Сторону міської влади представляв заступник голови КМДА, заступник голови КМТСЕР – Валентин МОНДРИЇВСЬКИЙ, сторону роботодавців – голова Київської міської організації роботодавців галузі охорони здоров’я, заступник співголови КМТСЕР Володимир СИМОНЕНКО, сторону профспілок – голова Київської міськпрофради Тетяна ОРИСЕНКО.
На порядку денному були розглянуті та обговорені питання:
1. Про бюджет міста Києва на 2025 рік.
2. Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку
м. Києва на 2024-2026 роки.
3. Про стан виконання рішень, прийнятих на засіданнях Київської міської тристоронньої соціально-економічної ради у 2024 році.
Були заслухані доповіді представників Департаменту фінансів, Департаменту економіки та інвестицій, Департаменту промисловості та розвитку підприємництва.
05 грудня 2024 року депутати Київської міської ради затвердили бюджет столиці на 2025 рік. Доходи столиці на наступний рік запланували на 90,6 млрд грн, видатки - 89,8 млрд грн.
Найбільшу питому вагу доходів становлять податкові надходження, з яких податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) запланували в сумі 40 млрд грн (44,7% від загальної суми), що на 8 млрд більше, ніж цього року.
Основні напрями фінансування: освіта, транспорт, соціальний захист та ключові інфраструктурні проекти.
Освіта. Найбільшу частину бюджету - понад 32,3 млрд грн (36%) спрямують на освіту. Це передбачає: підвищення зарплат педагогам; покращення умов у школах і дитячих садках; впровадження нових програм.
Транспорт. На розвиток транспортної інфраструктури заплановано 18,6 млрд грн (20,8%). Ці кошти підуть на: регулювання тарифів для КП «Київпастранс» та метрополітену (8 млрд грн); будівництво та ремонт метро (1,3 млрд грн); будівництво метро на Виноградар (757 млн грн); модернізацію громадського транспорту.
Соціальний захист. Понад 9,9 млрд грн (11,2%) буде спрямовано на допомогу малозахищеним верствам населення. Це передбачає підтримку осіб із інвалідністю, багатодітних сімей, а також учасників бойових дій.
Житлово-комунальне господарство. Бюджет ЖЕКів становитиме 7 млрд грн (7,8%). Кошти планують витратити на: реконструкцію житлових об’єктів; поточні ремонти мереж.
Охорона здоров’я - близько 6,5 млрд грн (7,2%).
На допомогу ЗСУ - 5 мільярдів гривень.
Серед великих проєктів, що фінансуватимуть у 2025 році:
Подільсько-Воскресенський мостоперехід: 400 млн грн; Реконструкція об’єктів метрополітену: 1,3 млрд грн; Будівництво та модернізація транспортних мереж і шляхопроводів.
Під час обговорення, голова Київської міськпрофради Тетяна ОРИСЕНКО зазначила, що в Держбюджеті-2025 «заморожено» мінімальну заробітну плату, профспілки виступали проти такого рішення, направлялися відповідні звернення до Уряду. Поцікавилася яка ситуація із мінімальною заробітною платою в бюджеті міста. За інформацією Департаменту фінансів, мінімальну заробітну плату для робітників і обслуговуючого персоналу в бюджеті міста Києва закладено на рівні 13,6 тис гривень.
пропозиції
Що стосується другого питання порядку денного, рішенням IV сесії Київської міської ради 05 грудня 2024 року внесені зміни до Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026 роки, а саме, Програму доповнено стратегічними цілями - підвищення рівня конкурентоспроможності економіки міста Києва; підвищення комфорту життя мешканців Києва.
Зокрема, Програма спрямована на підтримку обороноздатності столиці, соціальне забезпечення, надання якісних публічних послуг тощо.
Підводячи підсумки роботи Київської міської тристоронньої соціально-економічної ради у 2024 році, Валентин МОНДРИЇВСЬКИЙ подякував стороні профспілок за конструктивну плідну співпрацю, за підказки та пропозиції, зазначив, що міська влада завжди відкрита до співпраці.
Тетяна ОРИСЕНКО також висловила подяку міській владі за співпрацю та поінформувала, що на нараді в Федерації профспілок України було відмічено щодо дієвого соціального діалогу в м. Києві, налагодженої співпраці столичних профспілок з міською владою.
Висловивши подяку сторонам соціального діалогу, Володимир СИМОНЕНКО вручив Валентину МОНДРИЇВСЬКОМУ та Тетяні ОРИСЕНКО книгу власного авторства.
За результатами засідання напрацьовано відповідне Протокольне рішення, яке буде надіслано сторонам соціального діалогу для підписання.
Відділ з соціально-економічних питань
та соціального діалогу