вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001
+380-44-351-21-56
За Конституцією України кожен з нас має право на належні, безпечні й здорові умови праці. Аналогічна норма міститься у ст. 2 та ст. 153 КЗпП. При цьому забезпечити такі умови має роботодавець, який зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів. Важливе місце серед таких умов посідає мікроклімат приміщень, де головні ролі відіграють температура, вологість та швидкість руху повітря.
Детальніше: РОБОТИ У ХОЛОДНУ ПОРУ РОКУ: ЩО МАЄ ВРАХУВАТИ РОБОТОДАВЕЦЬ
Мінекономіки своїм наказом №22778 внесло зміни до додатка 4 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, доповнивши розділ «Тематичний план» новою темою «Психосоціальна підтримка та перша психологічна допомога на робочому місці». Цей наказ був офіційно опублікований та набрав чинності з 25 жовтня 2024 року.
Детальніше: З 25 ЖОВТНЯ ДІЮТЬ ЗМІНИ ДО ТИПОВОГО ПОЛОЖЕННЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ
Влітку температура повітря вдень може перевищувати + 30º С. Зрозуміло, що за таких умов продуктивність праці істотно знижується, а ймовірність нещасних випадків зростає. Аби зменшити вплив підвищеної температури повітря на працівників, роботодавцям необхідно організувати оптимальний режим праці та відпочинку, а також ужити певних заходів безпеки, щоб не допустити перегріву працівників у спекотні дні.
Детальніше: РОБОТА В СПЕКУ: ЯКИХ ЗАХОДІВ БЕЗПЕКИ СЛІД ДОТРИМУВАТИСЯ
Увага!!!
Стартує конкурс "Мистецтво безпеки праці",
який проводиться Держпраці за підтримки Федерації профспілок
Закликаємо до участі!
Детальніше за посиланням: https://theartofsafety.dsp.gov.ua/
В конкурсі будуть такі номінації:
Інноваційні та цифрові рішення для забезпечення безпеки на роботі
Кращий спеціаліст з охорони праці
Ефективні програми психосоціальної підтримки на роботі та її реалізація
Мистецтво, що рятує життя
18 квітня в Будинку Київських профспілок, за участі соціальних партнерів, відбувся захід з питань охорони праці, присвячений Всесвітньому дню охорони праці під девізом «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці».
Відкриваючи захід, виконувач обов’язків Голови Київської міськпрофради Інна ЛІНЧЕВСЬКА зазначила, що в умовах війни День охорони праці набуває особливого значення. У той час, як країна втрачає найкращих синів і дочок на війні, неприпустимо допускати смертельних випадків на виробництві.
Детальніше: ІНФОРМАЦІЙНО – КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ЗАХІД З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ.
ТОВ «Редакція журналу «Охорона праці» та Федерація профспілок України оголошують про проведення XIII Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2024» до Всесвітнього дня охорони праці, який щорічно відзначається 28 квітня.
ТРУДОВИЙ ДОГОВІР: ТВІЙ ПАСОК БЕЗПЕКИ У СВІТІ ПРАЦІ!
1 грудня Держпраці розпочинає інформаційну кампанію «Трудовий договір: твій пасок безпеки у світі праці!», спрямовану на вирішення проблеми незадекларованої праці в умовах воєнного стану.
В зимовий період працівники підприємств стикаються з рядом небезпек, які можна уникнути за умови своєчасної профілактичної роботи. Аналізуючи причини нещасних випадків, виникає висновок, що основний акцент повинен бути зроблений на організаційних заходах та інструктажах з охорони праці.
Детальніше: ОХОРОНА ПРАЦІ ПРИ РОБОТІ НА ВІДКРИТОМУ ПОВІТРІ В ХОЛОДНУ ПОРУ РОКУ
Нещасний випадок на виробництві — це обмежена в часі подія або раптовий вплив на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов’язків, внаслідок яких заподіяно шкоду здоров’ю або настала смерть (п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV.
Причини та обставини нещасних випадків на виробництві встановлюються згідно з постановою КМУ від 17.04.2019 № 337, якою затверджено Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві (далі — Порядок № 337).
У 2023 році Порядок зазнав деяких змін, зокрема до нього внесли новий розділ — «Процедура розслідування нещасних випадків у період дії правового режиму воєнного (надзвичайного) стану в Україні або окремих її місцевостях». Нововведення передбачені постановою Кабміну від 20.01.2023 № 59.
Детальніше: ВИРОБНИЧИЙ ТРАВМАТИЗМ ЗА 9 МІСЯЦІВ 2023 РОКУ. ОСНОВНІ ПРИЧИНИ.
Трудовий договір – це угода між найманим працівником і роботодавцем. Останнім може бути компанія, ФОП і навіть фізична особа, яка наймає, наприклад, водія або няню.
За трудовим договором працівник зобов’язується виконувати роботу, зазначену в договорі, а роботодавець – виплачувати за це заробітну плату й забезпечувати гідні й безпечні умови праці, передбачені законодавством про працю. Працівникові мають надати робоче місце, обладнання, засоби індивідуального захисту тощо.
Сторінка 1 із 2