вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001
+380-44-351-21-56

Опитування

Чи вважаєте Ви обгрунтованими тарифи на житлово-комунальні послуги для населення?

Газета

01 GAZETA KP gruden 6 stor 2023 page 0001
1239488
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
346
774
1120
24372
1239488

Час: 2024-04-30 14:14:11
Visitors Counter

 

Заступник голови Київської міської ради профспілок РИЖИХ В.С. у своїй доповіді зокрема зазначив наступне:

Розділом 5 Регіональної угоди передбачено 13 зобов'язань профспілкової Сторони, з них 5 спільних із КМДА.

У 2010 році технічною інспекцією праці профспілок здійснено більш ніж 150 перевірок стану умов і охорони праці, розглянуто близько 400 письмових та усних звернень членів профспілок, 90% яких вирішено позитивно.

Проектами міських цільових програм та програм соціально-економічного розвитку міста та районів практично не передбачаються заходи щодо забезпечення охорони праці.

За кошти Фонду соціального страхування від нещасного випадку ще у 2003 році розроблена автоматизована система обліку та аналізу виробничого травматизму в м.Києві, але й на сьогодні вона не діє, хоча це також передбачалось Регіональною угодою.

Питання про „Регіональну програму поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища” для м.Києва не нове. До цього така програма діяла і її термін закінчився 2006 роком. Було розроблено проект нової програми на період 2008-2011 роки, який обговорено та узгоджено на спільному засіданні Сторін Регіональної угоди (спільне рішення № 1742 від 26.12.2007р.), пунктом 4 якого запропоновано подання її на затвердження Київському міському голові, але й на сьогодні це не виконано, а відповідно і її проект застарів.

Враховуючи, що нинішнє керівництво КМДА підтримує ці пропозиції, профспілки ініціювали винесення цього важливого питання на розгляд сьогоднішнього засідання міської тристоронньої соціально-економічної ради.

Доповідач запропонував розглянути та погодити наданий на розгляд проект «Регіональної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2011-2015 роки», та з врахуванням пропозицій учасників засідання передати на затвердження голові КМДА.

В обговоренні питання взяли участь: ГОЛОДІВСЬКИЙ І.Р. – президент КМОР, ЛИСЕНКО С.І. – начальник відділу охорони праці КМДА, КАНАРОВСЬКА Л.В. – голова Київської міської профспілки працівників охорони здоров'я, РУМЕЖАК О.М. – виконуючий обов'язки начальника Територіального управління Держгірпромнагляду по Київській області та м.Києву, РЕЗНІЧЕНКО О.М. – президент Київської міської асоціації спеціалістів з охорони праці, КОНОНОВА І.Г. – завідуюча відділом гігієни праці Київської міської СЕС, СЕРПУТЬКО О.Б. – головний технічний інспектор праці Київської міської профспілки працівників житлово-комунального господарства та сфери послуг, ПІЛЬКЕВИЧ О.С. – заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків у місті Києві.

Співголова Ради, перший заступник голови КМДА МАЗУРЧАК О.В., підводячи підсумки розгляду питання, відзначив, що КМДА повсякденно сприяє реалізації державної політики, спрямованої на створення безпечних і нешкідливих умов праці на території міста Києва. На засідання Ради виносяться проекти Регіональної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища в м.Києві на 2011-2015 роки, який попередньо розглянуто Сторонами, в тому числі і КМДА. Міська рада визнає необхідність та підтримує пропозицію профспілок щодо прийняття програми як найшвидше. Пропонується створити робочу групу із представників Київської міської державної адміністрації, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань в м.Києві, Територіального управління Держгірпромнагляду, по Київській області та м.Києву, Київської міської ради профспілок з метою доопрацювання в місячний термін проекту даного програми з подальшим підписанням її співголовами КМТСЕР та затвердженням в установленому порядку.

Співголова Ради запропонував провести цільове засідання КМТСЕР з розгляду стану та заходів щодо поліпшення умов праці працівників закладів охорони здоров'я міста.

Київська міська тристороння соціально-економічна рада ВИРІШИЛА:

- Проект Регіональної програми поліпшення безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2011-2015 роки прийняти за основу.

- З метою доопрацювання проекту Регіональної програми поліпшення безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2011-2015 роки:

- створити робочу комісію під головуванням начальника відділу з питань охорони праці КМДА Лисенка С.І.;

- рекомендувати керівникам Теруправління Держгірпромнагляду по Київській області та місту Києву, УВД ФССНВ у м.Києві, СЕС, Київської Міськпрофради делегувати своїх представників до складу комісії.

- Звернутись до голів районних у місті Києві державних адміністрації з пропозицією щодо розгляду стану охорони праці на підприємствах, в організаціях та установах районів.

Співголова Ради, президент КМАР МАЙКО В.І. зазначив наступне:

Завод „Буревісник” випускає високоякісну продукцію для установ охорони здоров'я та оборонного відомства України.

Неодноразові пропозиції заводу до Міністерства промислової політики та Кабінету Міністрів України щодо завершення реструктуризації підприємства шляхом об'єднання заводу „Буревісник” та НДІ „Квант” на виробничих площах заводу і отримання державного замовлення на виробництво 1000 апаратів штучної вентиляції легенів письмово підтримані Кабінетом Міністрів України, але не реалізуються.

За час існування заборгованості на „Буревіснику” її стан та заходи щодо ліквідації розглядалися: на засіданнях Колегії Мінпромполітики; міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати; останній раз 24 березня ц.р.; на засіданні КМТСЕР 23 грудня 2009 року. За результатами цих засідань направлялись листи, звернення, матеріали Президенту, Верховній Раді, Кабінету Міністрів України.

Вважаємо за доцільне звернутись до Національної тристоронньої соціально-економічної ради, а також просити керівництво КМДА звернутися до Міністерства промислової політики України та Кабінету Міністрів України щодо прискорення реалізації проекту реструктуризації підприємства та закупівлі його продукції.

Київська міська тристороння соціально-економічна рада ВИРІШИЛА:

- Направити звернення до співголів Національної тристоронньої соціально-економічної ради щодо заслуховування питання щодо відновлення виробничої діяльності та погашення заборгованості з виплати заробітної плати на Державному підприємстві „Київський державний завод „Буревісник”.

Співголова Ради, голова Міськпрофради МЕЛЬНИК В.П. проінформував, що підписано протокол про приєднання СПО роботодавців у м.Києві до Регіональної угоди між КМДА та Міськпрофрадою, міськими профспілками.