Організатор заходу – Федерація профспілок України.
У вступному слові модератор засідання, заступник голови ФПУ Олександр Шубін поінформував, що законопроєкт «Про колективні трудові спори» надсилався на експертизу до Міжнародної організації праці, зауваження МОП опрацьовувалися профспілковою стороною, проводилася спільна зустріч з експертами МОП з обговорення і узгодження зауважень і пропозицій. Основні профспілкові зауваження до вказаного проєкту Закону стосуються щодо: етапності і тривалості трудових спорів, процедури примирення, легітимності переходу до страйку, законності/незаконності/заборони страйків, суб’єктів колективно-трудового спору, термінів і окремих процедур. Також зазначив, що Угорщина відноситься до 4 категорії щодо вирішення колективно-трудових спорів (1 категорія – найкраща, 6 – найгірша), у них дуже забюрократизоване законодавство в цьому питанні. Внаслідок цього, зокрема, вчителі, медики по декілька років не можуть шляхом колективно-трудових спорів вирішити свої вимоги.
Під час заходу виступаючі зазначали щодо необхідності скорочувати сфери, в яких існує заборона проведення страйків; поінформували, що робота над законопроєктом триває, зокрема, в частині наданні зауважень до понятійного апарату, до медіації, розширення поняття та повноважень НСПП тощо.
Представник НСПП зазначила, що основне завдання профспілок полягає в створенні дієвого механізму переговорів, в процесі роботи над законопроєктом НСПП буде докладати зусиль щодо недопущення в проєкті обмеження прав профспілок.
Спільна робота щодо опрацювання вказаного законопроєкту буде продовжуватися.
Відділ соціально-економічних відносин
та соціального діалогу