вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001
+380-44-351-21-56

Опитування

Чи підтримуєте Ви Заяву Київської міськпрофради до Кабінету Міністрів України з вимогою відхилити Урядові пропозиції до Бюджетної декларації на 2025-2027 роки щодо запровадження мораторію на підвищення основних державних соціальних стандартів і гарантій т

Газета

01 GAZETA KP gruden 6 stor 2023 page 0001
1376075
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
70
811
3116
5687
1376075

Час: 2024-11-08 03:26:49
Visitors Counter

 

Без названия    За Конституцією України кожен з нас має право на належні, безпечні й здорові умови праці. Аналогічна норма міститься у ст. 2 та ст. 153 КЗпП. При цьому забезпечити такі умови має роботодавець, який зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів. Важливе місце серед таких умов посідає мікроклімат приміщень, де головні ролі відіграють температура, вологість та швидкість руху повітря.

okhorona praci 2 3    Мінекономіки своїм наказом №22778 внесло зміни до додатка 4 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, доповнивши розділ «Тематичний план» новою темою «Психосоціальна підтримка та перша психологічна допомога на робочому місці». Цей наказ був офіційно опублікований та набрав чинності з 25 жовтня 2024 року.

5 7 570x320 1       Влітку температура повітря вдень може перевищувати + 30º С. Зрозуміло, що за таких умов продуктивність праці істотно знижується, а ймовірність нещасних випадків зростає. Аби зменшити вплив підвищеної температури повітря на працівників, роботодавцям необхідно організувати оптимальний режим праці та відпочинку, а також ужити певних заходів безпеки, щоб не допустити перегріву працівників у спекотні дні.

 

02
Увага!!!

Стартує конкурс "Мистецтво безпеки праці",
який проводиться Держпраці за підтримки Федерації профспілок

Закликаємо до участі!
Детальніше за посиланням: https://theartofsafety.dsp.gov.ua/
В конкурсі будуть такі номінації:
Інноваційні та цифрові рішення для забезпечення безпеки на роботі
Кращий спеціаліст з охорони праці
Ефективні програми психосоціальної підтримки на роботі та її реалізація
Мистецтво, що рятує життя

зображення viber 2024 04 18 13 05 20 791
   18 квітня в Будинку Київських профспілок, за участі соціальних партнерів, відбувся захід з питань охорони праці, присвячений Всесвітньому дню охорони праці під девізом «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці».

   Відкриваючи захід, виконувач обов’язків Голови Київської міськпрофради Інна ЛІНЧЕВСЬКА зазначила, що в умовах війни День охорони праці набуває особливого значення. У той час, як країна втрачає найкращих синів і дочок на війні, неприпустимо допускати смертельних випадків на виробництві.

ап
ТОВ «Редакція журналу «Охорона праці» та Федерація профспілок України оголошують про проведення XIII Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2024» до Всесвітнього дня охорони праці, який щорічно відзначається 28 квітня.

труд договірТРУДОВИЙ ДОГОВІР: ТВІЙ ПАСОК БЕЗПЕКИ У СВІТІ ПРАЦІ!
1 грудня Держпраці розпочинає інформаційну кампанію «Трудовий договір: твій пасок безпеки у світі праці!», спрямовану на вирішення проблеми незадекларованої праці в умовах воєнного стану.

uborka snega
В зимовий період працівники підприємств стикаються з рядом небезпек, які можна уникнути за умови своєчасної профілактичної роботи. Аналізуючи причини нещасних випадків, виникає висновок, що основний акцент повинен бути зроблений на організаційних заходах та інструктажах з охорони праці.

ohoronapraci 1200x0 1Нещасний випадок на виробництві — це обмежена в часі подія або раптовий вплив на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов’язків, внаслідок яких заподіяно шкоду здоров’ю або настала смерть (п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV.
Причини та обставини нещасних випадків на виробництві встановлюються згідно з постановою КМУ від 17.04.2019 № 337, якою затверджено Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві (далі — Порядок № 337).
    У 2023 році Порядок зазнав деяких змін, зокрема до нього внесли новий розділ — «Процедура розслідування нещасних випадків у період дії правового режиму воєнного (надзвичайного) стану в Україні або окремих її місцевостях». Нововведення передбачені постановою Кабміну від 20.01.2023 № 59.

trudvidnos 1
Трудовий договір
– це угода між найманим працівником і роботодавцем. Останнім може бути компанія, ФОП і навіть фізична особа, яка наймає, наприклад, водія або няню.

За трудовим договором працівник зобов’язується виконувати роботу, зазначену в договорі, а роботодавець – виплачувати за це заробітну плату й забезпечувати гідні й безпечні умови праці, передбачені законодавством про працю. Працівникові мають надати робоче місце, обладнання, засоби індивідуального захисту тощо.