вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001
+380-44-351-21-56

Опитування

Чи підтримуєте Ви Заяву Київської міськпрофради до Кабінету Міністрів України з вимогою відхилити Урядові пропозиції до Бюджетної декларації на 2025-2027 роки щодо запровадження мораторію на підвищення основних державних соціальних стандартів і гарантій т

Газета

01 GAZETA KP gruden 6 stor 2023 page 0001
1366658
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
33
495
4780
17900
1366658

Час: 2024-10-26 02:48:51
Visitors Counter

 


      Учасників засідання було поінформовано про те, що вже зроблено і що робиться для цифрової трансформації соціальної підтримки у 2024 році.
       Найбільш важливий пріоритет у цьому році – це впровадження електронного кейс-менеджменту ведення випадку. Бета-тестування розпочалось у 4 пілотних областях. За підтримки міжнародних партнерів передбачається проведення відповідної промо-кампанії та навчальних курсів для працівників в громадах.
    Якщо цифровізація призначення соціальних виплат мала попередній досвід для своєї реалізації, то надання соціальних послуг ніяк не було оцифроване.
     Мінсоцполітики за підтримки ЮНІСЕФ і Всесвітньої продовольчої програми ООН без залучення коштів Державного бюджету продовжує розробку і впровадження Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС).
     Цифровою командою за підтримки Міжнародної благодійної організації «Фонд Східна Європа» створено Реєстр надавачів соціальних послуг, який став базовою складовою цифровізації.
      Якщо раніше за наданням соціальної підтримки потрібно було звертатись особисто за місцем реєстрації в органи соціального захисту чи ЦНАП і це був складний «паперовий» процес, то тепер громадяни можуть це зробити будь-де онлайн через портал або застосунок Дія стосовно тих соціальних допомог, які вже реалізовані через цю систему (зокрема, допомога особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю; допомога малозабезпеченим сім'ям тощо). Це стало можливим завдяки інформаційним обмінам з іншими державними реєстрами та системами, що значно спростило процес отримання соціальних виплат та зменшило бюрократичні перешкоди.
    Для стабільного та безпечного обміну і зберігання даних спільно з ДП «ІОЦ Мінсоцполітики» та міжнародними партнерами Мінсоцполітики здійснює розвиток інфраструктури та кібербезпеки.
      Мінсоцполітики спільно з Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей запустило єдину державну онлайн-платформу про усиновлення та сімейне виховання дітей «Україна для кожної дитини»: https://dity.gov.ua . На онлайн-платформі можна знайти необхідну інформацію та ресурси, що стосуються усиновлення і влаштування дітей в сімейні форми виховання.

       Костянтин КОШЕЛЕНКО зазначив, що з 01.04.2024 року в Україні запроваджено цифровий порядок ввезення та обліку гуманітарної допомоги на принципах прозорості, автоматизації, інтеграцій, ефективності та звітності, гнучкості. Через систему вже пройшло майже 10 тис. отримувачів, 62,5 тис. вантажів, 55,9 тис. зареєстрованих декларацій.

       Важливим напрямом стало єОЗДОРОВЛЕННЯ, через яке допомога на оздоровлення надається для дітей, які потребують особливої соціальної уваги і підтримки, із можливістю для батьків / осіб, що їх замінюють, самостійно обирати заклад для відпочинку.
      Під час заходу також було наголошено, що для реалізації подальших кроків цифрової трансформації потрібно знайти партнерів, які б це підтримали. Цифрова команда потребує не тільки фінансових ресурсів для створення програмного забезпечення, а й персоналу – бізнес-аналітиків, проджект-менеджерів, менеджерів по навчанню тощо.
         Було також акцентовано увагу присутніх на інших напрямах цифрового розвитку у 2024 році.
      Мінсоцполітики за підтримки ЮНІСЕФ за результатами проведеного конкурсу було обрано компанію Сivitta і розпочато робочий діалог щодо створення нового офіційного вебсайту Мінсоцполітики, адаптованого до мобільних телефонів, для кращого інформування громадян.
        За підтримки Міжнародної благодійної організації «Фонд Східна Європа» здійснюється аудит інтерфейсів соціальної сфери з тим, щоб і користувачі, і працівники соціальної сфери мали зручні і доступні інтерфейси.
      Мінсоцполітики під безпосереднім керівництвом Міністра соціальної політики Оксани ЖОЛНОВИЧ спільно з міжнародними партнерами здійснює управління проектами. Вже створено борди по виплатах і послугах, укладено 11 меморандумів про співпрацю. Разом з компанією Deloitte розробляється стратегія цифрової трансформації соціальної сфери України на майбутні 2 - 3 роки.
      Стратегію, прийняту у 2020 році, виконано: створено ЄІССС, Єдиний соціальний реєстр (ЄСР), реалізовано через систему 17 допомог, створено можливість обміну даними з іншими державними реєстрами тощо.
      Костянтин КОШЕЛЕНКО повідомив учасникам зустрічі, що 27.09.2024 року Міністерство соціальної політики України за підтримки міжнародних партнерів проведе GLOBAL DIGITAL SOCIAL FORUM 2024 (далі – Форум). Його головною темою буде розширення можливостей громад для відновлення та розвитку людського капіталу.
     Планується залучити європейських партнерів, які поділяться кращими практиками у цифровізації соціальної сфери. Мінсоцполітики презентуватиме український досвід цифрового розвитку.
       Члени Громадської ради звернулись з питаннями щодо введення посади кейс-менеджера і стосовно мапи надавачів соціальних послуг. Костянтин Кошеленко зазначив, що дана система надає інструменти діючим соціальним працівникам працювати без паперів. Цифровізація спрощує процеси виплат, навіть в умовах нестачі працівників на місцях.
      Щодо функціонування Реєстру надавачів соціальних послуг, то було зазначено, що існують питання технічні та організаційні. Реєстр працює. Відображення інформації щодо надавачів відбувається згідно з наданими ними даними. Покращити якість інформації допоможе зворотній зв’язок з користувачами.

      Члени Громадської ради звернулись з проханням максимально враховувати принцип доступності для людей з інвалідністю, зокрема з порушеннями зору, як щодо створення нових продуктів, так і функціонування вебсайту Мінсоцполітики.
    За інформацією Костянтина Кошеленка, розробку нового веб-доступного сайту Мінсоцполітики передбачається завершити до кінця поточного року.
     Члени Громадської ради отримали запрошення долучитись в онлайн (чи офлайн) форматі до Форуму, який планує провести Мінсоцполітики.
    Голова Громадської ради М.МЕЛЬНІКОВ подякував за важливу змістовну інформацію та запрошення членів ради взяти участь у Форумі.

 

Джерело: сайт Мінсоцполітики України

Відділ соціально-економічних відносин
та соціального діалогу