вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001
+380-44-351-21-56

Опитування

Чи підтримуєте Ви Заяву Київської міськпрофради до Кабінету Міністрів України з вимогою відхилити Урядові пропозиції до Бюджетної декларації на 2025-2027 роки щодо запровадження мораторію на підвищення основних державних соціальних стандартів і гарантій т

Газета

01 GAZETA KP gruden 6 stor 2023 page 0001
1389751
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
455
2769
6931
19363
1389751

Час: 2024-11-23 13:19:30
Visitors Counter

 

ПРОТОКОЛ № 1

засідання Київської міської тристоронньої

соціально-економічної ради

м.Київ, 03.02.2015

вул. Стрітенська, 15-А (зал засідань)

Присутні: члени ради та запрошені особи.

Від Київської міської ради: голова постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики Крикунов Ю. В.

Від Сторони КМДА: Ніконов І. В., Радуцький М. Б., Кузьменко М. А., Кондрашова Н. М., Тищенко Я. М., Арешкович А. О., Яструбинський В. І., Устименко С. М, Соя В.В.

Від Сторони роботодавців: Майко В. І., Антонюк А. С, Тараненко І. В., Вакуленко В. В., Грецький С. Я., Симоненко В. Є., Новиков І. М., Ніколаєв І. М, Маркусь О. В., Мова В. І.

Від Сторони профспілок: Мельник В. П., Яцунь О. М., Костюк Т. О., Лопата О. І., Почтовий В. С, Нефьодова Н. К., Колодко Л. В., Тищенко О. М.? Стеблюк І. О. , Ковальчук М. С, Канаровська Л. В., Логошняк О. М.

Головуючий на засіданні ради - перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Ніконов І. В.

Сторони представлені більшістю членів ради. Засідання ради правомочне.

Затверджується порядок денний:

1. Розвиток та підтримка внутрішнього ринку економіки столиці.

2. Реформування медичної галузі та розвиток медичного страхування.

Затверджується регламент роботи: для доповіді та співдоповіді - до 10 хв.; на виступи членів ради і запрошених - до 5 хв. Ведення протоколу доручити Стороні КМДА спільно із Стороною профспілок.

Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації -співголова Київської міської тристоронньої соціально-економічної ради Ніконов І. В. у вступному слові наголосив на необхідності практичної співпраці Сторін соціального діалогу щодо економічного та соціального розвитку міста Києва, розвитку трудового потенціалу в місті, зокрема шляхом створення нових та збереження існуючих робочих місць.

По першому питанню порядку денного заслухали інформації директора Департаменту промисловості та розвитку підприємництва Кузьменка М. А.

В своїй промові Кузьменко М. А. наголосив на необхідності реалізації державних цільових програм та інфраструктурних проектів, якими передбачається створення нових робочих місць; вжиття заходів для підтримки столичних товаровиробників, зокрема шляхом розвитку внутрішнього ринку, збільшенню обсягів виробництва та реалізації конкурентоспроможної імпортозамінюючої продукції тощо.

Також зазначено, що промисловий комплекс міста Києва представлений 679 підприємствами, з них 34 державної форми власності, 642 - приватні, З - комунальні, які поділяються на 9 основних видів промислової діяльності.

Податкові надходження до Державного бюджету від промислових підприємств м. Києва за 9 місяців 2014 року склали 25,0 млрд грн, в тому числі:

- податок на прибуток - 2,67 млрд грн.

- податок на додану вартість - 9,2 млрд грн.

- акцизний податок із вироблених в Україні товарів - 9,8 млрд грн. Надходження до міського бюджету від промислових підприємств м. Києва

за 9 місяців 2014 року становили 908,3 млн грн., в тому числі:

- плата за землю складає 213,0 млн грн.;

- податок з доходів фізичних осіб 612,2 млн грн.

В промисловому секторі економіки міста в листопаді 2014 року було зайнято близько 128,4 тис. працюючих, що на 13,6 тис. осіб менше, ніж у листопаді 2013 року.

В той же час, заробітна плата працюючих у промисловому секторі у грудні 2014 року становила 6 129 грн, що на 800 грн більше ніж у грудні 2013 року (по м. Києву середня заробітна плата в грудні 2014-6 414 грн., по Україні в грудні 2014 року - 4 616 грн.).

Загальний обсяг реалізованої продукції у січні - грудні 2014 року за основними видами промислової діяльності у відпускних цінах підприємств м. Києва склав 87,0 млрд грн , що на 13,7 млрд грн більш, ніж у 2013 році. Цей показник має тенденцію до зростання. Найбільшу частку у загальному обсязі реалізованої промислової продукції мають харчова, фармацевтична та машинобудівна галузі.

Разом з тим, у січні - грудні 2014 року обсяг промислового виробництва по м. Києву зменшився на 14,3 відсотки (по Україні на 10,7 відсотків). Серед 25 регіонів України Київ займає 23 місце по індексу промислової продукції, 24 і 25 місця займають відповідно Донецька та Луганська області.

У січні-грудні 2014 року у столичних підприємств було закуплено промислової продукції на загальну суму 1 085,5 млн грн, з них: за результатами торгів - на 567,1 млн грн, за прямими договорами - на 515,4 млн грн.

Кількість промислових підприємств, які брали участь у процедурах закупівель (з числа провідних підприємств, які звітують до Головного управління статистики у м. Києві за формою Ф1П), складає 22, з них переможцями було визнано 17. Кількість пропозицій, наданих промисловими підприємствам до комітетів з конкурсних торгів розпорядників коштів бюджету м. Києва, становила 622, з них переможних - 499.

З метою завантаження потужностей столичних промислових підприємств та збільшення обсягів надходжень до міського бюджету, управлінням промисловості та інноваційної політики Департаменту промисловості та розвитку підприємництва ініційовано заходи з залучення промислових підприємств до виконання завдань міських цільових програм. 29 грудня 2014 року в Департаменті відбулась нарада із зазначеного питання, на яку були запрошені представники Департаменту економіки та інвестицій, Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Під час проведення наради обговорювались можливості залучення столичних підприємств до виконання завдань, визначених міськими програмами, в тому числі: у сфері оновлення та модернізації ліфтового господарства, забезпечення міста комунальною технікою, модернізації теплових, кабельних та інших мереж, будівництва, постачання харчування до закладів освіти, шляхового господарства, забезпечення медичних закладів лікарськими засобами тощо.

Зазначений напрямок включений до проекту Київської міської цільової програми розвитку промисловості на 2015-2018 роки.

21.01.2015 на засіданні Президії Ради директорів підприємств, установ і організацій м. Києва проект Програми було презентовано головам районних Рад директорів. Питання залучення підприємств до виконання завдань міських цільових програм було підтримано керівниками провідних підприємств м. Києва.

В обговоренні взяли участь:

перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Ніконов І. В., який наголосив на необхідності введення пільгового оподаткування для підприємств, які створюють робочі місця та сплачують найбільше податків до місцевого бюджету. Має враховуватись той фактор, що місцевому товаровиробнику необхідно допомагати досягати тієї собівартості, яка в подальшому дозволить здійснювати закупки у столичних підприємств та розвивати нашого виробника;

заступник директора Департаменту - начальник управління промисловості та інноваційної політики Баган А. О. наголосив на необхідності залучення підприємств до процесу закупівель та проведення відкритих торгів, зокрема, шляхом електронного прийому заявок на участь в них; а також активізації розробки міських програм з визначенням промислових підприємств розпорядниками коштів;

Голова Київської міської ради профспілок, співголова Київської міської тристоронньої соціально-економічної ради від Сторони профспілок Мельник В.П., який запропонував провести "круглий стіл" товаровиробників за участю міськдержадміністрації, роботодавців та профспілок, на якому обговорити можливість перепрофілювання підприємств міста для подальшого виготовлення ними імпортозамінюючих товарів і послуг та визначення номенклатури товарів, які можуть виробляти підприємства міста, та вивчення можливості їх реалізації для потреб столиці.

Президент Київської міської асоціації роботодавців, голова Спільного представницького органу сторони роботодавців на рівні м. Києва, співголова Київської міської тристоронньої соціально-економічної ради від Сторони роботодавців Майко В. І. під час обговорення зазначеного питання запропонував проаналізувати, які товари закуповувалися протягом 2014 року державними установами та визначити відсоткове співвідношення серед них імпортних та вітчизняних товарів. В подальшому, при закупівлі товарів та послуг, надавати перевагу тим, які виготовлені вітчизняними товаровиробниками. Крім того, вжити заходів для започаткування виробництва товарів, які в подальшому зможуть замінити імпортні аналоги.

По другому питанню порядку денного доповідав заступник голови Київської міської державної адміністрації Радуцький М. Б.

В своїй промові Радуцький М. Б. розповів про основні етапи запланованої в місті Києві медичної реформи, зокрема про зміни в частині надання медичної допомоги киянам в умовах недостатнього фінансування.

Так, медична реформа в Києві стартує після прийняття Верховною Радою України 65 поправок в законодавство та пройде у відповідності до "12 кроків реформування київської медицини":

1. Припинення нелегальних платежів при наданні медичної допомоги і легалізація всіх можливих джерел фінансування медицини міста Києва для реалізації принципу "гроші крокують за пацієнтом".

2. Збільшення пільгових доходів всіх медичних працівників, які будуть готові професійно працювати з усіма верствами населення.

3. Розширення прав медичних колективів, здійснення лікарського самоуправління та страхування лікарської помилки.

4. Впровадження дієвих механізмів професійної відповідальності, юридичного захисту медичних працівників і дієвого громадського контролю за якістю надання медичних послуг населенню відповідно до міжнародних норм (БКО).

5. Вивчення потреб та очікувань киян в галузі медицини та громадського здоров'я, а також визначення установ охорони здоров'я, які є фінансовим "ярмом" для медичної галузі міста Києва.

6. Забезпечення рівних прав для лікарень всіх форм власності та лікарів, рівного доступу до медичних послуг та медикаментозного забезпечення ліками кожного киянина.

7. Концентрація зусиль на трьох напрямках надання медичної допомоги в існуючих умовах обмежень під час військового конфлікту та недостатнього фінансування, проведення реформ та змін медичної системи та громадського здоров'я Києва шляхом створення Координаційного комітету реформ та розвитку системи охорони здоров'я та залучення фінансування в медичну галузь через інвестиційні, громадські та, в тому числі міжнародні інші фінансові джерела.

8. Реорганізація вторинного рівня медичної допомоги шляхом створення лікарень інтенсивного лікування.

9. Впровадження в місті Києві єдиного медичного простору.

10. Проведення інформаційної політики, яка дозволить проводити
роз'яснювальні та профілактичні кампанії для населення.

11. Створення електронного реєстру пацієнтів та медичних працівників.

12. Удосконалення системи забезпечення необхідними медикаментами та життєво необхідними лікарськими засобами пацієнтів.

Київська міська тристороння соціально-економічна рада ВИРІШИЛА:

1. Інформації доповідачів та запрошених, що взяли участь в обговоренні, взяти до відома.

2. Стороні Спільного представницького органу роботодавців м. Києва разом з виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) за участі Сторони профспілок організувати проведення "круглого столу" товаровиробників, на якому обговорити перелік товарів та послуг, що випускаються столичними підприємствами, з метою співставлення їх з імпортними аналогами та подальшого виробництва для реалізації конкурентоспроможної продукції, що дозволить в майбутньому відмовитись від імпорту та забезпечувати потреби міста товарами київських виробників.

Термін: І квартал 2015 року

3. Стороні виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) під час закупівлі товарів та послуг надавати перевагу тим, які виготовлені вітчизняними, зокрема столичними, товаровиробниками.

Термін: постійно

4. Рекомендувати Стороні профспілок спільно зі Стороною роботодавців довести до відома трудових колективів медичних установ міста інформацію по провадженню «12 кроків реформування київської медицини».

Термін: постійно

5. Сторонам КМТСЕР надати в секретаріат від виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) пропозиції до Плану засідань Київської міської тристоронньої соціально-економічної ради на 2015 рік.

Термін: до 20.02.2015

6. Сторонам КМТСЕР розглянути питання щодо підписання Територіальної угоди між виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), Об'єднанням організацій роботодавців м. Києва "Федерація роботодавців м. Києва" та Об'єднанням профспілок, організацій профспілок у м. Києві "Київська міська рада профспілок" на 2015-2017 роки

Термін: до 20.03.2015


Співголова Київської міської тристоронньої соціально - економічної ради - заступник голови Київської міської державної адміністрації

І.В. Ніконов

    
Співголова Київської міської тристоронньої соціально - економічної ради - голова Спільного представницького органу сторони роботодавців м. Києва

В.І. Майко

Співголова Київської міської тристоронньої соціально - економічної ради - голова Київської міської ради профспілок

В.П. Мельник