вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001
+380-44-351-21-56

Опитування

Чи підтримуєте Ви Заяву Київської міськпрофради до Кабінету Міністрів України з вимогою відхилити Урядові пропозиції до Бюджетної декларації на 2025-2027 роки щодо запровадження мораторію на підвищення основних державних соціальних стандартів і гарантій т

Газета

01 GAZETA KP gruden 6 stor 2023 page 0001
1341236
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
680
567
2510
10366
1341236

Час: 2024-09-19 22:59:18
Visitors Counter

 

З 28 лютого 2013 року набув чинності новий Порядок реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України 13 лютого 2013 р. № 115 «Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів». Прийняття нового Порядку обумовлене змінами у законодавстві, зокрема прийняттям Закону України «Про соціальний діалог в Україні», Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення сторін колективних переговорів».

Цим Порядком упорядковано повідомну реєстрацію угод усіх рівнів: галузеві (міжгалузеві) і територіальні (обласні та республіканські) угоди підлягають повідомній реєстрації Мінсоцполітики, а колективні договори в територіальні угоди іншого рівня – районними, районними у містах Києві та Севастополі держадміністраціями, виконавчими комітетами сільських, селищних та міських рад.

Повідомна реєстрація проводиться з метою засвідчення автентичності примірників і копії поданих на реєстрацію галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів для забезпечення можливості обліку їх умов під час розгляду уповноваженими органами трудових спорів (індивідуальних і колективних), які можуть виникнути в результаті виконання умов таких угод (договорів).

Сторони угоди (договору) подають на повідомну реєстрацію угоду (договір) разом з додатками у кількості примірників, що відповідає кількості таких сторін, та копію угоди (договору).

Сторони галузевої (міжгалузевої) і територіальної угоди подають також копії свідоцтв про підтвердження репрезентативності суб'єктів сторони профспілок та сторони роботодавців, які брали участь у колективних переговорах з питань укладення відповідної угоди.

Новий порядок не містить вимог щодо подання разом з угодою, колективним договором на реєстрацію протоколів розбіжностей, інформації про склад повноважних представників сторін, які брали участь у колективних переговорах, так само як і інші вимоги до поданих на реєстрацію угод та договорів, крім автентичності їх примірників.

Під час повідомної реєстрації реєструючий орган на титульній сторінці кожного примірника угоди (договору) і копії робить напис шляхом заповнення відповідного шаблону згідно з додатком 1 вказаного Порядку.

Повідомна реєстрація проводиться протягом 14 робочих днів з дня, наступного після надходження угоди (договору) до реєструю чого органу; сторонам угоди (договору) може бути відмовлено у повідомній реєстрації лише у разі, коли подані на реєстрацію примірники угоди (договору) не є автентичними.

Не пізніше наступного робочого дня після реєстрації або прийняття рішення про відмову в реєстрації примірники угоди (договору) повертаються сторонам, які подали їх на реєстрацію. Копія відповідної угоди (договору) зберігається в реєструючому органі.

Реєструючий орган оприлюднює відомості про проведення повідомної реєстрації угод (договорів) у засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті.

Крім того, Порядком передбачено, що копіювання та опублікування тексту угоди колективного договору здійснюється лише із написом про повідомну реєстрацію, а також рекомендаціями реєструючого органу щодо приведення угоди (договору) у відповідність з вимогами законодавства (у разі їх наявності).