За запрошенням, участь взяла Київська міська організація профспілки працівників радіоелектроніки та машинобудування України.
Завдяки спільно вжитих заходів, протягом травня 2024 року у повному обсязі погасили заборгованість із заробітної плати 6 підприємств на загальну суму понад 6,0 млн грн, на 18 підприємствах відбулося зменшення заборгованості на загальну суму 9,0 млн грн.
Протягом червня п.р. (станом на 24.06.2024) на 7 підприємствах відбулося зменшення заборгованості на загальну суму 3,0 млн грн.
Станом на 01.06.2024 заборгованість із виплати заробітної плати налічувалася на 71 підприємствах м. Києва. Загальний обсяг боргу складав понад 500,0 млн грн (34 підприємства державного сектору економіки – 365,0 млн грн; 1 комунальне підприємство – 1,4 млн грн; 36 недержавних підприємств – 133,0 млн грн).
В м. Києві відсутня заборгованість із виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ (закладів та організацій), які фінансуються з бюджету міста Києва.
Заслухано звіти керівників 9 підприємств-боржників, які станом на 01.06.2024 мали заборгованість перед працівниками із заробітної плати.
З них, зокрема, АТ «Завод «Маяк» (борг 17,7 млн грн), підпорядковується АТ «Українська оборонна промисловість», опікується Київська міська організація профспілки працівників радіоелектроніки та машинобудування України.
З метою вирішення питання щодо погашення заборгованості, 3 місяці тому на підприємстві відбулася зміна керівництва та головного бухгалтера, був складений графік погашення заборгованості із заробітної плати, здаються приміщення в оренду. Заборгованість виникла за січень 2020 – грудень 2021 років. Наразі поточна заробітна плата виплачується в повному обсязі. Основним джерелом погашення заборгованості є надходження коштів від здачі в оренду приміщень. Також з метою повного погашення заборгованості перед працівниками, підприємство спільно з Державною податковою службою відпрацьовує процедуру продажу частки майна, яка належить АТ «Завод «Маяк» у статутному капіталі.
За результатами засідання комісія прийняла узгоджені рішення, направлені на усунення проблемних питань з метою сприяння прискоренню погашення існуючих боргів. Керівників підприємств-боржників зобов’язано:
- вжити дієвих заходів для забезпечення погашення заборгованості із виплати заробітної плати, не допускати зростання (виникнення) боргів;
- виплату заробітної плати працівникам проводити у першочерговому порядку;
- забезпечити виконання графіків погашення заборгованості із заробітної плати з урахуванням виплати поточної заробітної плати;
- про результати проведеної роботи інформувати ВО КМР (КМДА) та РДА в м. Києві.
Відділ соціально-економічних відносин
та соціального діалогу