вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001
+380-44-351-21-56

Опитування

Чи вважаєте Ви обгрунтованими тарифи на житлово-комунальні послуги для населення?

Газета

01 GAZETA KP gruden 6 stor 2023 page 0001
1231876
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
177
579
3594
16760
1231876

Час: 2024-04-20 06:41:00
Visitors Counter

 

зображення viber 2024 04 18 13 05 20 791
   18 квітня в Будинку Київських профспілок, за участі соціальних партнерів, відбувся захід з питань охорони праці, присвячений Всесвітньому дню охорони праці під девізом «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці».

   Відкриваючи захід, виконувач обов’язків Голови Київської міськпрофради Інна ЛІНЧЕВСЬКА зазначила, що в умовах війни День охорони праці набуває особливого значення. У той час, як країна втрачає найкращих синів і дочок на війні, неприпустимо допускати смертельних випадків на виробництві.

ап
ТОВ «Редакція журналу «Охорона праці» та Федерація профспілок України оголошують про проведення XIII Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2024» до Всесвітнього дня охорони праці, який щорічно відзначається 28 квітня.

труд договірТРУДОВИЙ ДОГОВІР: ТВІЙ ПАСОК БЕЗПЕКИ У СВІТІ ПРАЦІ!
1 грудня Держпраці розпочинає інформаційну кампанію «Трудовий договір: твій пасок безпеки у світі праці!», спрямовану на вирішення проблеми незадекларованої праці в умовах воєнного стану.

uborka snega
В зимовий період працівники підприємств стикаються з рядом небезпек, які можна уникнути за умови своєчасної профілактичної роботи. Аналізуючи причини нещасних випадків, виникає висновок, що основний акцент повинен бути зроблений на організаційних заходах та інструктажах з охорони праці.

ohoronapraci 1200x0 1Нещасний випадок на виробництві — це обмежена в часі подія або раптовий вплив на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов’язків, внаслідок яких заподіяно шкоду здоров’ю або настала смерть (п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV.
Причини та обставини нещасних випадків на виробництві встановлюються згідно з постановою КМУ від 17.04.2019 № 337, якою затверджено Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві (далі — Порядок № 337).
    У 2023 році Порядок зазнав деяких змін, зокрема до нього внесли новий розділ — «Процедура розслідування нещасних випадків у період дії правового режиму воєнного (надзвичайного) стану в Україні або окремих її місцевостях». Нововведення передбачені постановою Кабміну від 20.01.2023 № 59.

trudvidnos 1
Трудовий договір
– це угода між найманим працівником і роботодавцем. Останнім може бути компанія, ФОП і навіть фізична особа, яка наймає, наприклад, водія або няню.

За трудовим договором працівник зобов’язується виконувати роботу, зазначену в договорі, а роботодавець – виплачувати за це заробітну плату й забезпечувати гідні й безпечні умови праці, передбачені законодавством про працю. Працівникові мають надати робоче місце, обладнання, засоби індивідуального захисту тощо.

5d4934374a650397357069
Прихований травматизм – це відсутність своєчасного та належного інформування роботодавцем визначених нормативними документами відповідних установ та організацій, зазвичай через недбалість, недостатнє навчання працівників або зіткнення інтересів між керівництвом та працівниками.

   o 1fmhgt1r614e2fhvfcn1f2a19pqaОднією із складових ефективної роботи з профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань є належна підготовка, навчання та підвищення кваліфікації відповідальних з питань охорони праці та представників первинних профспілкових організацій, відповідальних за охорону праці.
  Загальний порядок проведення навчання з питань охорони праці встановлений Законом України «Про охорону праці» (ст. 18. «Навчання з питань охорони праці»). Виконання вимог цього закону здійснюється відповідно до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держкомітету України з нагляду за охороною праці 26 січня 2005 р. № 15 (далі — Типове положення).
   Для економії коштів на підприємствах, Київська міськпрофрада рекомендує Членським організаціям ініціювати проведення навчання з охорони праці для завідувачів відділень, керівників структурних підрозділів, майстрів, начальників цехів, тощо комісією підприємства (п. 3.9. Типових положень). При проведенні такого навчання член первинної профспілкової організації обов’язково повинен бути в комісії.
    З питань допомоги в організації проведення навчання звертайтеся до Київської міськпрофради.
тел. 234-32-27
або за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , Анжела МАРТИНЮК.

Без названия
1. «Кодекс законів про працю України»

2. Закон України «Про охорону праці»
3. Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності»
4. Закон України «Про колективні договори і угоди»
5. Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування
6.. Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування»

Без названия 1
Одним з пріоритетних напрямків роботи Київської міськпрофради є здійснення громадського контролю за додержанням роботодавцями законодавства про охорону праці та здоров’я працівників всіх членських організацій. Мета громадського контролю — виявити відхилення від норм в умовах праці; перевірити, як працівники виконують свої обов’язки з охорони праці; запобігти технологічним порушенням, нещасним випадкам, аваріям, пожежам, професійним захворюванням та іншим надзвичайним подіям на виробництві.