Під час заходу були заслухані та обговорені питання:
1. Діяльність закладів професійної (професійно-технічної) освіти в проведенні короткострокових курсів або наданні часткових компетенцій щодо професійного (професійно-технічного навчання), перепідготовки або підвищення кваліфікації громадян.
2. Про стан організації громадських робіт у місті Києві у 2023 році та розгляд пропозицій до Переліку видів громадських робіт на 2024 рік, що відповідають потребам територіальної громади міста Києва та належать до суспільно-корисних робіт, які організовуються за участю підприємств, установ та організацій міста Києва.
3. Щодо встановлення тривалості компенсації витрат роботодавцям на оплату праці працевлаштованих безробітних громадян – внутрішньо переміщених осіб.
З доповідями із зазначених питань виступили представники Департаментів освіти і науки, промисловості та розвитку підприємництва, Київського міського центру зайнятості.
За інформацією Департаменту освіти і науки, сьогодення потребує підготовки фахівців за новим форматом. Важливою є переорієнтація системи професійної (професійно-технічної) освіти на професійне навчання дорослого населення, зокрема на навчання безробітних за ваучерами з центрів зайнятості, внутрішньо переміщених осіб, а також ветеранів війни, які потребуватимуть професійної реабілітації. Трудовий потенціал закладів професійної (професійно-технічної) освіти став базою для перенавчання дорослих, які вимушено змінили місце проживання. Так, станом на 01.08.2023 до Єдиного державного реєстру ветеранів війни (ЄДРВВ) занесено інформацію про ветеранів війни у кількості 908 832 особи. Упродовж 2023 року організовано перенавчання для внутрішньо переміщених осіб спільно з міжнародними партнерами. Для здійснення курсового навчання діє 17 навчально-практичних центрів з підготовки фахівців різного галузевого спрямування на базі закладів освіти з метою підвищення якості та конкурентоспроможності професійної (професійно-технічної) освіти.
Що стосується другого питання порядку денного, фінансування організації громадських робіт здійснюється за рахунок коштів бюджету міста Києва в рамках виконання заходів міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» на 2022-2024 роки та за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. На 2023 рік для фінансування організації громадських робіт передбачено 1410,3 тис. грн, з них: 447,7 тис. грн – кошти бюджету міста Києва та 962,6 тис. грн – кошти Фонду.
Загальний орієнтовний обсяг фінансування організації громадських робіт на 2024 рік складає 3836,3 тис. грн, з них: 618,2 тис. грн – кошти бюджету міста Києва та 3218,1 тис. грн – кошти Фонду. До участі у громадських роботах у 2024 році планується залучити 302 безробітні особи.
Також погоджено встановлення тривалості компенсації терміном на 12 календарних місяців витрат роботодавцям (ТОВ «АПК-Сервіс», ТОВ «Медвак Клінік», ФОП «Скоков О.А.») на оплату праці працевлаштованих безробітних громадян – внутрішньо переміщених осіб.
Підготовлений Департаментом соціальної політики Протокол засідання буде надіслано Сторонам для підписання.
Відділ соціально-економічних відносин
та соціального діалогу