавця;
 • - ти матимеш право на безоплатну юридичну допомогу та профспілкових адвокатів, якщо з тобою вчинили протизаконно;
  - отримаєш соціальний профспілковий квиток, який надасть тобі низку пільг щодо оплати товарів і послуг в торговельних мережах, на автозаправках, придбанні путівок в санаторних закладах, а також гарантуватиме цілодобову юридичну підтримку при складних життєвих ситуаціях тощо;
  - ти братимеш участь у заходах профспілок щодо відстоювання належних трудових прав працівників на національному рівні, домагатимешся встановлення економічно обґрунтованих цін (тарифів) на газ, електроенергію, постачання теплової енергії та постачання гарячої води, з перевезення пасажирів у міському комунальному транспорті.
 • - ти зможеш скористатися пільговими кредитами профспілкових кредитних організацій, отримувати матеріальну допомогу при важких життєвих обставинах - користуватимешся разом із своєю сім’єю майном профспілок на пільгових умовах – послугами спортивних споруд, будинків культури, підліткових клубів, дитячих оздоровчих та санаторних закладів, профспілкових навчальних закладів.

В ЄДНОСТІ НАША СИЛА!!!

2050611531854033e6d27505c40d54e7oZctMfgx219dC09y 1

2050611531854033e6d27505c40d54e7oZctMfgx219dC09y 0

Організаційно-інформаційний відділ
Київської міськпрофради

 

Фонди та цільові внески

ФОНД СОЛІДАРНОСТІ

Фонд солідарності Київської міської ради профспілок створено з метою підтримки колективних міжспілкових акцій.

Зробити членський або благодійний внесок до Фонду солідарності Міськпрофради можна за реквізитами:

Отримувач: МІСЬКПРОФРАДА, код ЄДРПОУ 02670408

п/р UA 52 322313 00000 2600 3 0000 24499 відкритий в АТ „Укрексімбанк” у м. Києві;

Призначення платежу: «Цільовий внесок до Фонду солідарності Міськпрофради»

 

fond solidarnosti

Наші сувеніри

kepkiКепки            papkiПапки  

shchodennikiЩоденники  insheІнше