Під час Пленуму розглядалася низка важливих питань діяльності профспілки. Заступник голови Київської міськпрофради Інна ЛІНЧЕВСЬКА поінформувала щодо напрямків роботи Київської міськпрофради у воєнний період, переваги і перспективи членства в профспілках. У ході обговорення, профспілкою працівників НАН висловлено своє бачення щодо відновлення роботи профспілкової адвокатури Київської міськпрофради.
На Пленумі наголошувалося, що нажаль, як і у минулі роки у НАН України - вищої наукової організації країни, поглиблюються наслідки, пов’язані з хронічним недофінансуванням, а саме – застосування для науковців режиму неповного робочого часу, відпусток без збереження заробітної плати, робота в неопалюваних приміщеннях в холодну пору року, відключення живлення енергоємних експериментальних комплексів.
В той же час у Законі України «Про наукову і науково-технічну діяльність» державне фінансування науки в Україні визначено у розмірі 1.7% ВВП країни і це є абсолютно виважена і необхідна цифра для розвитку і функціонування науки та для здобуття нових результатів, які вкрай потрібні нашій державі вже зараз.
Після активного обговорення було вирішено звернутися до Президента України, голови та депутатів Верховної Ради України з вимогою забезпечити виконання положень Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» в частині бюджетного фінансування НАН України та заробітної плати наукових працівників.
Також вирішено підготувати відповідну Петицію та організувати збір підписів на її підтримку серед членів профспілок. Київська міськпрофрада запевнила спілчан щодо підтримки даної ініціативи та поширення інформації про Петицію на власних інформаційних ресурсах.
Організаційно-інформаціний відділ
Київської міськпрофради