вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001
+380-44-351-21-56

Опитування

Чи підтримуєте Ви Заяву Київської міськпрофради до Кабінету Міністрів України з вимогою відхилити Урядові пропозиції до Бюджетної декларації на 2025-2027 роки щодо запровадження мораторію на підвищення основних державних соціальних стандартів і гарантій т

Газета

0 02 05 0ecf6116845b8c53ac719225715be6f3fb81635ce1c79a2d85a96b1b9a13a733 f2a91673e01cc6c0
2006661
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
257
1493
7354
15384
2006661

Час: 2026-07-19 03:24:04
Visitors Counter

 


IMG 2702  1. Про проведення короткострокових курсів для дорослого населення та/або надання часткових компетенцій щодо професійного навчання, перепідготовки або підвищення кваліфікації громадян на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
  2. Про розгляд пропозицій до Переліку видів громадських робіт на 2026 рік, що відповідають потребам територіальної громади міста Києва та належать до суспільно-корисних робіт, та Переліку підприємств, установ та організацій міста Києва, за участю яких планується організація оплачуваних громадських робіт у 2026 році.
  3. Встановлення тривалості компенсації витрат роботодавцям на оплату праці працевлаштованих безробітних громадян – внутрішньо переміщених осіб.
  З доповідями із зазначених питань виступили представники Департаменту освіти і науки; Департаменту промисловості та розвитку підприємництва; Київського міського центру зайнятості.
   За інформацією Департаменту освіти і науки, у період січня-вересня 2025 року у закладах професійної освіти (далі – ЗПО) 968 осіб із числа дорослого населення пройшли перепідготовку, підготовку та підвищення кваліфікації за кошти юридичних і фізичних осіб. За звітний період - присвоєно та/або підтверджено професійні кваліфікації для 98 осіб. Навчання окремих категорій громадян, зокрема внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій (військовослужбовців та членів їх сімей), незайнятого населення (безробітних) сприяє підвищенню їхньої конкурентоспроможності з урахуванням потреб ринку праці для відновлення та розвитку вітчизняної економіки. Основним пріоритетом діяльності столичної професійної освіти в умовах воєнного стану є професійний розвиток особистості упродовж життя та створення ефективної системи підготовки робітничих кадрів для різних галузей економіки.
  За результатами обговорення першого питання досягнуто домовленість, що Департамент освіти і науки розмістить на своєму сайті детальну інформацію із вищевказаного питання, зокрема, який напрямок курсів, які професії, контакти, хто проводить тощо, та надішле сторонам соціального діалогу для розміщення на своїх сайтах з метою інформування більшої кількості громадян.
  Також під час обговорення першого питання порядку денного, голова Київської міськпрофради Тетяна ОРИСЕНКО зазначила, що наразі відбувається реформа професійно-технічної освіти, яка зачіпає багато людей, та поцікавилася які є проблеми. Наголосила, що профспілки готові допомогти у вирішенні проблемних питань.
  Учасники засідання заслухали інформацію доповідача – фахівця Департаменту освіти і науки Галини МАРИНЯКО, яка поінформувала щодо ключових змін, проблем та викликів, які очікують професійно-технічну освіту у зв’язку із прийняттям Закону України «Про професійну освіту» (№4574-IX), який набрав чинності 12 вересня 2025 року.
  Щодо другого питання порядку денного, загальний орієнтовний обсяг фінансування організації громадських робіт на 2026 рік складає 14 994,4 тис. грн, з них: 497,0 тис. грн – кошти бюджету міста Києва та 14 497,4 тис. грн – кошти Фонду. До участі у громадських роботах у 2026 році планується залучити майже 200 безробітних осіб, які перебувають на обліку в службі зайнятості.

  За результатами засідання членами Координаційного комітету схвалено протокольне Рішення, згідно якого:
  - схвалено Перелік видів громадських робіт на 2026 рік, що відповідають потребам територіальної громади міста Києва, належать до суспільно-корисних оплачуваних робіт, і організовуються за участю підприємств, установ та організацій міста Києва;
  - Департаменту освіти і науки ВО КМР (КМДА), закладам професійної (професійно-технічної) освіти протягом 2026-2027 років продовжити роботу щодо проведення короткострокових курсів для дорослого населення або надання часткових компетенцій щодо професійного навчання, перепідготовки або підвищення кваліфікації громадян на базі закладів професійної освіти;
 - визначено тривалість компенсації витрат роботодавця на оплату праці працевлаштованих безробітних громадян – внутрішньо переміщених осіб з числа громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню терміном на 12 календарних місяців низці роботодавців;
 - сторонам соціального діалогу в термін до 20.01.2026 року підготувати пропозиції до Плану роботи Координаційного комітету сприяння зайнятості населення на 2026 рік

  Підготовлений Департаментом промисловості та розвитку підприємництва Протокол засідання буде надіслано Сторонам для узгодження та підписання.

Відділ соціально-економічних відносин
та соціального діалогу