1. Про надання освітніх послуг незайнятому населенню та проведення короткострокових курсів та/або часткових компетенцій з робітничих професій у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.
2. Про проєкт Плану заходів щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення в місті Києві на 2025-2026 роки.
3. Про пропозиції до Переліку видів громадських робіт на 2025 рік, що відповідають потребам територіальної громади міста Києва та належать до суспільно-корисних робіт, які організовуються за участю підприємств, установ та організацій міста Києва.
4. Встановлення тривалості компенсації витрат роботодавцям на оплату праці працевлаштованих безробітних громадян – внутрішньо переміщених осіб.
З доповідями із зазначених питань виступили представники Департаменту освіти і науки; Департаменту промисловості та розвитку підприємництва; Київського міського центру зайнятості.
За інформацією Департаменту освіти і науки, до мережі закладів професійної (професійно-технічної) освіти міста Києва входить 21 заклад, з них: 18 – комунальних, 3 – державних. Підготовка робітничих кадрів здійснюється за 93 професіями, з яких 70% інтегровані та технологічно складні. Крім первинної професійної підготовки кваліфікованих робітників, яка здійснюється з одночасним здобуттям повної загальної середньої освіти, на базі повної загальної середньої освіти, надаються освіті послуги з професійно-технічного навчання для дорослого населення.
Під час обговорення 2 питання порядку денного, голова Київської міськпрофради Тетяна Орисенко зазначила щодо фахової підготовки проєкту Плану заходів щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення в місті Києві на 2025-2026 роки. Київською міськпрофрадою надавалися окремі пропозиції до проєкту Плану заходів, які враховані. Запропонувала схвалити вказаний проект.
Щодо 3 питання порядку денного, загальний орієнтовний обсяг фінансування організації громадських робіт на 2025 рік складає 15 495,5 тис. грн, з них: 549,0 тис. грн – кошти бюджету міста Києва та 14 946,5 тис. грн – кошти Фонду. До участі у громадських роботах у 2025 році планується залучити понад 160 безробітних осіб.
За результатами засідання членами Координаційного комітету схвалено протокольне Рішення, згідно якого:
- Департаменту освіти і науки ВО КМР (КМДА), закладам професійної (професійно-технічної) освіти продовжити роботу щодо організації та проведення короткострокових курсів для дорослого населення або надання часткових компетенцій щодо професійного навчання, перепідготовки або підвищення кваліфікації громадян на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти;
- схвалено проєкт Плану заходів щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення в місті Києві на 2025-2026 роки;
- схвалено Перелік видів громадських робіт на 2025 рік, що відповідають потребам територіальної громади міста Києва та належать до суспільно-корисних оплачуваних робіт, які організовуються за участю підприємств, установ та організацій міста Києва;
- визначено тривалість компенсації витрат роботодавця на оплату праці працевлаштованих безробітних громадян – внутрішньо переміщених осіб з числа громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню терміном на 12 календарних місяців низці роботодавців;
- сторонам соціального діалогу в термін до 17.01.2025 року підготувати пропозиції до Плану роботи Координаційного комітету сприяння зайнятості населення на 2025 рік
Підготовлений Департаментом промисловості та розвитку підприємництва Протокол засідання буде надіслано Сторонам для узгодження та підписання.
Відділ соціально-економічних відносин
та соціального діалогу