вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001
+380-44-351-21-56

Опитування

Чи вважаєте Ви обгрунтованими тарифи на житлово-комунальні послуги для населення?

Газета

01 GAZETA KP gruden 6 stor 2023 page 0001
1253441
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
173
515
688
13667
1253441

Час: 2024-05-21 07:48:12
Visitors Counter

 

  kk9m1pymkjsufa3s
Хто має право на відстрочку

     - Її отримають ті, хто утримує трьох і більше дітей і не заборгував аліменти. Також – опікуни осіб з інвалідністю та недієздатних осіб, власне особи з інвалідністю (але кожні 6 – 12 місяців вони мають проходити ВЛК).

    - Не можуть мобілізувати усиновлювача, на утриманні якого є дитина до 18 років, яка до моменту усиновлення була сиротою або позбавленою батьківського піклування.

    - Також не можна буде призвати на військову службу під час мобілізації студентів, які навчаються за денною або дуальною формами на вищому рівні, ніж раніше, та за однією спеціальністю. Тобто друга освіта чи повторний вступ на ступінь, який ви вже здобували, а також навчання на заочній чи дистанційній формі не передбачають відстрочки від мобілізації.

Також на відстрочку матимуть право:

   - Громадяни, які мають дитину до 18 років, а інший з подружжя проходить військову службу;мають дружину (чоловіка), батьків або батьків дружини з-поміж осіб з інвалідністю І чи ІІ групи. (Але норма не діє, якщо в сімʼї є інші працездатні особи, зобов'язані відповідно до закону їх утримувати). Те ж саме – щодо осіб, зайнятих постійним доглядом за хворою дружиною, дитиною чи своїми батьками;жінки та чоловіки, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти під час проведення АТО або бойових дій під час широкомасштабного вторгнення;члени сімей Героїв Небесної Сотні;члени сімей працівників підприємств, які залучалися до забезпечення АТО та загинули або померли під час АТО;звільнені зі служби у зв'язку зі звільненням з полону (їх можна призвати тільки за згодою).

   - Крім того, не призиватимуть докторантів та інтернів, які навчаються за денною або дуальною формами, а також наукових та науково-педагогічних працівників закладів освіти за основним місцем роботи принаймні на 0,75 ставки.

  - Студенти, які мали право на відстрочку й втратили його, можуть завершити навчання до кінця навчального року з дня набрання чинності закону.

Коли набуває чинності новий закон про мобілізацію

   Володимир Зеленський підписав новий закон про мобілізацію. Закон набере чинності через 1 місяць після публікації в "Голосі України". Після цього чоловіки у віці 18-60 років зобов’язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані у військкоматі, центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або в електронному кабінеті призовника.Після того, як закон про мобілізацію набере чинності, певний час триватиме перехідний період – для того, щоб військовозобов'язані могли оновити дані через електронний кабінет, ЦНАП чи ТЦК.У середу, 17 квітня, закон про мобілізацію було опубліковано в офіційному парламентському виданні "Голос України". Таким чином, новий закон запрацює вже з 18 травня.

Джерело: 24Канал

Організаційно-інформаційний відділ
Київської міськпрофради