вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001
+380-44-351-21-56

Опитування

Чи підтримуєте Ви Заяву Київської міськпрофради до Кабінету Міністрів України з вимогою відхилити Урядові пропозиції до Бюджетної декларації на 2025-2027 роки щодо запровадження мораторію на підвищення основних державних соціальних стандартів і гарантій т

Газета

01 GAZETA KP gruden 6 stor 2023 page 0001
1564691
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
620
888
3897
6759
1564691

Час: 2025-05-09 16:48:37
Visitors Counter

 


     1. Розумне захисне спорядження
  Розумні шоломи, жилети та інші засоби індивідуального захисту з вбудованими сенсорами допомагають у режимі реального часу стежити за станом здоров’я працівників і робочим середовищем. Це дає змогу своєчасно виявляти загрози та запобігати нещасним випадкам.
    2. Штучний інтелект та аналітика
 ШІ аналізує великі обсяги даних, передбачає потенційні ризики та пропонує профілактичні заходи. Особливо ефективний у галузях із підвищеною небезпекою.
   3. Імерсивне навчання
 Віртуальна (VR) та доповнена реальність (AR) створюють безпечні симуляції небезпечних ситуацій, завдяки чому працівники ефективніше засвоюють знання та швидше реагують у реальних умовах.
Слово «імерсивний» (від англ. immersive – занурювальний) означає такий, що створює ефект повного занурення в середовище, подію чи враження.
Імерсивний досвід – це коли людина настільки залучена в процес (виставу, гру, віртуальну реальність, тренінг), що відчуває себе частиною того, що відбувається.
   4.Цифрові платформи для звітності
 Сучасне програмне забезпечення спрощує реєстрацію інцидентів, аналіз показників безпеки й сприяє прозорості та безперервному вдосконаленню систем управління охороною праці.
  5. Дрони та роботизовані системи
 Безпілотники й роботизовані системи беруть на себе виконання небезпечних робіт – від перевірки важкодоступних ділянок до роботи з небезпечними матеріалами, знижуючи ризики для працівників.
  6. Психологічне благополуччя
 Все більше уваги приділяється ментальному здоров’ю працівників. Стрес і тривожність можуть впливати на безпеку, тому компанії впроваджують програми підтримки та тренінги з управління стресом.
Інтеграція з цілями ESG (екологічними (Environmental), соціальними (Social) та управлінськими (Governance) аспектами діяльності компанії)
  Показники охорони праці дедалі частіше включаються до звітів із питань сталого розвитку (ESG), демонструючи соціальну відповідальність бізнесу перед партнерами, інвесторами та споживачами.
   7. Безпека даних і конфіденційність
 Оскільки дедалі більше даних про працівників збирається цифровими засобами, роботодавці мають забезпечити належний захист персональної інформації та відповідність нормам конфіденційності.

   А що повинна робити профспілка? Профспілка проводить громадський контроль за додержанням законодавства про охорону праці згідно зі статтею 41 Закону України «Про охорону праці»:
  Громадський контроль за додержанням законодавства про охорону праці здійснюють професійні спілки, їх об'єднання в особі своїх виборних органів і представників.
  Професійні спілки здійснюють громадський контроль за додержанням законодавства про охорону праці, створенням безпечних і нешкідливих умов праці, належних виробничих та санітарно-побутових умов, забезпеченням працівників спецодягом, спецвзуттям, іншими засобами індивідуального та колективного захисту. У разі загрози життю або здоров'ю працівників професійні спілки мають право вимагати від роботодавця негайного припинення робіт на робочих місцях, виробничих дільницях, у цехах та інших структурних підрозділах або на підприємствах чи виробництвах фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, в цілому на період, необхідний для усунення загрози життю або здоров'ю працівників.
   Професійні спілки також мають право на проведення незалежної експертизи умов праці, а також об'єктів виробничого призначення, що проектуються, будуються чи експлуатуються, на відповідність їх нормативно-правовим актам про охорону праці, брати участь у розслідуванні причин нещасних випадків і професійних захворювань на виробництві та надавати свої висновки про них, вносити роботодавцям, державним органам управління і нагляду подання з питань охорони праці та одержувати від них аргументовану відповідь.
   Федерація профспілок України та Київська міськпрофрада запрошують всіх відповідальних осіб за охорону праці закладів та підприємств галузевих профспілок до участі у вебінарі на тему:«Навчання з питань охорони праці на підприємстві: сучасні технології та практики».
   Вебінар організовано Журналом "Охорона праці", участь безоплатна. Реєстрація обов'язкова. Тема актуальна та корисна.
Посилання на реєстрацію: https://ohoronapraci.kiev.ua/seminar/webinar/vebinar-na-temu-navcanna-z-pitan-ohoroni-praci-na-pidpriemstvi-sucasni-tehnologii-ta-praktiki

Відділ з питань охорони праці
та захисту трудових відносин