вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001
+380-44-351-21-56

Опитування

Чи вважаєте Ви обгрунтованими тарифи на житлово-комунальні послуги для населення?

Газета

f2418f9cff604616adc1fd8ca1c0f5edcQ9GPUW4d4ksWBKB 0
1102315
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
417
748
3516
14612
1102315

Час: 2023-09-21 15:03:38
Visitors Counter

 


   Особливо це актуально під час воєнного стану, коли зі сторони Державних органів, які повинні опікуватися станом охорони праці, не проводяться перевірки стану охорони праці. Зокрема, Держпраці відновила контроль з обмеженого переліку питань: перевірятимуть дотримання вимог законодавства в частині додержання вимог Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», з питань виявлення неоформлених трудових відносин; з питань законності припинення трудових договорів. А перевірки стану охорони праці поставили на паузу.
   Київська міськпрофрада зі свого боку наполягає, щоб всі членські організації і їх первинні профспілкові організації на місцях здійснювали контроль за створенням безпечних і нешкідливих умов праці, належних виробничих та санітарно-побутових умов, забезпеченням працівників спецодягом, спецвзуттям, іншими засобами індивідуального та колективного захисту.
   Профспілка захищає права працівника на безпечні умови праці, проводить громадський контроль за станом охорони праці, турбується про психологічну безпеку в колективі. Також профспілка має право безперешкодно відвідувати й оглядати робочі місця, пропонувати роботодавцю здійснити заходи для покращення умов роботи, а також проводити незалежну експертизу умов праці.
  У разі виявлення загрози життю та здоров’ю найманих працівників профспілка має право і повинна вимагати від роботодавця негайного припинення роботи на таких робочих місцях, на час, необхідний для усунення загрози, причому з обов’язковою виплатою працівникам всієї заробітної плати за цей період.

Профспілка бере участь:

- у розслідуванні нещасних випадків, професійних захворювань, аварій, складанні актів про нещасний випадок на виробництві, готує свої висновки і пропозиції, представляє інтереси потерпілого (за необхідності) в судовому порядку, в інших органах і установах з окресленого питання. Контролює отримання виплати за ушкодження здоров’я працівника, а у разі смерті – на утримання його сім′ї в разі нещасного випадку, пов’язаного з виконанням професійних обов’язків;
- в проведенні атестації робочих місць, а за її результатами вносить пропозиції щодо поліпшення умов праці, медичного обслуговування, оздоровлення працівників, надання їм відповідних пільг і компенсацій;
- в організації і проведенні навчання з питань охорони праці;
- в роботі комісії з забезпечення засобами індивідуального захисту;
- в розробці роботодавцем комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів з охорони праці;
- у прийнятті в експлуатацію нових і реконструйованих виробничих об'єктів на відповідність їх вимогам охорони праці;
- у визначенні разом з роботодавцем видів заохочень працівників за активну участь та ініціативу при здійсненні заходів на поліпшення умов праці та підвищення її безпеки.

    Всі членські організації мають змогу отримати консультативну допомогу з питань охорони праці у відділі з питань охорони праці та трудових відносин,

тел. 234-32-27
або за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , Анжела МАРТИНЮК.

Відділ з питань охорони праці та трудових відносин
Київська міськпрофрада