Цей Порядок передбачає:
• визначення термінів, якими слід керуватися при наданні відпустки при народженні дитини («одинока мати», «одинокий батько», «інший повнолітній родич дитини»);
• конкретизацію строку, в межах якого надається така відпустка та визначення підстави її надання (перелік документів) для кожної категорії осіб, які мають право на неї;
• тривалість відпустки при народженні двох і більше дітей, а також порядок її надання у разі зміни місця роботи протягом строку, що дає право на відпустку.
Зокрема, відпустка надається одноразово тривалістю, що визначається працівником у письмовій заяві про її надання (не більш як 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів), але не пізніше ніж протягом трьох місяців з дня народження дитини. Ця відпустка повинна бути використана працівником не пізніше 104-го дня з дня народження дитини. Вона не підлягає грошовій компенсації та поділу на частини.
Працівник, який протягом трьох місяців з дня народження дитини був звільнений та працевлаштований на інше підприємство (в установу, організацію) чи до фізичної особи, яка використовує найману працю, до заяви про надання відпустки повинен додати також довідку про її невикористання на попередньому місці роботи.
Відділ правового забезпечення
Київської міськпрофради