вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001
+380-44-351-21-56

Опитування

Чи вважаєте Ви обгрунтованими тарифи на житлово-комунальні послуги для населення?

Газета

01 GAZETA KP gruden 6 stor 2023 page 0001
1239656
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
514
774
1288
24540
1239656

Час: 2024-04-30 19:22:23
Visitors Counter

 

На засіданні були присутні: члени ради та запрошені особи.

Від Сторони КМДА: Денисюк Л.В., Антонюк А.С., Голубов С.М., Мохонько В.О., Костюренко Т.М., Падалка В.М., Шпильовий І.Ф., Колтик О.Т., Кузьмишина К.Т., Кузьменкова С.П., Мосійчук Ю.А., Настоящий О.І., Соя В.В., Фурман Т.І.

Від Сторони роботодавців: Маркусь О.В., Антонюк А.С., Безпалько Л.В., Гарник В.К., Голодівський І.Р., Горбатюк П.М., Дерев'янкін В.М., Жебрівська Ф.І., Курченко М.О., Ліщук В.І., Мясіщев І.Л., Нестеров В.Г., Петренко Є.М., Проценко В.О., Соболевський А.І., Ткачов М.Ф., Чміль В.М., Швець Н.Н.

Від Сторони профспілок: Мельник В.П. (співголова ради), Бохонський В.Г., Доронін Ю.П., Костюк Т.О., Осадченко М.М., Столяров В.І., Лопата О.І., Ольховець Г.А., Рижих В.С., Слатвінська Л.Я., Стеблюк І.О., Сазонова С.Ф., Панова О.Л., Васильєва В.Л., Гончаренко І.Р.

Головуючий на засіданні Ради - Голова Міськпрофради МЕЛЬНИК В.П. повідомив про зміни у складі КМТСЕР: 27.03.2012 головою СПО роботодавців на рівні м.Києва обрано ДЕМЧАКА Руслана Євгеновича – голову Ради Федерації роботодавців м .Києва. Він представлятиме роботодавців у тристоронній раді.

1. Розглянуто питання „Про стан та перспективи розвитку промисловості міста Києва на інноваційній основі”.

ДЕНИСЮК Л.В. – начальник Головного управління промислової, науково-технічної та інноваційної політики КМДА доповіла про стан та перспективи розвитку промисловості міста Києва на інноваційній основі, зосередивши увагу на:

основних причинах уповільнення росту промислового виробництва;

проблемних питаннях діяльності промислових підприємств міста, які стосуються відсутності державних замовлень, недостатнього залучення до участі у державних закупівлях для потреб міського господарства, питань оформлення земельних ділянок промисловим підприємствам міста, повернення ПДВ тощо;

пріоритетах діяльності міської влади щодо активізації інноваційної діяльності промислових підприємств м. Києва, зокрема, шляхом розробки Київської міської програми розвитку промисловості на інноваційній основі, надання фінансово-кредитної підтримки київським товаровиробникам, стимулювання створення кластерів, технопарків та інноваційних парків в рамках реалізації стратегічної ініціативи «Зроблено в Києві», сприяння в реалізації інвестиційно-інноваційних проектів в промисловості, впровадження програми «Столичний стандарт» тощо.

В обговоренні взяли участь Голодівський І.Р., Мельник В.П.

КОЛТИК О.Т. – в. о. начальника Головного управління внутрішнього фінансового контролю і аудиту КМДА доповіла про стан проведення головними розпорядниками бюджетних коштів закупівель товарів, робіт та послуг за рахунок коштів бюджету м. Києва у 2011 році та порушення, які виявлені під час перевірок тендерних процедур. Зосередила увагу, що при проведенні державних закупівель основними проблемами є низький рівень участі київських товаровиробників у тендерах, значні обсяги закупівлі продукції у посередників, що пов’язано з недосконалістю підготовки тендерної документації, неякісна та неадекватна підготовка технічного завдання на проведення державних закупівель тощо.

В обговоренні взяли участь Голодівський І.Р., Мельник В.П., Маркус О.В., Пономаренко М.П., Денисюк Л.В.

МОСІЙЧУК Ю.А. - заступник начальника Головного управління земельних ресурсів КМДА поінформував про порядок та стан справ з оформлення права власності на земельні ділянки для промислових підприємств м. Києва, а також про роботу з розробки нової нормативної грошової оцінки земель м. Києва в частині уточнення схеми впливу локальних коефіцієнтів у розрізі економіко-планувальних зон.

В обговоренні взяли участь Голодівський І.Р., Ткачов М.Ф., Чміль В.М., Горбатюк П.М., Гарник В.К., Мельник В.П.

ФУРМАН Т.І. - заступник начальника управління контролю за правомірністю бюджетного відшкодування ПДВ – начальник відділу адміністрування та моніторингу відшкодування ПДВ Державної податкової служби України у м. Києві доповіла присутнім про стан повернення ПДВ суб’єктам господарювання м. Києва у 2011 році, закцентувавши увагу керівників промислових підприємств на перевагах автоматичного відшкодування ПДВ.

В обговоренні взяли участь Голодівський І.Р., Чміль В.М., Маркус О.В., Денисюк Л.В.

ГОЛОДІВСЬКИЙ І.Р. в своєму виступі зупинився на конкретних проблемних питаннях, які стримують розвиток промислового потенціалу м. Києва. Зокрема:

відсутність міської цільової програми розвитку промисловості;

зволікання з оформленням правоустановчих документів на земельні ділянки для промислових підприємств м. Києва;

негативне сальдо зовнішньої торгівлі;

затримки та відмови у поверненні ПДВ київським товаровиробникам;

закритість процедур проведення державних закупівель;

недотримання вимог закону України «Про доступ до публічної інформації».

З метою налагодження тісної співпраці влади міста, профспілок та роботодавців, направленої на активізацію роботи промислового комплексу столиці та зростання добробуту киян, було запропоновано посилити проведення ефективного соціального діалогу громадськості та органів влади шляхом встановлення прозорості, відкритості та підзвітності влади громаді міста.

В обговоренні взяли участь Чміль В.М., Маркус О.В., Денисюк Л.В., Мельник В.П., Соболевський А.І.

Обговоривши перше питання порядку денного засідання ради, Київська міська тристороння соціально-економічна рада ВИРІШИЛА:

Інформацію начальника Головного управління промислової, науково-технічної та інноваційної політики Денисюк Л.В. та виступаючих «Про стан та перспективи розвитку промисловості міста Києва на інноваційній основі» взяти до відома.

КНДУ «Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста» внести зміни до Тематичного переліку науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт на 2012 рік в частині включення до нього наукової роботи з розробки Київської міської програми розвитку промисловості м. Києва на інноваційній основі на 2012-2016 роки.

Головному управлінню промислової, науково-технічної та інноваційної політики долучити представників Сторони роботодавців до розробки та формування Київської міської програми розвитку промисловості м. Києва на інноваційній основі на 2012-2016 роки.

Головному управлінню земельних ресурсів провести інвентаризацію клопотань щодо оформлення державних актів на право користування земельними ділянками, на яких розташовані промислові підприємства міста, та прискорити оформлення права власності на них.

Головному управлінню земельних ресурсів включити представників Сторін роботодавців і профспілок до складу робочої групи з розробки нової нормативної грошової оцінки земель м. Києва (внесення змін в рішення Київської міської ради від 27.04.2000 за N 104/825 "Про затвердження грошової оцінки земель м. Києва" та від 10.07.97 за N 216 "Про плату за землю в м. Києві").

Головному управлінню статистики у м. Києві щомісячно надавати Головному управлінню промислової, науково-технічної та інноваційної політики перелік промислових підприємств, що знизили обсяги виробництва продукції, яка впливає на формування показнику індекс промислового виробництва по м. Києву, для проведення аналізу причин спаду виробництва.

Звернути увагу Державної податкової служби України у м. Києві на належне виконання Закону України «Про доступ до публічної інформацій» в частині надання інформації, яка не є конфіденційною, про стан повернення ПДВ суб’єктам господарювання м. Києва на запит Сторони роботодавців.

Головному управлінню промислової, науково-технічної та інноваційної політики забезпечити участь промислових підприємств м. Києва у загальнодержавній виставковій акції «Барвиста Україна» та Всеукраїнському конкурсі «Кращий вітчизняний товар року».

Головним розпорядникам бюджетних коштів бюджету міста Києва забезпечити належним чином поповнення сайту «Закупівлі м. Києва» відповідно до вимог розпорядження Київської міської державної адміністрації від 11.09.2009 № 1036 «Про вдосконалення порядку здійснення внутрішнього фінансового контролю підприємств, установ та організацій комунальної форми власності міста та районів міста Києва, а також державних підприємств, що перебувають у сфері управління виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)».

Стороні роботодавців надати Федерації роботодавців України пропозиції щодо удосконалення законодавства України у сфері земельних відносин для їх подальшого направлення Кабінету Міністрів України та Адміністрації Президента України.

Київській міській державній адміністрації забезпечити безумовне та належне виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації».

2. Розглянуто питання „Про проведення міського конкурсу на кращий колективний договір”.

МЕЛЬНИК В.П. – голова Міськпрофради, співголова ради проінформував, що міська рада профспілок щорічно проводить конкурс на кращий колдоговір. На підприємствах, де діють профспілкові організації Міськпрофради, колдоговорами охоплено 98,02% працюючих, в той час як в цілому по місту цей показник – 78,4%.

З набранням чинності Закону України „Про соціальний діалог в Україні” колективний договір як показник стану соціально-економічних відносин між роботодавцем та найманими працівниками набуває нової якості.

З метою активізації соціального діалогу на локальному рівні, збільшення кількості працівників, захист трудових прав яких забезпечено колдоговорами, поширення кращого досвіду та заохочення щодо укладення колдоговорів, Міськпрофрада пропонує Сторонам ради проводити конкурс спільно, на умовах паритетності та спільного фінансування. Положення про конкурс передано Сторонам для опрацювання.

Київська міська тристороння соціально-економічна рада ВИРІШИЛА:

Ухвалити пропозицію Міськпрофради щодо проведення конкурсу. З метою доопрацювання проекту Положення створити робочу групу, до якої делегувати по два представники від кожної Сторони. Доручити Стороні профспілок після доопрацювання проекту Положення про проведення конкурсу на кращий колективний договір погодити його із співголовами ради. Термін – до 01.06.2012.

3. Розглянуто в різному:

3.1. Про Аналітичну записку про діяльність КМТСЕР у 2011 році.

МЕЛЬНИК В.П. – голова Міськпрофради, співголова ради проінформував, що Міськпрофрада на підставі аналізу моніторингу виконання рішень КМТСЕР пропонує посилити особистий контроль з боку співголів Ради за виконанням її рішень (Аналітична записка додається).

Київська міська тристороння соціально-економічна рада ВИРІШИЛА:

Інформацію взяти до відома. Рекомендувати співголовам Ради взяти під особистий контроль організацію виконання рішень Ради.

3.2. Про проект заходів соціального захисту працюючих інвалідів.

КОСТЮК Т.О. – голова Київської міської профспілки працівників житлово-комунального господарства та сфери послуг зазначила, що в розділі 6 „Соціальні виплати та гарантії” проекту Територіальної угоди на 2012-2013 роки не показано заходів, передбачених міськими цільовими програмами „Соціальне партнерство” та „Турбота. На зустріч киянам”. Сторони Угоди домовились розробити Заходи щодо соціального захисту інвалідів. Міськпрофрада підготувала проект Заходів з метою інформування працюючих інвалідів щодо їх прав згідно з базовим Законом України та заходів соціального захисту, передбачених міськими цільовими програмами, з метою посилення контролю з боку КМТСЕР за виконанням Закону та програм, вивчення можливостей щодо додаткових заходів та внесення їх у проект бюджету міста Києва на 2013 рік. (Проект Заходів соціального захисту працюючих інвалідів додається).

Київська міська тристороння соціально-економічна рада ВИРІШИЛА:

Проект Заходів погодити. Доручити Стороні профспілок доопрацювати проект спільно зі Сторонами ради та погодити із співголовами Ради.

3.3. Про стан дотримання вимог Закону України „Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності” і Регламенту Київради при підготовці і розгляді регуляторних актів Київради.

БОХОНСЬКИЙ В.Г. – голова Київської міської організації профспілки працівників інноваційних і малих підприємств проінформував про факти порушення зазначеного Закону України та Регламенту Київради. (Записка додається).

Київська міська тристороння соціально-економічна рада ВИРІШИЛА:

Інформацію взяти до відома та уваги. Рекомендувати керівництву КМДА проекти регуляторних актів з соціально-економічних питань виносити на розгляд КМТСЕР, посилити контроль за виконанням Закону України.

Головуючий МЕЛЬНИК В.П. – співголова ради проінформував:

На наступне засідання ради згідно із затвердженим планом роботи виносяться наступні питання:

1. Про хід виконання Цільової комплексної програми «Доступне житло».

2. Про стан і упорядкування (зниження) ставок оплати за оренду земельних ділянок, в т.ч. підприємствам, характер діяльності яких спрямований на випуск соціальної продукції та надання соціальних послуг, зокрема по програмі «Турбота. На зустріч киянам».

3. Про хід виконання зобов'язань розділу 4 Територіальної угоди в частині сприяння ефективній діяльності та розвитку об'єктів поштового зв'язку та створенню належних умов надання послуг населенню відповідно до чинного законодавства.

Київська міська тристороння соціально-економічна рада ВИРІШИЛА:

Провести засідання Ради 22 травня 2012 р.

Підготовку питань доручити Стороні КМДА, в т.ч. третє питання за участю Сторони профспілок.