вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001
+380-44-351-21-56

Опитування

Чи вважаєте Ви обгрунтованими тарифи на житлово-комунальні послуги для населення?

Газета

f2418f9cff604616adc1fd8ca1c0f5edcQ9GPUW4d4ksWBKB 0
961623
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
434
360
434
16644
961623

Час: 2023-01-30 15:59:40
Visitors Counter

 

fd5cf940cfa78aef40c6078a30bb946a3d80c25d
     Ухваленим законом внесено зміни до законів України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” та визначити, що особи, які досягли 16-річного віку та не належать до осіб, яким призначено пенсію у солідарній системі, мають право на добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування відповідно договору, що укладається з Пенсійним фондом України. Договір про добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування можна укласти в електронній формі через Портал "Дія", у тому числі з використанням мобільного додатка "Дія" або вебпортала електронних послуг Пенсійного фонду.
   Зміни також передбачають можливість укладення такого договору на користь третьої особи (крім особи, інформація про яку відсутня в інформаційній базі системи персоніфікованого обліку).
Також пропонується надати можливість особі, яка відповідає критеріям документа, самостійно визначати розмір страхових внесків та періодичність їхньої сплати.
    Форма договору про добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та порядок його укладення затверджуватимуться Пенсійним фондом України. Суми сплачених страхових внесків зараховуватимуться за місяць, у якому кошти надійшли на рахунок Пенсійного фонду, а у разі, якщо з урахуванням фактично сплаченого за особу єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідний місяць сума заробітної плати (доходу), з якої фактично сплачено страхові внески, перевищуватиме максимальну величину заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, кошти зараховуються в рахунок наступного за таким місяця.
    Слід заначити, що відповідно до статті 12 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” визначені у цій статті особи можуть брати добровільну участь у солідарній системі або в накопичувальній системі пенсійного страхування, або одночасно в обох системах, відповідно до укладеного договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, згідно із Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування". Водночас чинний порядок добровільної сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, поміж іншого, передбачає необхідність підтвердження того, що особа не перебуває у трудових відносинах з роботодавцями та не належить до платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Ухвалений закон знімає це обмеження.
     Крім цього законопроєктом пропонується передбачити сплату пенсійних внесків за родичів.
«Ми свідомі того, що будуть люди передпенсійного віку, які опиняться без роботи. І, звісно, що їм працевлаштуватися буде дуже важко. Тому ми надаємо можливість або їм самим, або навіть їхнім рідним за них заплатити страхові внески, аби ці люди змогли вчасно вийти на пенсію», - пояснила міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

Джерело: https://sud.ua/uk/news/publication/253471-rada-prinyala-zakonoproekt-predusmatrivayuschiy-vozmozhnost-uplaty-pensionnykh-vznosov-za-rodstvennikov

Організаційно-інформаційний відділ
Київської міськпрофради