вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001
+380-44-351-21-56

Опитування

Чи підтримуєте Ви Заяву Київської міськпрофради до Кабінету Міністрів України з вимогою відхилити Урядові пропозиції до Бюджетної декларації на 2025-2027 роки щодо запровадження мораторію на підвищення основних державних соціальних стандартів і гарантій т

Газета

01 GAZETA KP gruden 6 stor 2023 page 0001
1286658
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
703
1648
4534
8813
1286658

Час: 2024-07-12 12:53:48
Visitors Counter

 

 Водночас, мобілізація для такої категорії осіб ні в якому разі не має бути покаранням. «Бо військова служба - це обов'язок, як і батьківська відповідальність. Плюс справді є категорія таких батьків, які хотіли б сплачувати аліменти, але не мають роботи. Враховуючи достатньо високі зарплати в ЗСУ, це буде якраз механізм та можливість достатньо швидко погаcити борги. Головне - діти отримають фінансове забезпечення», - вважає Гайченко (заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби). У разі погашення заборгованості право на відстрочку буде повернуто.

   Як це буде працювати? Після того, як Закон №3633 набере чинності, військовозобов'язані батьки трьох чи більше дітей мають з'явитися до ТЦК протягом 60 днів. Такі громадяни (не лише чоловіки, а й жінки з фармацевтичною чи медичною освітою) повинні довести право на відстрочку. І не лише факт батьківства трьох або більше неповнолітніх дітей. А й відсутність заборгованості, якщо мусять сплачувати аліменти. Навіть якщо така заборгованість буде понад три місяці з виплат одній дитині, людина втратить право на відстрочку. ТЦК подаватимуть запити в Державний реєстр боржників та виконавчих проваджень. Реєстр відправлятиме у відповідь довідки за зразком довідки про несудимість. Далі ТЦК буде ухвалювати рішення щодо наявності або відсутності права на відстрочку.

   Як відомо, цього року в Україні зріс розмір прожиткового мінімуму, а разом з ним і сума мінімальних аліментів. Так, з січня 2024 року мінімальний гарантований розмір аліментів для дітей віком до 6 років - 1281,5 грн, для дітей віком від 6 до 18 років - 1598 грн. Важливо, що в законодавстві немає жодних обмежень на стягнення аліментів з військовослужбовців.

   Станом на 1 березня 2024 року на виконанні в органах Державної виконавчої служби перебувало 520,2 тис. документів про стягнення аліментів. За словами заступника міністра, ця кількість може змінюватися щомісяця. Але не принципово. У середньому по країні чисельність неплатників аліментів - пів мільйона, з яких станом на березень 16 200 осіб (3 %) - жінки. Кількість документів, за якими сума заборгованості сукупно перевищує суму платежів за три місяці, складає 183 тисяч.

   За словами Андрія Гайченка, боржники з аліментів не завжди є фінансово неспроможними. Часто ці люди умисно переписують майно і статки на родичів, аби виконавча служба не могла стягнути борги. Хоча, згідно з чинним законодавством, за несплату аліментів вони потрапляють до Єдиного реєстру боржників з блокуванням банківських карток, забороною на виїзд, керування ТЗ, користування вогнепальною зброєю. «Та навіть достатньо жорсткі обмеження не зупиняють цих людей», - наголосив посадовець.

   Заступник міністра уточнив, що точної статистики батьків-боржників за понад три місяці, які мають трьох чи більше дітей, немає. Однак це не менш ніж 20 тисяч людей, які можуть втратити відстрочку.

Детальніше: Ліга Закон

Організаційно-інформаційний відділ
Київської міськпрофради