вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001
+380-44-351-21-56

Опитування

Чи підтримуєте Ви Заяву Київської міськпрофради до Кабінету Міністрів України з вимогою відхилити Урядові пропозиції до Бюджетної декларації на 2025-2027 роки щодо запровадження мораторію на підвищення основних державних соціальних стандартів і гарантій т

Газета

01 GAZETA KP gruden 6 stor 2023 page 0001
1286684
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
729
1648
4560
8839
1286684

Час: 2024-07-12 13:28:15
Visitors Counter

 

f22a2731 5219 45cf a886 b07118b31dbb
Основні напрямки реформ в сфері розвитку людського капіталу ґрунтуються на таких стратегічних цілях на період 2024–2027 років:
 - зміцнення освіти та навичок;
 - забезпечення доступу до медичних послуг та покращення реабілітації;
 - повернення до ринку праці людей, виключених з нього в силу різних обставин, зокрема війни, та усунення соціальних і економічних наслідків війни;
 - зростання відсотка фізично, економічно та суспільно активного населення.

   Передбачається проведення реформ із урахуванням гендерного підходу, що забезпечує врахування інтересів і досвіду жінок та чоловіків як невід’ємної складової планування, реалізації, моніторингу та оцінювання політики і програм у всіх сферах життєдіяльності суспільства для отримання рівних благ.

У рамках Компоненту І Ukraine Facility заплановано, зокрема, провести наступні реформи:
   Реформа 1. Удосконалення професійної освіти;
   Реформа 2. Вдосконалення дошкільної освіти;
   Реформа 3. Удосконалення системи реабілітації людей з інвалідністю;
   Реформа 4. Перехід від військової служби до цивільного життя;
   Реформа 5. Покращення соціальної інфраструктури та деінституціалізація;
   Реформа 6. Покращення функціонування ринку праці;
   Реформа 7. Забезпечення доступу до житла для осіб, які його потребують;
   Реформа 8. Покращення соціального забезпечення;
   Реформа 9. Покращення культурного розвитку.

   Крім того, продовжиться вдосконалення механізмів фінансування соціального захисту, охорони здоров'я, освіти, підтримки бізнесу, в тому числі за результатами проведених оглядів видатків. Це включатиме реформування пенсійної системи, виплат по інвалідності, вищої освіти тощо, в тому числі з метою забезпечення їхньої фіскальної стійкості. Україна підготувала концептуальну записку щодо реформи соціального захисту в січні 2023 року відповідно до умов програми МВФ та за технічної підтримки Світового банку. Запропоновані реформи в сфері соціального захисту будуть узгоджені з діяльністю МВФ та Світового банку.
   Отже, програма фінансової підтримки України від Європейського Союзу реалізовуватиметься відповідно до Плану для реалізації Ukraine Facility 2024-2027.
План сприятиме політичним, інституційним, юридичним, адміністративним, соціальним та економічним реформам, необхідним для відповідності цінностям Європейського Cоюзу.
    За умови успішної імплементації Плану, завершення бойових дій та постійної підтримки з боку інших донорів очікується, що в наступному десятиріччі економіка України демонструватиме високі темпи зростання.
За оптимістичним сценарієм, реальний ВВП рівня 2021 року повернеться до 2028 року, а до 2033 року, завдяки структурному впливу реформ та внеску інвестицій, економіка може зрости на 40% порівняно з 2021 роком.

Довідково
План для Ukraine Facility – технічний документ, необхідний для реалізації програми фінансової підтримки України від Європейського Союзу.
План передбачає реалізацію реформ, які закладуть фундамент для подальшого відновлення й розвитку економіки та інтеграції України до ЄС.
Підготовка Плану для Ukraine Facility здійснювалася Кабінетом міністрів України за координації Міністерства економіки на чолі з Першим віцепрем’єр-міністром – міністром економіки Юлією Свириденко.
Робота над Планом велася в тісній співпраці з Європейським Союзом, а також в ході консультацій з бізнесом, громадським суспільством, аналітичними центрами, народними депутатами та представниками регіонів.

Відділ соціально-економічних відносин
та соціального діалогу