Захід відбувся за широкого кола 400 учасників: членів Антикризової ради громадських організацій України, членів Правління та керівників РВ УСПП, членів Ради ООРУ, представників органів державної влади, керівників громадських організацій, бізнесу, наукових інституцій, експертів, представників ЗМІ.
Головував на засіданні – Президент УСПП, Голова ООРУ, Голова Антикризової ради громадських організацій України Анатолій Кінах.
На початку засідання УСПП та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України підписали Меморандум про співпрацю та спільний План заходів.
З питання поряду денного виступив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко. Він зазначив, що за 2 місяці п.р. Мінекономіки напрацювало план змін до моделі економічного зростання України. Спільні зусилля всіх сторін соціального діалогу потрібно зосередити на таких напрямах: технологічне виробництво; імпортозаміщення; енергетична безпека; безпека життя (медицина та охорона здоров’я); інфраструктура, транспорт, велике будівництво; зайнятість населення; кластер – місто майстрів. Поінформував, що Україна побудувала в Об’єднаних Арабських Еміратах великий промисловий майданчик (близько 2 тис. кв.м), і 04 жовтня 2021 року в ОАЕ відбудеться відкриття великої промислової виставки. Також звернув увагу, що найближчим часом планується проведення засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради. Головна мета – обговорення Трудового кодексу. Також зазначив, що в Україні є потенціал для розвитку економіки та розвитку потенціалу (якщо в 1 кв. 2021 року відбулося падіння реального ВВП – 2,2%, то за 1 півріччя п.р. маємо зростання 2,2% реального ВВП, в Держбюджеті за підсумками року закладено зростання більш ніж 4% ВВП).
Під час своїх виступів головуючий заходу, Президент УСПП Анатолій Кінах наголосив, що спільними пріоритетними завданнями промисловців, підприємців і роботодавців є розвиток сировинної інфраструктури; розвиток людського потенціалу; питання зайнятості; мінімізація карантинних обмежень; локалізація та імпортозаміщення; створення нових робочих місць; інноваційний розвиток.
Наголосив, що Урядові законопроекти за реєстр. № 5600 та № 4167 несуть загрозу для економіки України і промисловості в цілому, тому промисловці, підприємці та роботодавці продовжують боротьбу задля їх неприйняття та відхилення у запропонованій редакції.
Червоною стрічкою у всіх виступах учасників заходу було ствердження та звернуто увагу органів державної влади, що держава не хоче займатися контролем за цінами та підвищенням заробітної плати; немає обґрунтованої та виваженої цінової політики; на сьогодні маємо непідйомні тарифи та ціни на товари та послуги; при сьогоднішніх заробітних платах працююча людина не має змоги вчасно сплатити за житлово-комунальні послуги, мати належний рівень життя.
За результатами заходу, з урахуванням внесених пропозицій, був напрацьований проект Рішення.
Відділ з соціально-економічних питань
та соціального діалогу