На засіданні були присутні: члени ради та запрошені особи.
Від Сторони КМДА: Корж В.П., Бондар Є.Ю., Гудзь А.А., Лебедюк Г.О., Мрига С.С., Падалка В.М., Путій В.М., Саввін С.С., Соя В.В., Силенко В.Л., Ткаченко О.М.
Від Сторони роботодавців: Майко В.І., Маркусь О.В., Бенцлер Ю.В., Демчак Р.Є., Ліщук В.І., Проценко В.О., Шевченко Г.Г., Чміль В.М. (по оформленим дорученням).
Від Сторони профспілок: Мельник В.П., Рижих В.С., Костюк Т.О., Лопата О.І., Нефьодова Н.К., Осадченко М.М., Панасенко О.О., Рой В.Є., Слатвінська Л.Я., Тулей П.П., Кубанський С.А., Ковбасюк В.С., Голощук С.Л., Скаковський Д.В., Трофименко О.М., Кунах Є.Г., Логошняк О.М., Матлах І.Ю., Бохонський В.Г., Клименко В.В., Ковальчук М.С., Стеблюк І.О., Вороніна Л.М., Тищенко О.М., Проскуріна В.М., Бурлака Л.М., Панова О.Л.
Головуючий на засіданні ради – заступник голови Київської міської державної адміністрації Корж В.П.
Порядок денний:
І. 1. Вибори голови Київської міської тристоронньої соціально-економічної ради нового складу.
2. Затвердження регламенту КМТСЕР нового складу.
3. Затвердження результатів міського конкурсу на кращий колективний договір серед підприємств, організацій та установ міста Києва. Виконання п. 4 Положення конкурсу стосовно фінансового заохочення переможців.
ІІ. 1. Про наслідки реформування та фінансового забезпечення діяльності галузі охорони здоров'я міста.
2. Перспективи та можливості страхової медицини.
3. Моніторинг показників заробітної плати в установах бюджетної сфери міста та стан її виплати.
ІІІ. 1. Про стан оформлення земельних ділянок, на яких знаходяться об'єкти промислового призначення.
IV. Різне.
1. Про організаційні питання щодо підготовки проекту, визначення строків переговорів та укладання Територіальної угоди на новий термін.
2. Розгляд проекту листа до Президента України щодо внесення змін до законодавства по встановленню для забудовників відсотків житлової площі, яка підлягатиме передачі місту для забезпечення житлом громадян.
3. Про участь соціальних партнерів в роботі виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) по формуванню проекту бюджету міста.
4. Про розгляд питання підвищення тарифів на проїзд в Київському метрополітені та наземному транспорті.
1. Розгляд питань блоку І:
1. Вибори голови Київської міської тристоронньої соціально-економічної ради нового складу.
2. Затвердження регламенту КМТСЕР нового складу.
Мельник В.П. – голова Міськпрофради зазначив, що проект регламенту Київської міської тристоронньої соціально-економічної ради розроблено відповідно до норм чинного законодавства та з урахуванням Примірного Регламенту територіальної ради, запропонованого Національною тристоронньою соціально-економічною радою.
Регламент містить 3 розділи: І. Засідання міської ради; ІІ. Діяльність міської ради між засіданнями; ІІІ. Організаційно-фінансові питання діяльності міської ради.
Поінформовано, що регламентом роботи ради визначено порядок скликання та формування порядку денного засідань, підготовку питань до розгляду на засіданнях, порядок проведення засідань, зокрема, основні дії головуючого на засіданні, порядок обговорення питань та прийняття рішень на засіданні.
Зазначено, що засідання міської ради протоколюється. Протокол підписується всіма Співголовами міської ради, а в разі їх відсутності – заступниками Співголів.
Регламентом передбачена можливість створення тимчасових робочих (експертних) комісій та груп з метою вироблення узгоджених пропозицій сторін щодо шляхів вирішення проблемних питань в економічній та соціально-трудовій сферах, розроблення проектів програмних документів, нормативно-правових актів, підготовка яких передбачена планом заходів з реалізації пріоритетних напрямів діяльності міської ради, та підготовки питань до розгляду на засіданнях міської ради.
Діяльність міської ради здійснюється відповідно до плану роботи, який затверджується на засіданні.
Звернуто увагу, що регламент ради містить підрозділ 1.4 щодо порядку та черговості ротації голови міської ради. Зазначеним підрозділом визначено, що координує діяльність міської ради голова, який обирається на першому засіданні із Співголів сторін терміном на один рік почергово від представників кожної із сторін.
Мельник В.П. зазначив, що згідно домовленості співголів головою тристоронньої ради на один рік обирається заступник голови Київської міської державної адміністрації Корж Віктор Петрович.
Розгляд питання 3. Затвердження результатів міського конкурсу на кращий колективний договір серед підприємств, організацій та установ міста Києва. Виконання п. 4 Положення конкурсу стосовно фінансового заохочення переможців.
Соя В.В. – начальник управління праці та зайнятості Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київради (КМДА) доповів, що відповідно до спільного рішення виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), Київської міської ради профспілок та Федерації роботодавців м.Києва у 2013 році було започатковано проведення конкурсу на кращий колективний договір серед підприємств, установ та організацій міста Києва (далі – конкурс).
У поточному році конкурс проводився за результатами 2012 року.
В конкурсі взяли участь 72 підприємства різних організаційно-правових форм господарювання. Оцінка учасників проводилась окремо серед підприємств, установ та організацій, які не фінансуються з бюджету та серед підприємств, установ та організацій, які повністю або частково фінансуються з бюджету, та чотирма категоріями в кожній групі відповідно до середньооблікової чисельності штатних працівників. Проте, враховуючи, що конкурс проводився вперше, та незважаючи на проведену Сторонами інформаційно-роз’яснювальну роботу, жодним з районів не були представлені кандидати по всіх вищезазначених категоріях.
З огляду на це, запропоновано Сторонам при проведенні конкурсу за підсумками 2013 року активізувати інформаційну роботу з метою залучення якомога більшої кількості учасників та забезпечення їх представництва від кожного району у всіх категоріях та групах відповідно до Положення про конкурс.
Крім того, зауважено, що в сучасних умовах колективно-договірне регулювання соціально-трудових відносин є однією з важливих умов реалізації соціально-орієнтованої економіки, формування цивілізованих ринкових відносин, забезпечення соціальної стабільності. Відсутність колективного договору на підприємстві, порушення норм чинного законодавства при укладенні та виконанні колективного договору може створювати підґрунтя для різного роду зловживань, порушень трудових прав працівників.
З огляду на це, та з метою підвищення ефективності переговорного процесу, щорічно спільним листом Сторін соціального діалогу визначаються практичні рекомендації щодо укладення колективних договорів для використання в практичній роботі підприємств, установ та організацій м.Києва. Наразі, рекомендації щодо укладення колективних договорів на 2014-2016 роки, знаходяться на погодженні у виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації).
Як підсумок, Київській міській тристоронній соціально-економічній раді запропоновано затвердити рішення щодо переможців конкурсу на кращий колективний договір серед підприємств, установ та організацій м.Києва за підсумками 2012 року:
Київська міська тристороння соціально-економічна рада ВИРІШИЛА:
1. Затвердити регламент роботи Київської міської тристоронньої соціально-економічної ради з урахуванням пропозицій, висловлених першим заступником директора Департаменту фінансів виконавчого органу Київради (КМДА) Падалкою В.М.
2. Головою Київської міської тристоронньої соціально-економічної ради обрати заступника голови Київської міської державної адміністрації Коржа В.П.
3. Затвердити результати міського конкурсу на кращий колективний договір серед підприємств, організацій та установ міста Києва за підсумками 2012 року.
4. Сторонам КМТСЕР провести урочисте нагородження підприємств – переможців конкурсу на кращий колективний договір серед підприємств, організацій та установ міста Києва за підсумками 2012 року та остаточно узгодити питання кошторису в сумі 100 тис. грн. для нагородження переможців конкурсу.
Термін: грудень 2013 року
5. Передбачити в новій Територіальній угоді фінансове заохочення для переможців міського конкурсу на кращий колективний договір по результатам роботи за 2013 рік в сумі 100 тис. грн.
Термін: грудень 2013 року
6. Сторонам КМТСЕР провести більш ширшу інформаційно-роз’яснювальну роботу з метою збільшення кола учасників конкурсу на кращий колективний договір серед підприємств, організацій та установ міста Києва за результатами 2013 року з урахуванням Положення про конкурс.
Термін: І квартал 2014 року
7. Надати право співголовам ради затверджувати результати міського конкурсу на кращий колективний договір щороку у червні місяці та внести відповідні зміни до Положення про конкурс на кращий колективний договір серед підприємств, установ та організацій міста Києва, погодженого на засіданні Київської міської тристоронньої соціально-економічної ради 23.11.2012, а саме:
у пункті 3.2 після слів «від кожної групи підприємств» доповнити словами «з урахуванням категорій»;
пункт 3.3 викласти в наступній редакції:
«3.3. Розгляд і підготовку матеріалів здійснює комісія з представників виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Об’єднання профспілок, організацій профспілок у м.Києві «Київська міська рада профспілок» та Об’єднання організацій роботодавців м.Києва «Федерація роботодавців м.Києва» на рівні м.Києва відповідно до встановлених критеріїв за інтегральною оцінкою, яка включає суму балів (місць) по кожному критерію.
При розгляді матеріалів серед підприємств, які фінансуються з бюджету, обов’язково враховується використання позабюджетних коштів.
Підбиття підсумків та визначення переможців конкурсу здійснюється до 15 червня наступного за звітним року на засіданні зазначеної комісії.»
доповнити пунктом 3.4 наступного змісту:
«3.4. Надати право співголовам ради затверджувати результати конкурсу на кращий колективний договір серед підприємств, установ та організацій міста Києва щороку у червні місяці»;
Пункти 3.4 та 3.5 вважати відповідно пунктами 3.5 та 3.6.
8. Сторонам КМТСЕР надати пропозиції до Плану засідань Київської міської тристоронньої соціально-економічної ради на 2014 рік.
Термін: до 01.12.2013
9. Секретаріату КМТСЕР підготувати проект Плану засідань Київської міської тристоронньої соціально-економічної ради на 2014 рік для погодження із співголовами ради.
Термін: до 20.12.2013
Розгляд питання блоку ІІ:
1. Про наслідки реформування та фінансового забезпечення діяльності галузі охорони здоров'я міста.
2. Перспективи та можливості страхової медицини.
Кубанський С.А. – представник міськпрофспілки працівників охорони здоров’я запропонував: у зв’язку із розглядом цих питань на Пленумі Київської міської професійної спілки працівників охорони здоров’я, виключити їх із порядку денного засідання ради.
Київська міська тристороння соціально-економічна рада ВИРІШИЛА:
1. Підтримати пропозицію Кубанського С.А. щодо виключення зазначених питань з порядку денного.
Розглядається питання 3. Моніторинг показників заробітної плати в установах бюджетної сфери міста та стан її виплати.
ПАДАЛКА В.М. – перший заступник директора Департаменту фінансів виконавчого органу Київради (КМДА) поінформував про наступне:
Всього в бюджеті міста Києва на 2013 рік передбачено видатки на заробітну плати з нарахуваннями працівникам бюджетних установ соціально-культурної сфери в сумі 6 613,6 млн грн, з яких за 9 місяців 2013 року профінансовано в сумі 4 968,2 млн грн, що забезпечило своєчасну та в повному обсязі її виплату з урахуванням обов’язкових доплат та надбавок до посадових окладів відповідно до законів України і постанов КМУ в межах затвердженого фонду заробітної плати.
Зазначено, що протягом 2013 року ситуація з виплатою заробітної плати стабілізувалась, повністю відсутні затримки з її виплатою, навіть у січні, лютому, березні, червні, липні, серпні розпочато дострокову виплату, а у квітні та травні з бюджету м. Києва виплачена в повному обсязі дострокова заробітна плата працівникам бюджетних установ.
На 2013 рік в бюджеті м. Києва передбачені видатки на виплату стимулюючих надбавок в обсязі 530,1 млн грн, незважаючи на складну соціально-економічну ситуацію Київська міська державна адміністрація протягом 2013 року вишукала додатковий фінансовий ресурс для виплати стимулюючих надбавок працівникам бюджетних установ соціально-культурної сфери міста Києва у сумі 98,7 млн грн. В даний час надбавка виплачується в повному обсязі відповідно до наказів керівників установ та умов колективних договорів.
Також поінформовано, що середня заробітна плата працівників бюджетних установ, яка планувалась в бюджеті міста Києва становила 2 453, 0 грн, а по факту за 9 місяців середня заробітна плата складає 2 638,0 грн, що на 7,5 % більше від запланованої на початок року.
В обговоренні питання взяли участь Костюк Т.О. - голова Київської міської профспілки працівників житлово-комунального господарства, сфери послуг.
Київська міська тристороння соціально-економічна рада ВИРІШИЛА:
Інформацію першого заступника директора Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Падалки В.М. щодо моніторингу показників заробітної плати в установах бюджетної сфери міста та стан її виплати взяти до відома.
Розглядається питання блоку ІІІ:
1. Про стан оформлення земельних ділянок, на яких знаходяться об'єкти промислового призначення.
Майко В.І. – голова Спільного представницького органу сторони роботодавців на рівні м. Києва, президент Київської міської асоціації роботодавців зазначив, що сьогодні не вирішені питання щодо законодавчого права користування земельними ділянками по 30 промисловим підприємствам.
У зв’язку з набранням чинності Закону України від 02.10.2013 №5395 та прийняттям Київрадою рішення від 28.02.2013 №63/9120 раніше розроблені землевпорядні документації (проекти землеустрою) промислових підприємств повернені землевпорядним організаціям для приведення їх стану до вимог чинного законодавства. Виконання вказаних дій вимагає додаткових великих фінансових витрат від підприємств та часу. Попередній термін доопрацювання землевпорядних документацій – листопад – грудень 2013 року.
Але по ряду підприємств всі документи давно підготовлені і знаходяться в Київраді без прийняття рішення.
По 3 ділянкам справи передані до Київради (по двом земельним ділянкам ЗАТ “Київський вітамінний завод”, вул. Копилівська, 38, підготовлено відповідний проект рішення Київради про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, але рішення не прийнято, по земельній ділянці ПАТ “УХЛ-МАШ” (вул. Боженка, 66) проект рішення Київради про зміну цільового призначення земельної ділянки з 01.07.2013 року знаходиться на розгляді у постійній комісії з питань земельних відносин, містобудування та архітектури Київради, але рішення не прийнято.
Київська міська тристороння соціально-економічна рада ВИРІШИЛА:
Районним в місті Києві державним адміністраціям вжити в межах компетенції заходів реагування з метою забезпечення звернень підприємств району, по земельних ділянках яких не завершені роботи по розробці землевпорядної документації, до розробників цієї документації для приведення у відповідність до вимог чинного законодавства.
2. Звернути увагу Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на першочерговість та пріоритетність розгляду землевпорядних документацій промислових підприємств та підготовку відповідних проектів рішень Київради для їх винесення на розгляд пленарного засідання сесії Київради.
3. Департаменту земельних ресурсів звернутись з проханням до заступника міського голови - секретаря Київської міської ради Гереги Г.Ф. щодо прискорення розгляду поданих проектів рішень Київської міської ради.
Термін: листопад 2013 року
4. ПАТ «Меридіан» та Департаменту земельних ресурсів узгодити питання щодо встановлення орендної плати.
Розгляд питання блоку IV. Різне.
1. Про організаційні питання щодо підготовки проекту, визначення строків переговорів та укладання Територіальної угоди на новий термін.
2. Розгляд проекту листа до Президента України щодо внесення змін до законодавства по встановленню для забудовників відсотків житлової площі, яка підлягатиме передачі місту для забезпечення житлом громадян.
3. Про участь соціальних партнерів в роботі виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) по формуванню проекту бюджету міста.
4. Про розгляд питання підвищення тарифів на проїзд в Київському метрополітені та наземному транспорті.
МЕЛЬНИК В.П. – голова міськпрофради зазначив, що у зв’язку з закінченням терміну дії Територіальної угоди на 2012-2013 роки та плануванням міського бюджету на 2014 рік є необхідність почати роботу по проекту Територіальної угоди на новий термін.
Мельник В.П. зачитав проект листа від соціальних партнерів до Президента України щодо внесення змін до Законів України «Про регулювання містобудівної діяльності» та «Про столицю України – місто-герой Київ» в частині встановлення для забудовників відсотків житлової площі, яка підлягатиме передачі місту для забезпечення житлом громадян.
Зазначено, що на протязі останніх 4-х років та в порушення пункту 5.4 Положення про Київську міську тристоронню раду, не запрошуються до участі у формуванні та обговоренні міського бюджету учасники соціального діалогу, а саме профспілки та роботодавці міста.
Також було зазначено, що про введення в дію на території міста електронного квитка та зміну вартості проїзду в міському пасажирському транспорті соціальні партнери дізналися із засобів масової інформації, що порушує пункт 4.17 нині діючої Територіальної угоди.
Запропоновано наступне засідання ради провести у І кварталі 2014 року із розглядом питання про стан виконання Територіальної угоди за підсумками 2013 року.
Київська міська тристороння соціально-економічна рада ВИРІШИЛА:
1. До 25 листопада п.р. соціальним партнерам надати пропозиції до проекту Територіальної угоди; переговори розпочати в першій декаді грудня місяця 2013 року.
2. Направити листа до Президента України з проханням доручити внести зміни до вищезазначених законодавчих актів, передбачивши право Київської міської ради при наданні земельних ділянок під будівництво житлових будинків встановлювати для забудовників відсоток житлової площі, яка підлягатиме передачі місту для забезпечення житлом громадян та для виконання функцій столиці.
3. Підготувати пропозиції до проекту міського бюджету з боку профспілок та роботодавців та направити їх виконавчому органу Київради (Київській міській державній адміністрації) з інформуванням про свою участь в обговоренні проекту міського бюджету.
4. 29 жовтня п.р. заслухати інформацію Департаменту економіки та інвестицій та Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київради (КМДА) щодо питань впровадження та вартості електронного квитка на нараді з представниками членських профорганізацій міста.
5. Провести засідання ради у І кварталі 2014 року.