З доповідями із зазначених питань виступили представники Київського міського центру зайнятості; Комунальної бюджетної установи «Київській міський центр комплексної підтримки учасників бойових дій «КИЇВ МІЛІТАРІ ХАБ»; Комунального некомерційного підприємства «Київський міський центр комплексної допомоги внутрішньо переміщеним особам»; Київського міського центру соціальної, психологічної, професійної та трудового реабілітації «Аскольд».
За інформацією доповідачів, з початку 2025 року отримували послуги в Філії Київського міського центру зайнятості «Кар’єрний центр» та її управліннях 334 особи з числа учасників бойових дій та 2051 внутрішньо переміщених осіб. Мали статус безробітного 292 особи з числа учасників бойових дій, 1054 – внутрішньо переміщені особи. Отримали роботу 58 учасників бойових дій та 1136 внутрішньо переміщених осіб.
Київський МЦЗ активно співпрацює з Київ Мілітарі Хабом, Ветеранхабом, Інститутом реінтеграції, реабілітації та професійного розвитку ветеранів «Архітектура Стійкості», який є структурним підрозділом Київського Національного університету будівництва і архітектури (КНУБА), Рокада, Деполь Україна, тощо.
Так, з початку 2025 року отримали профорієнтаційні послуги 1043 учасники бойових дій (з них 268 зареєстрованих безробітних), 2268 внутрішньо переміщених осіб (з них – 961 зареєстровані безробітні), в тому числі під час виїзних консультацій до зазначених організацій - партнерів.
Роботодавці, які працевлаштовують осіб з інвалідністю та облаштовують для них робочі місця, можуть отримати від держави компенсацію. Також може отримати таку компенсацію фізична особа-підприємець з числа інвалідів І чи ІІ групи за облаштування власного місця провадження діяльності. Розмір компенсації залежить від групи інвалідності: до 120 000 грн за облаштування робочого місця для особи з інвалідністю I групи, та до 80 000 грн - для II групи. Компенсація надається у разі придбання допоміжних засобів для облаштування робочого місця, що роблять його більш доступним для осіб з інвалідністю. Для отримання компенсації роботодавець має подати заяву до центру зайнятості протягом 180 днів з моменту працевлаштування/виходу на роботу працівника з інвалідністю, державної реєстрації фізичної особи – підприємця, продовження особою з інвалідністю після звільнення з військової служби у запас/відставку діяльності як фізичної особи - підприємця або особи, яка провадить незалежну
професійну діяльність або через портал Дія.
Так з початку року таку компенсацію отримали 62 роботодавці за облаштування 165 робочих місць (ІІ гр. – 124 особи, І гр. – 41 особа) на загальну суму 14,4 млн. грн.
За результатами засідання членами Координаційного комітету схвалено протокольне Рішення, згідно якого:
- Інформації доповідачів з порядку денного взяти до відома;
- Київському міському центру зайнятості; Київському міському центру соціальної, психологічної, професійної та трудової реабілітації «Аскольд»; КНП «Київський міський центр комплексної допомоги внутрішньо переміщеним особам»; Комунальній бюджетній установі «Київській міський центр комплексної підтримки учасників бойових дій «КИЇВ МІЛІТАРІ ХАБ» продовжити роботу з професійної орієнтації та професійної підготовки внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій та осіб з інвалідністю з метою їх подальшого ефективного працевлаштування;
- визначено тривалість компенсації витрат роботодавця на оплату праці працевлаштованих безробітних громадян – внутрішньо переміщених осіб з числа громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню терміном на 12 календарних місяців низці роботодавців.
Підготовлений Департаментом промисловості та розвитку підприємництва Протокол засідання буде надіслано Сторонам для узгодження та підписання.
Відділ соціально-економічних відносин
та соціального діалогу