вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001
+380-44-351-21-56

Опитування

Чи вважаєте Ви обгрунтованими тарифи на житлово-комунальні послуги для населення?

Газета

01 GAZETA KP gruden 6 stor 2023 page 0001
1241129
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
279
574
2761
1355
1241129

Час: 2024-05-03 10:42:23
Visitors Counter

 

На засіданні були присутні: члени ради та запрошені особи.

Від Сторони КМДА: Корж В.П., Бондар Є.Ю., Вовк В.С., Гаврилюк І.М., Мохонько В.О., Новицький Д.Ю., Падалка В.М., Прилепко С.Я., Соя В.В., Шпильовий І.Ф.

Від Сторони роботодавців: Майко В.І., Бенцлер Ю.В., Білоус О.В., Гнатовський М.А., Маркус О.В., Олексійчук П.В., Посохов С.В.,

Від Сторони профспілок: Мельник В.П., Доронін Ю.П., Костюк Т.О., Лопата О.І. Осадченко М.М., Почтовий В.С., Столяров В.М., Гой М.П., Духота Н.В., Колодко Л.В., Кунах Є.Г., Нефьодова Н.К., Проскуріна В.М., Ступак Л.П., Слатвінська Л.Я., Стеблюк І.О., Яцунь О.М., Рижих В.С., Сазонова С.Ф., Кельїн О.Д., Нагиба Л.І.

Головуючий на засіданні ради – голова Міськпрофради МЕЛЬНИК В.П.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Про стан виконання розділу 1 Територіальної угоди в частині сприяння розвитку промисловості міста на інноваційній основі. Про стан виконання рішення КМТСЕР від 17.04.2012 (протокол № 18) з цього питання.

2. Про стан виконання розділу 7 Територіальної угоди щодо організації оздоровлення, культурного дозвілля та розвитку фізкультури і спорту.

1. Розгляд питання «Про стан виконання розділу 1 Територіальної угоди в частині сприяння розвитку промисловості міста на інноваційній основі. Про стан виконання рішення КМТСЕР від 17.04.2012 (протокол № 18) з цього питання».

МАЙКО В.І. – президент КМАР запропонував: у зв'язку із відсутністю керівництва Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА, що знаходиться у відрядженні за кордоном, та необхідністю доопрацювання зазначеного питання, виключити його із порядку денного засідання Ради. Розгляд даного питання перенести на наступне засідання.

Київська міська тристороння соціально-економічна рада ВИРІШИЛА:

1. Підтримати пропозицію Майка В.І. щодо виключення першого питання з порядку денного.

2. Винести питання «Про стан виконання розділу 1 Територіальної угоди в частині сприяння розвитку промисловості міста на інноваційній основі. Про стан виконання рішення КМТСЕР від 17.04.2012 (протокол № 18) з цього питання» на наступне засідання КМТСЕР.

2. Розгляд питання «Про стан виконання розділу 7 Територіальної угоди щодо організації оздоровлення, культурного дозвілля та розвитку фізкультури і спорту».

ВОВК В.С. – заступник директора Департаменту освіти та науки, молоді та спорту КМДА доповів про виконання розділу 7 Територіальної угоди щодо організації оздоровлення та розвитку фізкультури і спорту у 2012 році, а саме про:

- організацію відпочинку та оздоровлення дітей та підлітків, в т.ч. пільгових категорій;

За кошти місцевого бюджету на оздоровлення та відпочинок направлено 17 129 дітей шкільного віку, з них: на оздоровлення – 6 225 осіб (2,9%), на відпочинок – 10 904 осіб (5,1%), що становить 8% від загальної кількості дітей шкільного віку.

Крім цього, через навчальні заклади міста за рахунок батьківських коштів та інших джерел фінансування забезпечено оздоровлення та відпочинок організованих груп дітей загальною кількістю 8 015 осіб із 128 навчальних закладів.

у 2012 році за рахунок державного бюджету було направлено на оздоровлення та відпочинок 1762 дітей пільгових категорій (до МДЦ «Артек» - 1 203 особи, «Молода гвардія» - 559 осіб).

Таким чином, в літній період 2012 року загалом кількість дітей, охоплених оздоровленням та відпочинком складає 153 228 юних киян, що становить 72,08% від загальної кількості дітей шкільного віку (оздоровлено – 75 758 дітей (35,64%), відпочило – 77 470 дітей (36,44%).

В рейтингу України по кількісним та фінансовим показниками літньої оздоровчої кампанії 2012 року м. Київ посідає:

· 6 місце по кількості у співвідношенні до загальної кількості учнів (2010 рік – 25 місце, 2011 рік – 8 місце);

· 1 місце – по фінансуванню літньої оздоровчої кампанії з міського бюджету.

- сприяння розвитку фізкультурно-спортивного руху в місті, залучення до систематичних занять різними формами фізичної культури та масового спорту працівників, членів їх сімей;

У 2012 році проведено 50 спортивно-масових заходів, в яких прийняло участь понад 70 тис. учасників. Взагалі 2012 рік став роком започаткування нових проектів. Новим проектам для міста Києва у цьому році стало проведення з червня по вересень спортивно-музичного фестивалю з ектримальних видів спорту «Free Games» у парку Дружби Народів, до якого залучилось більше 40 тис. мешканців та гостей міста.

В 2012 році започатковано проведення Київської міської спартакіади «Здоровий киянин» - комплексу фізкультурно-спортивних заходів з 20-ти видів спорту, які пройшли протягом року на кращих спортивних базах м. Києва за участю зірок вітчизняного спорту та з широким висвітленням у засобах масової інформації. В поточному році пройшли змагання з 20 видів спорту. На всіх етапах спартакіади залучено до участі близько 20 тис. киян з 62 організацій та відомств столиці.

Також, в рамках святкування Дня Європи було розпочато іміджеву кампанію по відзначенню 100-річчя київського футболу тощо.

- недопущення закриття та перепрофілювання діючих об’єктів соціального призначення: санаторіїв-профілакторіїв; баз відпочинку та оздоровлення; навчально-виховних установ; дитячих та молодіжних оздоровчих таборів, закладів фізичної культури та спорту, баз олімпійської та параолімпійської підготовки, спортивних споруд усіх форм власності; дитячих та молодіжних клубів у навчальних закладах;

В м. Києві функціонує 267 фізкультурно-спортивних клуба, в яких займаються 166 тис. чоловік, з них: 11 клубів - за місцем навчання (займається 9 964 чол.), 11 клубів – за місцем роботи (займається 4 034 чол.); 245 клубів – за місцем проживання громадян (152 047 чол.).

- відновлення водопостачання дитячих закладів фізичної культури і спорту, баз олімпійської та параолімпійської підготовки, розташованих на Трухановому острові в рамках підготовки до проведення в м. Києві чемпіонату Європи з футболу у 2012 році.

Також Вовк В.С. поінформував про перспективи розвитку сфери фізкультури і спорту в м. Києві протягом 2013 року.

ПАДАЛКА В.М. – перший заступник директора Департаменту фінансів КМДА поінформував про наступне:

В бюджеті міста Києва на 2012 рік на оздоровлення та відпочинок дітей затверджено 24 564,0 тис. грн, в тому числі профспілкам у сумі 6 459,6 тис. грн (збільшено у порівнянні до 2011 року на 400,0 тис. грн), спрямовано протягом року 24 009,8 тис. грн., з них профспілкам – 6 458,9 тис. грн, що дало змогу оздоровити 10 920 дітей, в тому числі профспілками – 2 824 осіб.

Крім того, на відпочинок 6 898 дітей у пришкільних таборах протягом 2012 року з бюджету міста спрямовано 1 736,9 тис. грн.

З метою розвитку фізичної культури і спорту протягом 2012 року по галузі «Фізична культура і спорт» спрямовано з бюджету міста 107 845,0 тис. грн., з яких на проведення навчально-тренувальних зборів та змагань з олімпійських і неолімпійських видів спорту, спортивно-масових заходів виділено 6 161,3 тис. грн.

Також зазначив, що протягом 2012 року на розвиток дитячо-юнацького спорту було спрямовано 77 788,5 тис. грн., або 72% до видатків міста на фізичну культуру і спорт.

БОНДАР Є.Ю. – заступник директора Департаменту культури КМДА у своїй співдоповіді зазначив, що професійні та художні аматорські колективи столиці постійно залучаються до участі у загальноміських культурно-мистецьких заходах та державних святах, присвячених Дню столиці та Дню Києва, Дню Незалежності України, Дню Перемоги, річницям Визволення України та м. Києва від фашистських загарбників, Масляної, Великодня, свята засвічення Головної новорічної ялинки тощо. Також зазначив, що протягом 2012 року проведено понад 100 культурно-мистецьких заходів, які відвідали близько 13 тисяч учасників.

ЛЮБАРЕЦЬ В.В. – заступник голови Міськпрофради у своєму виступі наголосив на наступних проблемних питаннях, від вирішення яких залежить виконання розділу 7 Територіальної угоди.

Загальна сума бюджетних коштів на оздоровлення дітей пільгових категорій, наданих профспілкам з міського бюджету в минулому році склала 6 млн. 460 тис. грн., з них Міськпрофрада отримала 2,262 млн. грн. Сума виділених коштів залишається без змін 3 останні роки, а вартість путівки щороку зростає. Як наслідок, буде зменшуватися кількість оздоровлених дітей.

Відповідно до пункту 7.1 Угоди Міськпрофрада спільно із КМДА проводять Новорічно-Різдвяні свята (Головну Ялинку Києва) для пільгових категорій дітей Києва. Проте виставу в Українському домі Міськпрофрада фінансувала самостійно.

П'ять ДЮСШ Міськпрофради виховують чемпіонів світу та олімпійських чемпіонів (Коженкова А. та Довгодько Н.), а фінансуються частково коштами ФСС з ТВП та профбюджету. Тільки в 2013 році з міського бюджету три некомунальні ДЮСШ отримали кошти.

Застаріла матеріально-технічна база профспілкових спортивних закладів, що безумовно позначається на загальних результатах вихованців ДЮСШ при проведенні чемпіонатів світу та Європи.

Необхідно додаткове фінансування на придбання спортивного інвентарю для ДЮСШ, які показали найкращі у своїх видах спортивні результати. Човни для академічного веслування з 60-х років минулого сторіччя. 150 тис. грн. коштує човен парної двійки фірми «Fillipрi» і 75 тис. грн. човен одиночки фірми «Empacher». Килим для боротьби коштує 45 тис. грн. і таких прикладів можна привести чимало

ДОТ «Промінь» ПАТ «Хімволокно» не працює і не відомо, як в майбутньому буде експлуатуватися ця дитяча оздоровниця, хоча пунктом 7.1 Угоди передбачено не допускати закриття чи перепрофілювання об’єкту соціального призначення.

Потребує вирішення питання поліпшення стану доріг та відновлення водопостачання на Трухановому острові в м. Києві. П/п7.4.

Пропонуємо спільно вирішити питання подальшого утримання спортивних баз та виділити кошти міського бюджету профспілкам міста на оздоровлення, відпочинок та проведення навчально-тренувальних зборів для дітей, що займаються спортом в спортивних закладах Міськпрофради.

Керівники підприємств, установ, організацій повинні відраховувати 0,3% від ФОП на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу.

КОРЖ В.П. – заступник голови КМДА зазначив, що в вищезазначеному напряму проведена значна робота, однак існую ще ряд проблем. Також Корж В.П. наголосив на таких першочергових завданнях на 2013 рік:

- розмежування поняття масового спорту і спорту «високих досягнень»;

- збереження рівня оплати за заняття у спортивних секціях на рівні минулого року;

- збереження мережі спортивних шкіл, санаторіїв-профілакторіїв; баз відпочинку та оздоровлення; навчально-виховних установ; дитячих та молодіжних оздоровчих таборів, закладів фізичної культури та спорту, баз олімпійської та параолімпійської підготовки, спортивних споруд усіх форм власності; дитячих та молодіжних клубів у навчальних закладах.

В обговоренні питання взяли участь КОЛОДКО Л.В. – голова міської профспілки працівників культури, ЛОПАТА О.І. – голова міської профспілки АПК.

МЕЛЬНИК В.П. – голова Міськпрофради у заключному слові звернув увагу на статистику, що надає медицина: майже 80% дітей хворі, тільки 13% можуть витримати фізичні навантаження, один із десяти вміє плавати. Згідно прогнозів міжнародних експертів населення України до 2050 року зменшиться до 25 млн., з них 30%, які старші за 60 років. Потрібна нова регіональна програма оздоровлення дітей. Програма, що діяла до 2013 року, декларативна, фінансово не забезпечена, не передбачає конкретних заходів. Це призвело до того, що за останні 10 років кількість дитячих оздоровчих таборів у Київському регіоні зменшилась з 40 до 18, здатних приймати 15 тис. дітей. Дітей немає де оздоровлювати. Оздоровлення у пришкільних таборах – скоріш утримання, а не відпочинок. Керівники підприємств та відповідних департаментів повинні відповісти за те, що не працюють комунальні дитячі оздоровниці: «Промінь» (Бориспільське шосе), ім. Матросова (Буча), «Супутник» (Пуща-Водиця) та «Ясний» (Конча-Заспа) Академії наук.

Міськпрофрада співпрацює з управлінням сім'ї та молоді КМДА, працівники якого великі ентузіасти, але що вони можуть зробити без належного фінансування.

В тендерах цього року взяли участь різноманітні туристичні компанії, що не мають досвіду оздоровлення дітей. Хто відповідатиме за наслідки такого оздоровлення.

Потребують оновлення стандарти оздоровлення. З 1970 року не переглядалися норми харчування в оздоровницях.

Держадміністрація минулого року виділила 24 млн. грн. на оздоровлення дітей, але певних категорій: дітей, що перебувають на диспансерному обліку та дітей пільгових категорій (позбавлених батьківського піклування, безпритульних тощо).

Департамент освіти та науки надає пріоритет в оздоровленні дітям працівників галузі, а чому не медиків, працівників закладів культури?

Потрібно спільно підводити підсумки та аналізувати стан роботи з оздоровлення дітей, змінити систему фінансування, надати пільги оздоровницям. Путівка на оздоровлення дитини цього літа коштуватиме в середньому 4 тис. грн. На часі питання як організації, так і фінансування оздоровлення дітей. Провести оздоровлення на рівні не нижче минулого року можна тільки за рахунок акумульованих коштів саме суб'єктів нашої ради, тобто міської влади, роботодавців та профспілок.

Що стосується змістовного дозвілля дітей, то актуальними залишаються питання створення належних умов для дитячих спортивних та культурних закладів, в тому числі шляхом надання їм певних пільг, що дозволить надавати безкоштовні або доступні послуги дітям та таким чином залучити більшість дітей до змістовного дозвілля.

Проте, в дійсності поступово держава відмовляється від безкоштовного виховання дітей як у спортивних секціях, так і в школах естетичного виховання, пришкільних гуртках.

Діти – майбутнє держави, майбутнє кожної родини. Тільки спільними зусиллями можна поступово вирішити зазначені сьогодні проблеми.

Київська міська тристороння соціально-економічна рада РЕКОМЕНДУЄ:

1. Керівництву КМДА:

- при формуванні бюджету міста Києва на 2014 рік розглянути можливість збільшення відносно 2013 року фінансування заходів на оздоровлення дітей. Кошти, передбачені профспілкам міста на оздоровлення та відпочинок дітей, розподілити за рекомендацією Міськпрофради із врахуванням пропозицій галузевих профспілок міста;

- розглянути можливість спільного проведення та організації Новорічно-Різдвяних дитячих заходів (Головної ялинки Києва) та придбання новорічних подарунків для дітей пільгових категорій;

- за результатами роботи у першому півріччі 2013 року та виконання бюджету м. Києва повернутися до вирішення питань поліпшення стану доріг та відновлення водопостачання на Трухановому острові.

2. Керівникам підприємств, установ, організацій забезпечити виконання колективних договорів в частині відрахування коштів первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу.

Головуючий МЕЛЬНИК В.П. – голова Міськпрофради проінформував:

Наступне засідання ради буде проведено у вересні 2013 року, розглядатимуться питання відповідно до плану роботи та рішення даного засідання КМТСЕР.

Київська міська тристороння соціально-економічна рада ВИРІШИЛА:

1. Підготовку засідання доручити секретаріату КМТСЕР.

2. Провести засідання ради у вересні 2013 року.