Під час заходу соціальними партнерами було обговорено низку важливих питань, зокрема щодо: посилення співпраці з роботодавцями аби мати реальну картину щодо наявності вакансій; посилення проведення роз’яснювальної роботи та розміщення на інтернет-ресурсах відповідних матеріалів вищевказаної інформаційної кампанії; нагальної необхідності подання до Пенсійного фонду громадянами оцифрованих трудових книжок; як діють управління Пенсійного фонду у разі звернень громадян щодо призначення пенсії, якщо вони внаслідок воєнних дій втратили трудову книжку або не можуть знайти роботодавця для підтвердження стажу; спільні заходи щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2022 рік тощо.
За інформацією Київського міського центру зайнятості, на жаль, у поточному році внаслідок воєнної агресії РФ проти України відбулося суттєве скорочення вакансій. Так, якщо до війни в м. Києві налічувалося приблизно 10 тис. безробітних, то на сьогодні на обліку в КМЦЗ перебуває 13 тис. безробітних, а вакансій лише 1,5 тисячі (тож на 1 місце претендують 12 осіб); за окремими спеціальностями на 1 місце претендують 50 осіб. За наявною статистикою, майже в 2 рази зменшилася в столиці кількість застрахованих осіб.
За підсумками заходу, учасники наголосили щодо необхідності проведення таких регулярних зустрічей, оскільки на сьогодні є низка проблемних запитань, які потребують спільного обговорення сторонами соціального діалогу.
Відділ соціально-економічних відносин
та соціального діалогу