вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001
+380-44-351-21-56

Опитування

Чи підтримуєте Ви Заяву Київської міськпрофради до Кабінету Міністрів України з вимогою відхилити Урядові пропозиції до Бюджетної декларації на 2025-2027 роки щодо запровадження мораторію на підвищення основних державних соціальних стандартів і гарантій т

Газета

01 GAZETA KP gruden 6 stor 2023 page 0001
1418203
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
401
399
2951
800
1418203

Час: 2025-01-02 19:28:50
Visitors Counter

 

   Однак, за наявності небезпечних і шкідливих виробничих (технологічних) факторів, укладення трудового договору про дистанційну роботу забороняється.
 Типова форма трудового договору про дистанційну та надомну роботу повинна бути затверджена Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (Мінекономіки), чого дотепер не зроблено.
  Важливо наголосити, що на час загрози поширення епідемії, пандемії та інших випадках, встановлених законом, дистанційна або надомна робота може запроваджуватися відповідним наказом (розпорядженням) роботодавця. З таким наказом (розпорядженням) працівник ознайомлюється протягом двох днів з дня його прийняття, але до запровадження відповідних форм організації праці. У такому разі норми ч. 3 ст. 32 КЗпП  України не застосовуються (повідомлення працівника про зміну істотних умов праці не пізніше ніж за два місяці).
    Стаття 29 КЗпП України у новій редакції передбачає можливість ознайомлення працівників із наказами (розпорядженнями), повідомленнями та іншими документами щодо їхніх прав та обов’язків з використанням визначених у трудовому договорі засобів електронного зв’язку. Підтримуючи зазначені прогресивні зміни, вважаємо, що їх практичне застосування буде значно ускладнено відсутністю затвердженого Мінекономіки Положення про порядок ведення електронного документообігу між роботодавцями і працівниками.
  Заслуговує на увагу нововведення щодо можливості укладення письмового договору про повну матеріальну відповідальність з усіма працівниками, які виконують роботу за трудовим договором про дистанційну або надомну роботу з використанням обладнання та засобів роботодавця, наданими їм для виконання роботи (ст. 135-1 КЗпП України). При цьому законодавець не встановив жодних правових підстав для притягнення до повної матеріальної відповідальності винних працівників, які виконують дистанційну або надомну роботу за наказом роботодавця з використанням його обладнання та засобів без укладення відповідного трудового договору.
  Ураховуючи важливість практичного застосування новітніх форм організації праці, членським організаціям Київської міськпрофради надіслано відповідного інформаційного листа за підписом Голови Київської міськпрофради Валентина Мельника.
  Більш детально законодавчі новели регулювання дистанційної, надомної роботи і гнучкого режиму робочого часу та спірні моменти їх впровадження планується обговорити з фахівцями правових служб членських організацій Київської міськпрофради в режимі відеоконференції 28 квітня 2021 року під час проведення вебінару: «Основні нововведення віддаленої роботи» (початок о 10 годині, підключення на базі програми Zoom https://zoom.us/j/96679819459?pwd=OFVJUS9LVFF5NHNvWnUxUTJ1VVpodz09

ідентифікатор конференції: 966 7981 9459, код доступу: 30bPkq).

Відділ правового забезпечення
Київської міськпрофради