вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001
+380-44-351-21-56

Опитування

Чи підтримуєте Ви Заяву Київської міськпрофради до Кабінету Міністрів України з вимогою відхилити Урядові пропозиції до Бюджетної декларації на 2025-2027 роки щодо запровадження мораторію на підвищення основних державних соціальних стандартів і гарантій т

Газета

01 GAZETA KP gruden 6 stor 2023 page 0001
1375231
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
37
709
2272
4843
1375231

Час: 2024-11-07 03:21:38
Visitors Counter

 

Вікова надбавка до пенсії:

     У листопаді 2024 року виплати збільшаться у тих пенсіонерів, яким протягом місяця виповниться 70, 75 і 80 років. Головна умова — пенсія не має бути вищою за 10 340,35 грн.
Нагадаємо, вікова надбавка виплачується у таких розмірах:
    ▪ особам, яким виповнилося 70 років, до досягнення 75-річного віку — у розмірі до 300 грн;
    ▪ особам, яким виповнилося 75 років, до досягнення 80-річного віку — у розмірі до 456 грн;
    ▪ особам, яким виповнилося 80 років і більше, — у розмірі до 570 грн.

    Допомога пенсіонерам від ВПП ООН
   Також у листопаді розмір пенсії збільшиться у тих пенсіонерів, хто має право на виплати від ВПП ООН.
   Нагадаємо, що програму додаткової грошової допомоги від Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП ООН) для пенсіонерів, які проживають на територіях активних або можливих бойових дій, продовжено до грудня 2024 року включно.
    Розмір виплати від ВПП ООН — це сума, що дорівнює різниці між 3250 грн та сумою пенсії, яку пенсіонер, який відповідає усім вимогам, отримує зараз.
Додаткова грошова допомога надається пенсіонерам, які:
     ▪ отримують пенсію меншу за 3250 грн;
     ▪ проживають на територіях активних або можливих бойових дій (їх перелік визначено наказом № 309);
   ▪ не отримували після 1 березня 2023 року додаткових грошових виплат від міжнародних організацій та/або допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.
Спеціально звертатись за призначенням додаткової виплати не потрібно. ВПП ООН спрямовує кошти пенсіонерам на підставі інформації, вже наявної у базах даних Пенсійного фонду. А виплата проводиться або на банківську картку, або через відділення Укрпошти (для пенсіонерів, які отримують пенсію через АТ Укрпошта).

Ідентифікація пенсіонерів у листопаді

  Пенсіонери, які отримали статус ВПО до 24 лютого 2022 року та не пройшли фізичну ідентифікацію до 31 березня 2024 року, для продовження виплат можуть пройти перевірку у листопаді у будь-який зручний спосіб.
Важливо знати, що кошти пенсіонерів, які не пройшли перевірку, будуть накопичуватись на розрахунковому рахунку до моменту проходження ними ідентифікації. Після проходження — пенсію перерахують на рахунок пенсіонера з місяця, у якому припинилось фінансування виплати.
Водночас, у законопроєкті про державний бюджет на 2025 рік уряд пропонує забрати гроші з банківських рахунків пенсіонерів-переселенців, зареєстрованих до 24 лютого 2022 року, якщо вони не пройшли ідентифікацію. Тобто, Ощадбанк зобов’яжуть переказувати залишки коштів на пенсійних рахунках ВПО, відкритих у цьому банку, назад у ПФУ.
Крім цього, пенсіонери, які перебувають за кордоном, можуть у листопаді пройти процедуру фізичної ідентифікації та підтвердити своє право на пенсію. Виплата пенсії таким пенсіонерам здійснюватиметься на поточні рахунки банків, розташованих на території України, за умови проходження ними до 31 грудня кожного року фізичної ідентифікації.

Хто отримуватиме виплати ВПО з 1 листопада

    У серпні 2024 року термін виплати допомоги на проживання для значної частини ВПО вразливих категорій закінчився. Ці внутрішньо переміщені особи отримували виплату щонайменше з липня 2023 року, а більшість з них — півтора чи два роки.
Для продовження підтримки ВПО, які перебувають у найбільш складних життєвих обставинах, Уряд продовжив ці виплати ще на 6 місяців — тобто до лютого 2025 року.
   У листопаді виплати автоматично без додатково звернення отримуватимуть найбільш вразливим категоріям переселенців, які не мають змоги працювати:
     ▪ пенсіонери, у яких розмір пенсії не перевищує 9444 грн;
     ▪ люди з інвалідністю I чи II групи, діти з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворі діти;
   ▪ діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування віком до 23 років, а також батьки-вихователі і прийомні батьки.
   Допомога для громадян, які проживають в Україні і мають статус внутрішньо переміщених осіб, становить:
   ▪ для осіб з інвалідністю та дітей — 3000 грн;
   ▪ для інших осіб — 2000 грн.
Отримувати гроші можна 15-го та 28-го числа кожного місяця.

Кому потрібно писати нову заяву на виплати
    Варто додати, що інші категорії ВПО теж можуть отримувати допомогу від держави. Це стосується:
    ▪ родин з дітьми до 14 років, які проживають в зоні активних чи можливих бойових дій, або ж в умовно безпечних регіонах, але діти там не мають змогу вчитися офлайн;
  ▪ родин, де один з членів сім'ї доглядає за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або тяжко хворою дитиною;
    ▪ малолітніх дітей до 14 років, які прибули без супроводу батьків (за заявою особи, яка перебуває у родинних відносинах);
    ▪ вагітних жінок, починаючи з 30 тижня вагітності.
    Такі категорії ВПО можуть у листопаді подати спеціальну заяву на призначення або продовження виплат.
   Також за заявою допомога може бути продовжена тим переселенцям, які досягли 60 річного віку та не мають права на пенсійну виплату, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім'ї не перевищує 9444 грн (дата переміщення не має значення).
Проте, якщо людині з технічних причин не було продовжено виплату допомоги автоматично, але вона має на неї право, необхідно звернутися до органу соціального захисту населення/ЦНАП.

Власники житла, які безкоштовно розмістили ВПО, отримуватимуть компенсації в листопаді
   Фінансування програми Прихисток продовжено до кінця 2024 року. Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) виділяє на фінансування цієї програми додаткові 265 млн грн.
Завдяки проєкту Прихисток у власників житла, які безкоштовно розмістили в себе ВПО, є можливість компенсувати оплату комунальних послуг.
   За програмою Прихисток передбачено відшкодування витрат на комунальні послуги у розмірі близько 450 грн на місяць (14,77 грн на день) за безоплатне розміщення одного ВПО.
Щоб взяти участь у цій програмі, необхідно зареєструватися на сайті Прихисток і розмістити оголошення про надання тимчасового житла внутрішнім переселенцям.

Грошова допомога у листопаді
    В опалювальному сезоні 2024−2025 українці матимуть можливість отримати додаткову державну допомогу на придбання твердого палива.
Розмір додаткової підтримки визначається для кожного домогосподарства індивідуально, виходячи із підвищеного показника вартості твердого палива. Орієнтовно виплати буде забезпечено до кінця грудня 2024 року.
    Одноразову грошову допомогу від ЮНІСЕФ можуть отримати евакуйовані родини із дітьми, які належать до вразливих категорій. Розмір допомоги складає 10 800 грн на кожного члена сім'ї (максимум 5 осіб, включно з дорослими до 2 людей).
     Щодо виплат і реєстрації слід звертатися до найближчого органу соціального захисту населення у громаді, до якої переїхала родина з дітьми, із заявою щодо виплати відповідної допомоги.

Субсидії на опалювальний період 2024−2025: кому у листопаді не потрібно звертатися
    У листопаді українці отримуватимуть житлові субсидії на опалювальний сезон 2024−2025 років. Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг та витрати на управління багатоквартирним будинком призначається з моменту звернення за її призначенням до закінчення опалювального сезону.
В опалювальний сезон 2024−2025 субсидії розраховуються з 1 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року.
    В опалювальному періоді 2024−2025 розрахунок субсидії буде проведено автоматично для всіх, кому було призначено субсидію на неопалювальний період 2024 року або чия субсидія склала 0,00 грн.
   Таким чином, громадянам, які вже отримують субсидію або кому було призначено нульову субсидію у літній період, не потрібно звертатися додатково за виплатою.

Хто може звернутися у листопаді за субсидією
   У листопаді для призначення житлової субсидії на опалювальний сезон 2024−2025 звернутися необхідно у наступних випадках:
    ▪ якщо документи на призначення субсидії подаються вперше;
   ▪ якщо у призначенні житлової субсидії на неопалювальний період було відмовлено (борг, відсутні доходи тощо);
   ▪ якщо влітку була подана заява на припинення субсидії та громадяни користувалися пільгою на оплату житлово-комунальних послуг, а на опалювальний період бажають отримувати житлову субсидію;
   ▪ якщо відбулися зміни у складі зареєстрованих осіб, зміни соціального стану тощо.
   У разі звернення громадянина за її призначенням у період по 30 листопада 2024 року житлову субсидію буде призначено з жовтня 2024 року.
   При розрахунку житлової субсидії з початку опалювального сезону 2024−2025 враховуються доходи домогосподарства за І та ІІ квартали 2024 року. Доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за серпень поточного року.

Організаційно – інформаційний відділ