Основною метою Закону є прискорення процесу цифровізації України шляхом переходу до режиму «без паперів» – коли державні органи не матимуть права вимагати паперові документи, якщо інформація вже є у реєстрах.
З цією метою на законодавчому рівні:
- закріплено поняття «електронна публічна послуга» та «автоматичний режим надання електронної публічної послуги», що передбачає надання цієї послуги з використанням програмних засобів національних електронних інформаційних ресурсів;
- врегульовано порядок надання публічних послуг у разі, коли субʼєкт звернення не подає необхідних документів, виданих іншими органами влади.
- вводиться «принцип мовчазної згоди», згідно з яким електронні публічні послуги (дозволи, акти реєстрації тощо) надаються без одержання від державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, державних реєстраторів відомостей та/або документів (крім судових рішень та виконавчих документів), за умови, якщо їх не надіслано до суб’єкта надання публічної послуги у встановлений законодавством строк.
- вносяться зміни до Закону України «Про адміністративні послуги», необхідні для врегулювання питань, пов’язаних з наданням публічних послуг в електронній формі.
Закон набере чинності через три місяці з дня його опублікування.
Відділ правового забезпечення
Київської міськпрофради