Згідно статистичних даних, на 01.04.2023 до органів державної статистики подали інформацію про наявність заборгованості 126 суб’єктів господарювання, які зареєстровані у м. Києві. Загальний обсяг цієї заборгованості складає 417,4 млн грн, що на 5% менше у порівнянні за станом на 01.03.2023. Станом на 01.04.2023 борги із заробітної плати мали місце на 126 столичних підприємствах, це: 47 підприємств державного сектору економіки (251,0 млн грн); 1 комунальне підприємство (0,4 млн грн); 78 недержавних підприємств (166,0 млн грн).
Як позитив можна відмітити, що завдяки спільним зусиллям усіх сторін соціального діалогу, протягом січня-березня 2023 року 39 підприємств погасили повністю заборгованість із зарплати на загальну суму 48,0 млн грн; на 42 підприємствах заборгованість зменшилася на загальну суму 18,0 млн грн.
На засіданні заслухано звіти керівників 5 підприємств-боржників державного сектору економіки, які станом на 01.04.2023 мали заборгованість перед працівниками із заробітної плати, сплати ЄСВ, з платежів до ПФУ і належать до сфери управління:
- Державного космічного агентства України: Казенне підприємство спеціального приладобудування «Арсенал» (борг із зарплати – 12,7млн грн); ДП «Завод «Арсенал» (борг із зарплати - 9,1 млн грн); ДП «ВО «Київприлад» (борг із зарплати - 13,8 млн грн). Основна причина заборгованостей на цих підприємствах – малий обсяг заказів, їх нерівномірність. Наразі ДП «ВО «Київприлад» планує укласти 2 великих закази, і завдяки цьому до 01.01.2024 року погасити заборгованості із зарплати та зі сплати ЄСВ.
- Державного агентства України з управління зоною відчуження – Державне спеціалізоване підприємство «Об’єднання «Радон» – заборгованість із зарплати та з платежів до ПФУ станом на 03.05.2023 повністю погасили.,
- Міністерства охорони здоров’я України – ДП «Укрмедпроєктбуд (борг із зарплати – 3,9 млн грн).
Також під час засідання були заслухані керівники 7 підприємств недержавного сектору економіки, що мають заборгованість із заробітної плати. та зі сплати ЄСВ.
Під час заходу наголошено щодо активізації роботи керівників підприємств-боржників щодо виконання графіків погашення заборгованості із заробітної плати перед працівниками, зобов’язано керівників районних державних адміністрацій у м. Києві тримати на контролі виконання підприємствами щодо заявлених строків погашення заборгованості, докладання зусиль усіма сторонами соціального діалогу задля погашення заборгованості на підприємствах, установах та організаціях м. Києва.
Відділ соціально-економічних відносин
та соціального діалогу