вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001
+380-44-351-21-56

Опитування

Чи вважаєте Ви обгрунтованими тарифи на житлово-комунальні послуги для населення?

Газета

01 GAZETA KP gruden 6 stor 2023 page 0001
1197295
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
440
413
853
16293
1197295

Час: 2024-02-27 22:34:53
Visitors Counter

 

24363
Хто може розраховувати на допомогу

     Критеріїв відбору претендентів наразі немає – у Мінсоцполітики заявляють, що продукти може отримати будь-хто, адже фінансування надходить від благодійників з України й інших країн.
   Однак слід розуміти, що вашу заявку на отримання допомоги оплачує благодійник, який це робить добровільно. Тобто існує вірогідність, що ваше прохання залишиться без відповіді.

Як заповнити заявку та де отримати допомогу

   Щоб отримати допомогу, зареєструйтеся на платформі єДопомога. На цій же сторінці можна зареєструватися і в якості благодійника.

    Залиште заявку на допомогу, обравши з переліку партнерів єДопомога ту мережу супермаркетів і конкретно той магазин, який вам підходить.
   Після того, як вашу заявку оплатить благодійник, ви отримаєте код в електронному кабінеті на платформі та/або SMS-повідомлення на номер мобільного телефону.
    Щоб скористатися допомогою, під час покупки товару на касі потрібно надати цифри коду з СМС або ж показати Передплату єДопомога зі штрих-кодом для сканування.

    Важливо: Передплата на продукти разова та дійсна протягом 30 днів з дати оплати. Алкоголь та тютюн до списку доступних товарів не входять.

   Якщо людина протягом заявленого терміну не взяла продукти безкоштовно, то сертифікат генерується наново та може бути направлений іншому українцю, який потребує підтримки.

Програма для ВПО

   На відміну від описаної вище програми єДопомога, існує адресна підтримка для Внутрішньо переміщених осіб.
   Як повідомляли у Мінреінтеграції, внутрішні переселенці, зокрема пенсіонери й інші соціально незахищені громадяни, можуть отримати продовольчу допомогу за місцем фактичного перебування.
   Оскільки ситуація постійно змінюється, то у міністерстві радять звертатися із запитаннями за телефоном гарячої лінії Уповноваженого з питань ВПО: +38 (066) 813-62-39.

Регіональні програми підтримки

Крім програми єДопомога, яка створена Міністерством соціальної політики України за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та ПРООН за фінансової підтримки Швеції, існує низка регіональних програм, які фінансуються або місцевими бюджетами, або іноземними партнерами, або ж це є спільними проєктами із залученням благодійників.
    Тому треба моніторити повідомлення місцевих органів влади та дивитися, що й для кого пропонують вони. Так, наприклад, соціально незахищені верстви киян можуть отримати допомогу від КМДА.
  «Із заявками на отримання продуктових наборів треба звертатися виключно до міських територіальних центрів соціального обслуговування громадян», – пояснили у КМДА.

   Схожі програми існують практично в усіх областях України. Тому радимо звертатися до органів влади на місцях – там, принаймні, володіють інформацією про регіональні програми підтримки.

Джерело : Фінанс

Організаційно-інформаційний відділ
Київської міськпрофради