вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001
+380-44-351-21-56

Опитування

Чи підтримуєте Ви Заяву Київської міськпрофради до Кабінету Міністрів України з вимогою відхилити Урядові пропозиції до Бюджетної декларації на 2025-2027 роки щодо запровадження мораторію на підвищення основних державних соціальних стандартів і гарантій т

Газета

01 GAZETA KP gruden 6 stor 2023 page 0001
1409648
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
173
517
3363
13113
1409648

Час: 2024-12-21 14:29:00
Visitors Counter

 

originalДо Київської міськпрофради надходять запити - звернення стосовно надання роз’яснення щодо надання роботодавцем (страхувальником) відомостей про членство у профспілках у звітності з соціального страхування на запит органів Пенсійного фонду України.

БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГАРобота центру направлена по забезпеченні можливості доступу членів профспілок м. Києва до безоплатної правової допомоги, насамперед у соціально-трудовій сфері.
Згідно з чинним законодавством, профспілки, їхні об’єднання уповноважені представляти інтереси своїх членів при реалізації ними конституційного права на звернення за захистом своїх прав до судових органів, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також міжнародних судових установ.

14
Війна додала чимало викликів до трудового законодавства. Найгостріші питання воєнного часу частково вдалося врегулювати Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» №2136-ІХ.

Втім у трудових відносинах залишилося чимало невирішених проблем. На їх усунення спрямований законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин» №7251 від 05.04.2022, який 12 травня ц.р. прийнято за основу та установлено скорочений строк підготовки до другого читання.

istock 892550496 1
Поради юриста

Бізнес зазнав значних втрат через війну. Йдеться не лише про знищення нерухомості чи рухомого майна, а й про збитки від припинення діяльності, механізм компенсації яких розробляється. Розкажемо, як приготуватися до вимог про компенсацію

    Під час воєнного стану влада не припиняє спроб врегулювати ситуацію зі встановленням та запровадженням різних механізмів, які дають можливість отримати компенсацію за вже знищене чи пошкоджене майно на території України.
   На сьогодні на розгляді ВРУ перебуває законопроєкт №7193 про державну реєстрацію збитків, завданих внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.
   Зверніть увагу! В цьому законопроєкті під терміном “збиток” розуміють вартість втраченого, пошкодженого або знищеного майна або розмір неодержаного прибутку (втрачену вигоду), на який постраждалий суб’єкт мав право розраховувати за умови відсутності збройної агресії Російської Федерації проти України.

45
З метою забезпечення належного виконання завдань громадського контролю, визначених статтею 14 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», направлено звернення до Міністерства юстиції України про необхідність упорядкування питання державної реєстрації змін до відомостей, які стосуються діяльності профспілок та їх об’єднань.

admiproc2

Верховна Рада України 16.11.2021 ухвалила Закон України «Про адміністративну процедуру», який докорінно змінює порядок надання адміністративних послуг, зокрема гарантує право особи на участь в адміністративному провадженні.
За інформацією Мін’юсту України, цим Законом передбачається:

мінаа   1618487323 tehnologiyi scaled

 

 

 

 

 

 

   Одним із чинників підвищення рівня доступності та якості обслуговування у соціальній сфері є цифрова трансформація соціальної політики (е-соціальний захист).
   Варто зазначити, що нещодавно завершено експериментальний проєкт Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС). У ході його реалізації створено Єдиний соціальний реєстр та інші підсистеми ЄІССС, визначені Стратегією цифрової трансформації соціальної сфери, схваленої розпорядженням Уряду від 28 жовтня 2020 року № 1353-р.
  За інформацією Міністерства соціальної політики України, промислова експлуатація ЄІССС забезпечить:

• комплексну автоматизацію соціальної сфери на основі єдиних підходів, стандартів та технологій;
• спрощення ділових процесів та усунення дублювання процесів і функцій інституцій соціального захисту;
• стандартизацію та автоматизацію звернень громадян у соціальній сфері, їх централізований моніторинг, а також перехід інституцій соціального захисту на електронний документообіг;
• можливість надання послуг у соціальній сфері на умовах аутсорсингу;
• постійний автоматизований моніторинг і контроль за цільовим використанням соціальних видатків.
  Єдиний соціальний реєстр (ЄСР) – ключовий елемент у роботі ЄІССС, що передбачає е-соціальний захист. Кожен зможе зайти у власний соціальний кабінет в ЄСР через спеціальний портал або платформу ДІЯ та подати заяву на отримання соціальної допомоги в онлайн режимі.
Серед актуальних послуг ЄСР буде також формування в електронній формі довідок про заробітну плату, сплачені страхові внески, розмір пенсії.


vakcinaЗаконами України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (ст. 12) та «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» (ст. 27) встановлено, що працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб.

kovidnyj sertyfikat
На Урядовому порталі оприлюднено постанову Кабінету Міністрів України від 04.11.2021 № 1156 «Про внесення змін до Порядку формування та використання сертифіката, що підтверджує вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби».

imagesВерховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною», який 26 квітня 2021 року направлено на підпис Президенту України.
Цим Законом внесено зміни до Кодексу законів про працю України та Закону України «Про відпустки» у частині запровадження нового виду відпустки – відпустки при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, що оплачується коштом роботодавця.