вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001
+380-44-351-21-56

Опитування

Чи підтримуєте Ви Заяву Київської міськпрофради до Кабінету Міністрів України з вимогою відхилити Урядові пропозиції до Бюджетної декларації на 2025-2027 роки щодо запровадження мораторію на підвищення основних державних соціальних стандартів і гарантій т

Газета

01 GAZETA KP gruden 6 stor 2023 page 0001
1418348
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
58
488
3096
945
1418348

Час: 2025-01-03 03:59:50
Visitors Counter

 


    Також паралельно проводився тренінг «Шкода азбесту та правила поводження з ним», який організував ПрофБуд. Учасники тренінгу ознайомилися з доповідями британських експертів, які працюють радниками Європейського банку реконструкції та розвитку. Вони провели багатогодинні презентації з додатково наданою базою даних ідентифікації, ізоляції та поводження з матеріалами, що містять азбестові волокна.
    Незважаючи на негативний вплив азбесту на здоров’я людини обіг та використання в Україні водопровідних й каналізаційних труб, покрівельних матеріалів (азбестоцементу) та тепло- і електроізоляційних матеріалів з азбесту не заборонений законодавством.
        Угода про асоціацію з ЄС зобов'язує Україну заборонити використання азбесту в виробництві до 31 жовтня 2021 року. 6 вересня 2022 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 4142 про громадське здоров'я, що забороняє використання азбесту, зокрема виробів та матеріалів з його вмістом, у будівництві.

      Всі присутні на Форумі мали змогу послухати найсильніших фахівців галузі охорони праці та міжнародних експертів, які ділилися цінним, унікальним досвідом у сфері безпеки та охорони праці. Але, на жаль, подія відбулася без будь-якої підтримки від державних органів, які формують і реалізують державну політику у сфері охорони праці.
        В першому читанні депутати прийняли законопроєкт «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі» та у зв’язку із цим буде кардинальна зміна системи охорони праці. Тобто, зі сторони Держпраці, мала би бути розгорнута робота щодо перепідготовки спеціалістів для роботи в умовах керування ризиками небезпек. Необхідно навчати фахівців, вести просвітницьку роботу серед роботодавців щодо очікуваних революційних змін у системі охорони праці тощо. Дуже добре, що цю роботу проводять – у формі конференцій, семінарів, окремих навчальних проєктів – тільки учасники сфери охорони праці: навчальні центри, професійна спільнота, журнал «Охорона праці» тощо.
        Кожна первинна профспілкова організація повинна бути підготовлена до змін в законодавстві з охорони праці. З усіх питань, які стосуються безпеки, охорони праці можна звертатися до відділу охорони праці та трудових відносин Київської міськпрофради.

 

Організаційно-інформаційний відділ
Київської міськпрофради