Важливо підвищити увагу працівників і керівників підприємств до питань безпеки й гігієни праці, постійно вдосконалювати систему управління охороною праці та впроваджувати найефективніші практики, щоб забезпечити безпеку на виробництві. Як раз в цих питаннях первинні профспілкові організації повинні взяти на себе ініціативу.
Керівник департаменту охорони праці апарату ФПУ Юрій АНДРІЄВСЬКИЙ, рекомендував первинним профспілковим організаціям разом з керівниками підприємств, установ та організацій долучитися до відзначення Дня охорони праці в Україні, взяти участь в обговоренні в трудових колективах проблемних питань щодо реалізації заходів, спрямованих на збереження життя та здоров'я працівників під час трудової діяльності в умовах воєнного стану, зміцнення системи охорони праці.
Про діяльність профспілок у сфері охорони праці в умовах воєнного стану та про стан реформування законодавства про охорону праці розповіла Діана КАЗАКОВА - завідувач відділу технічної інспекції праці департаменту охорони праці апарату ФПУ.
Спеціаліст Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві Віталій ГРИЦЕНКО зосередив свою увагу на особливостях розслідування нещасних випадків в період дії військового часу.
Після вимушеної перерви через повітряну тривогу, частина учасників заходу з цікавістю вивчала тему проведення медичних оглядів та атестації робочих місць за умовами праці, яку освітила Ольга ТЕРЕЩЕНКО – головний інспектор відділу з питань гігієни праці та атестації робочих місць Центрального міжрегіонального управління Держпраці.
Сергій ШУМЕЙКО – керівник відділу з охорони праці Департаменту територіального контролю міста Києва ВО КМР (КМДА) інформував присутніх на розповсюджені недоліки за результатами контрольних заходів, які з початку року були проведені в закладах охорони здоров’я міста Києва.
На завершення заходу Анжела МАРТИНЮК – завідувачка відділу з питань охорони праці розповіла про проведення навчання з загальних питань з охорони праці комісією підприємства, закладу, організації.
Даний захід відвідали більше 100 спеціалістів та представників первинних профспілкових організацій з охорони праці. Учасники мали змогу задати практичні запитання, отримати вичерпні відповіді та методичні матеріали «Громадський контроль за станом охорони праці», які будуть розіслані в електронному вигляді.
Враховуючи зацікавленість саме спеціалістів з питань охорони праці первинних профспілкових організацій, Київська міськпрофрада стала ініціатором проведення низки аналогічних інформаційно – консультаційних заходів.