вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001
+380-44-351-21-56

Опитування

Чи вважаєте Ви обгрунтованими тарифи на житлово-комунальні послуги для населення?

Газета

01 GAZETA KP gruden 6 stor 2023 page 0001
1269119
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
148
344
148
8896
1269119

Час: 2024-06-17 06:43:30
Visitors Counter

 


    Захід провів заступник голови Тимчасової комісії, заступник голови Дарницької РДА в м. Києві Олександр КОВТУНОВ.
   На порядку денному було розглянуто питання про стан погашення заборгованості зі сплати ЄСВ, платежів до Пенсійного фонду України та виплати заробітної плати на підприємствах Дарницького району м. Києва та заходи, що вживаються з метою прискорення погашення заборгованості та недопущення її зростання.
   Під час засідання заслухано та обговорено звітну інформацію та заслухано керівників 15 підприємств-боржників, які станом на 01.01.2024 мали заборгованість перед працівниками із заробітної плати та зі сплати ЄСВ.

изображение viber 2024 02 22 16 02 49 751изображение viber 2024 02 22 16 02 49 938

 

 

 

 

 

 

 

   Основними причинами боргів із заробітної плати на підприємствах зокрема є наступні: невчасні розрахунки контрагентів за поставлену продукцію (зокрема, ТОВ «Радіовимірювач», тривають судові процеси); банкрутство (ДП «Київський державний завод «Буревісник», тривають судові процеси); заблоковані активи (ТОВ «Паріматч»), пошук ринку збуту виробленої продукції (ТОВ «Бетонроформ), обмаль заказів (ТОВ «Сфера-Плюс») тощо.
    Керівниками підприємств-боржників здійснюється відповідна робота щодо зменшення та погашення існуючої заборгованості із заробітної плати.
    Так, станом на 21.02.2024 повністю погасило заборгованість із заробітної плати у сумі 5, 6 тис грн ТОВ «ЕТАЛ ПРО» (оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням); значно зменшили суму заборгованості із зарплати: Державне підприємство Міністерства оборони України (діяльність у сфері оборони); комунальне підприємство «Позняки-Інвест-УКБ» та інші.

За результатами засідання вирішено:
Керівникам підприємств-боржників, які були запрошені на засідання Тимчасової комісії:
   - вжити дієвих заходів для забезпечення погашення заборгованості із виплати заробітної плати, зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, не допускати зростання (виникнення) боргів;
    - виплату заробітної плати працівникам проводити у першочерговому порядку;
- скласти графіки погашення заборгованості із заробітної плати з урахуванням виплати поточної заробітної плати, а також забезпечити виконання цих графіків;
    - про результати проведеної роботи інформувати Дарницьку районну в місті Києві державну адміністрацію.
   Відділу економіки та промислової політики апарату Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації:
надіслати контролюючим та правоохоронним органам в порядку інформування та відповідного реагування інформацію стосовно суб’єктів господарювання, які за інформацією органів статистики мали заборгованість із виплати заробітної плати та платежів зі сплати ЄСВ станом на 01.01.2024.
   Дарницькій РДА, за участі Дарницького відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління юстиції м. Києва, підготувати та надіслати роз’яснення ТОВ «Паріматч» щодо алгоритму дії їхніх працівників задля погашення заборгованості із заробітної плати.

    Довідково: У Дарницькому районі м. Києва налічується 11 підприємств-боржників. Загальна сума заборгованості на цих підприємствах становить 39,3 млн гривень. Найбільшим боржником є Київський державний завод «Буревісник».

Відділ соціально-економічних відносин
та соціального діалогу