вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001
+380-44-351-21-56
28 квітня 2025 року світова спільнота з охорони праці зосередиться на впливі штучного інтелекту (ШІ) та діджиталізації на безпеку та здоров’я працівників.
Сучасні технології відкривають нові можливості та виклики для сфери охорони праці:
Автоматизація та роботизація – підвищують продуктивність праці, але як щодо безпеки?
Екзоскелети – підтримують фізичне навантаження, але чи є ризики?
ШІ та великі дані – покращують управління ризиками, але як вони впливають на працівників?
Віртуальна реальність (VR) та доповнена реальність (AR) – нові методи навчання та підготовки.
Також будуть розглянуті нові формати роботи, такі як віддалена, гібридна та телеробота, а також робота на цифрових платформах.
В Україні наразі ці питання не є першочерговими, але все може дуже швидко змінитися.
Світ змінюється – і ми маємо адаптувати підходи до охорони праці!
Профспілка завжди на твоїй сторон
Відділ з питань охорони праці
та захисту трудових відносин
ТОВ «Редакція журналу «Охорона праці» спільно з Федерацією профспілок України (ФПУ), Профспілкою працівників освіти і науки України за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, органів місцевого самоврядування, інших підприємств, установ, організацій оголошує про старт XIV Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» – 2025.
15 січня 2025 року Верховна Рада України ухвалила Закон №5344-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю». Цей закон спрямований на створення умов для реалізації права осіб з інвалідністю на працю та забезпечення рівного доступу до працевлаштування відповідно до європейських стандартів.
15.01.2025 року Верховна Рада України у другому читанні ухвалила закон про систему охорони психічного здоровʼя. Законопроєкт №12030 підтримали 233 народних обранців.
Детальніше: ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ УХВАЛИЛА ЗАКОН ПРО СИСТЕМУ ОХОРОНИ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВʼЯ
21 листопада 2024 року Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроєкт № 12030 від 13.09.2024 р. «Про систему охорони психічного здоров’я в Україні» (далі – законопроєкт). Його мета — створення доступної, ефективної та злагодженої системи, яка працюватиме для всіх громадян країни.
За Конституцією України кожен з нас має право на належні, безпечні й здорові умови праці. Аналогічна норма міститься у ст. 2 та ст. 153 КЗпП. При цьому забезпечити такі умови має роботодавець, який зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів. Важливе місце серед таких умов посідає мікроклімат приміщень, де головні ролі відіграють температура, вологість та швидкість руху повітря.
Детальніше: РОБОТИ У ХОЛОДНУ ПОРУ РОКУ: ЩО МАЄ ВРАХУВАТИ РОБОТОДАВЕЦЬ
Мінекономіки своїм наказом №22778 внесло зміни до додатка 4 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, доповнивши розділ «Тематичний план» новою темою «Психосоціальна підтримка та перша психологічна допомога на робочому місці». Цей наказ був офіційно опублікований та набрав чинності з 25 жовтня 2024 року.
Детальніше: З 25 ЖОВТНЯ ДІЮТЬ ЗМІНИ ДО ТИПОВОГО ПОЛОЖЕННЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ
Влітку температура повітря вдень може перевищувати + 30º С. Зрозуміло, що за таких умов продуктивність праці істотно знижується, а ймовірність нещасних випадків зростає. Аби зменшити вплив підвищеної температури повітря на працівників, роботодавцям необхідно організувати оптимальний режим праці та відпочинку, а також ужити певних заходів безпеки, щоб не допустити перегріву працівників у спекотні дні.
Детальніше: РОБОТА В СПЕКУ: ЯКИХ ЗАХОДІВ БЕЗПЕКИ СЛІД ДОТРИМУВАТИСЯ
Увага!!!
Стартує конкурс "Мистецтво безпеки праці",
який проводиться Держпраці за підтримки Федерації профспілок
Закликаємо до участі!
Детальніше за посиланням: https://theartofsafety.dsp.gov.ua/
В конкурсі будуть такі номінації:
Інноваційні та цифрові рішення для забезпечення безпеки на роботі
Кращий спеціаліст з охорони праці
Ефективні програми психосоціальної підтримки на роботі та її реалізація
Мистецтво, що рятує життя
Сторінка 1 із 2