ПРОТОКОЛ № 2
засідання Координаційного комітету сприяння зайнятості населення
м. Київ 14 травня 2019 року
вул. Хрещатик, 36 (кім. 512, зал засідань)
Головувала на засіданні: Світлана УСТИМЕНКО – перший заступник директора Департаменту соціальної політики, заступник співголови Координаційного комітету сприяння зайнятості населення.
Присутні: члени Комітету та запрошені особи.
Від Сторони виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації): Замишляк О., Мусієнко Т., М’якота І., Силенко В., Соя В., Устименко С., Шурко М.
Від Сторони профспілок: Александрова О., Мельник В., Орисенко Т., Сурмак В.
Від Сторони роботодавців: Михальчик О., Павлишина З., Придачук І.
Запрошені: Войченко Н., Гирилович М., Дзюба Н., Карасевич Н., Качура О., Коваленко О., Коржик В., Курбатська В., Мосійчук А., Московець Н., Новосецький М., Пархоменко О., Тарасун С., Яковенко О., Ящук О.
Порядок денний:
1. Про виконання Плану заходів з реалізації Концепції державної системи професійної орієнтації населення, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04.07.2018 № 469-р.
2. Про стан вирішення питання збільшення оплати праці осіб, які залучаються до громадських робіт з супроводу осіб з вадами зору, при укладенні договорів на організацію громадських робіт на 2019 рік з Київською міською організацією УТОС.
3. Про включення до Переліку підприємств, організацій та установ міста Києва, за участю яких планується організація громадських робіт у 2019 році Громадської органiзацiї «Київський підрозділ Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» (ЄДРПОУ – 42636040) та розширення Переліку видів громадських робіт таким видом робіт - «Надання допомоги малозахищеним категоріям громадян, в тому числі учасникам АТО та їх сім’ям».
4. Різне (запровадження соціального проекту про працевлаштування осіб з інвалідністю).
Затверджується регламент роботи:
для доповіді та співдоповіді – до 7 хв.;
на виступи членів комітету і запрошених – до 5 хв.
З вступним словом виступила перший заступник директора Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Світлана УСТИМЕНКО, яка оголосила присутнім порядок денний та регламент роботи засідання.
1. СЛУХАЛИ:
Начальник відділу організації профорієнтації Київського міського центру зайнятості Інна М’ЯКОТА, заступник начальника управління закладів професійної освіти, прогнозування та розвитку інфраструктури освіти – начальник відділу професійної освіти Департаменту освіти і науки Таїсія МУСІЄНКО та спеціаліст відділу сприяння інноваційній діяльності та міжнародного співробітництва Київського молодіжного центру Артем Мосійчук.
В обговоренні взяли участь:
Перший заступник директора Департаменту соціальної політики Світлана УСТИМЕНКО, голова Об’єднання профспілок, організацій профспілок у м. Києві «Київська міська рада профспілок» Валентин МЕЛЬНИК, заступник голови Об’єднання профспілок, організацій профспілок у м. Києві «Київська міська рада профспілок» Тетяна ОРИСЕНКО, голова правління Київської міської організації УТОС Михайло НОВОСЕЦЬКИЙ та заступник директора Розрахункового департаменту з реалізації послуг населенню ПАТ АК «Київводоканал» Наталія ДЗЮБА.
У 2018 році Уряд затвердив План заходів з реалізації Концепції державної системи професійної орієнтації населення.
Зазначеним розпорядженням передбачено оновлення системи професійної орієнтації населення, запровадження інноваційних профорієнтаційних послуг, надання профорієнтаційних послуг із урахуванням принципу гендерної рівності, створення умов для активізації роботи з професійної орієнтації населення.
Реалізація заходів, визначених зазначеним розпорядженням Кабінету Міністрів України, сприятиме підвищенню ефективності професійного самовизначення осіб, успішності зміни або вибору ними виду трудової діяльності, професії, подальшого навчання, соціальній та професійній мобільності, мотивації до легальної зайнятості в Україні, формуванню конструктивної поведінки на ринку праці.
Столичною службою зайнятості постійно проводиться масштабна профорієнтаційна робота, якою охоплені не тільки особи, які звернулись до центрів зайнятості, а й молодь, що навчається у навчальних закладах різних типів, що сприяє забезпеченню легальної зайнятості, підвищенню мотивації до прикладання своєї праці за професіями, які є затребуваними на столичному ринку праці.
З початку поточного року кількість осіб, охоплених профорієнтаційними послугами становила 44,5 тис. осіб, у т. ч. 14,4 тис. осіб, які мали статус зареєстрованого безробітного. Також профорієнтаційними послугами було охоплено майже 25 тис. осіб, що навчаються у навчальних закладах різних типів, з них учні загальноосвітніх шкіл становили 22,7 тис. осіб.
Надаються адресні профорієнтаційні послуги дітям з інвалідністю, у тому числі тим, що охоплені індивідуальними формами здобуття освіти і навчаються в інтернатах, а також особам з інвалідністю відповідно до їх професійних навичок, знань, індивідуальної програми реабілітації та з урахуванням побажань щодо умов праці та потреб ринку праці – один із найбільш важливих напрямів роботи фахівців столичної служби зайнятості.
Протягом січня – квітня 2019 року профорієнтаційними послугами охоплено 0,7 тис. безробітних осіб з інвалідністю, які отримали 1,9 тис. профорієнтаційних послуг; 165 дітей з інвалідністю отримали профорієнтаційні послуги від фахівців столичної служби зайнятості під час проведення заходів в спеціалізованих навчальних закладах.
Спеціалісти з профорієнтації районних філій міської служби зайнятості тісно співпрацюють з педагогами загальноосвітніх навчальних закладів міста. Шкільні психологи, класні керівники отримують допомогу щодо організації профорієнтаційної роботи зі школярами, в організації та проведенні професіографічних екскурсій та зустрічей на підприємства міста.
Спеціалісти відвідують зустрічі з батьками учнів старших класів. Робота профконсультантів із батьками направлена на озброєння їх знаннями та вміннями, необхідними для допомоги у професійному самовизначенні.
Для привернення уваги молоді до актуальних на ринку праці професій, розширення світогляду та поглиблення знань про світ професій, формування в учнівської молоді стійкої мотивації до праці за робітничими професіями відділ організації профорієнтації Київського міського центру зайнятості щороку ініціює проведення Профорієнтаційного фестивалю «ПРОФFEST».
Спеціалісти районних філій міської служби зайнятості систематично проводять профорієнтаційні семінари (уроки) з учнівською молоддю. Мета семінарів – ознайомлення учнів із ситуацією на сучасному ринку праці, правилами та помилками вибору професії, формування мотивації до вибору актуальних на ринку праці професій, зокрема – робітничих.
З початку поточного року було проведено 118 семінарів реального трудового життя, охоплено 4,8 тис. учнів старших класів шкіл міста Києва.
Організація ефективної професійної орієнтації молоді є однією з найважливіших державних проблем. Для оперативного реагування на виклики ринку праці державною службою зайнятості запроваджується в профорієнтаційну роботу надання якісних послуг з профорієнтації на новому рівні з використанням дистанційних форм та інформаційно-комунікаційних технологій.
У минулому році державна служба зайнятості розгорнула активну профорієнтаційну роботу серед безробітних та шукачів роботи, старших школярів та студентської молоді на основі сучасних інформаційних технологій. Це – ІТ-платформа державної служби зайнятості з професійної орієнтації та розвитку кар’єри, а також мобільні додатки та веб-ресурси. Завдяки інформаційним технологіям стало доступним психологічне тестування та тестування «м’яких навичок».
У сучасних форматах проводяться заходи для учнів: профорієнтаційні квести, конкурси професійних творів, майстер-класи, промо-акції.
З метою формування у осіб старше 45 років конструктивної стратегії поведінки на ринку праці, сприяння у підвищенні соціальної та професійної мобільності, мотивації до легальної зайнятості в Україні проводиться комплекс профорієнтаційних заходів із зазначеною цільовою категорією громадян.
Безробітні зазначеної категорії беруть участь у тренінгах на різноманітну тематику, зустрічах із соціальними партнерами тощо.
У поточному році в приміщеннях Подільської та Деснянської філій міської служби зайнятості продовжили свою роботу клуби для осіб старше 45 років: «Мудрість. Досвід. Професіоналізм» та «50+. Шукаємо роботу разом».
З початку року профорієнтаційними послугами охоплені 4,8 тис. безробітних осіб даної категорії, які отримали 11,8 тис. профорієнтаційних послуг.
З метою соціальної адаптації колишнім учасникам АТО (ООС) та ВПО, зареєстрованим в районних філіях служби зайнятості м. Києва, надаються інформаційно-консультаційні та профорієнтаційні послуги спрямовані на їх соціально-психологічну реабілітацію та професійну самореалізацію.
Протягом січня-квітня 2019 року 1,6 тис. профорієнтаційних послуг отримали 0,6 тис. внутрішньо переміщених осіб. Близько 0,5 осіб з числа звільнених учасників АТО отримали 1,3 тис. профорієнтаційних послуг, в т. ч. 0,7 тис. профінформаційних та 0,6 тис. – профконсультаційних.
Профорієнтаційна робота вкрай важлива не лише для служби зайнятості, а і для держави в цілому, адже попереджає безробіття та дозволяє кожній людині максимально відкрити свій потенціал. Професійна орієнтація спрямована на досягнення збалансованості між професій¬ними інтересами та можливостями людини і потребами суспільства в конкретних видах трудової діяльності, вона покликана сприяти цілеспрямованому розвитку особистості, здібностей людини, зростанню її професіоналізму, працездатності, збереженню здоров’я.
Освітнє середовище закладів професійної (професійно-технічної) освіти м. Києва об’єднує 23 навчальні заклади державної форми власності, що фінансуються із бюджету м. Києва. Серед них: 1 професійний коледж; 5 центрів професійної освіти; 13 вищих професійних училищ; 4 професійних ліцеї.
Головним завданням закладів професійної (професійно-технічної) освіти є підготовка кваліфікованих робітничих кадрів з урахуванням регіональних особливостей та забезпечення ринку праці столиці.
На сьогодні столична молодь обирає професії престижні та популярні, так звані «білі комірці» (оператор з обробки інформації та програмного забезпечення, агент з організації туризму, касир (в банку), касир торговельного залу, адміністратор, агент з постачання, кухар, перукар (перукар-модельєр), оператор з обробки інформації та програмного забезпечення.
Технологічно складні та професії з підвищеною небезпекою обирають дуже неохоче (машиніст підіймально-транспортних машин; машиніст крана (кранівник); електрозварник ручного зварювання; електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж, електромонтажник силових мереж та електроустаткування), токар, фрезерувальник, слюсар з механоскладальних робіт, слюсар-ремонтник, верстатник широкого профілю).
Разом з тим, до закладів професійної (професійно-технічної) освіти вступають на навчання учні за професіями, які вкрай потрібні та затребувані на регіональному ринку праці, а саме: оператор верстатів з програмним керуванням, монтажник радіоелектронної апаратури та приладів, монтажник санітарно-технічних систем і устаткування, рихтувальник кузовів, штукатур, лицювальник-плиточник, маляр, кравець, закрійник.
Учнівська молодь закладів професійної (професійно-технічної) освіти за період навчання отримує професійну і психологічну адаптацію в освітньому і виробничому середовищі, значно підвищує свою самооцінку, стає самодостатньою, знаходить власне місце в соціумі.
Промислово-виробничий персонал міста характеризується високим рівнем кваліфікації та високою питомою вагою кваліфікованого технічного персоналу. Активно працює ринок праці нового змісту, який потребує нових професій з широким спектром компетентностей. Зокрема провідними галузями промисловості міста є електроенергетика, машинобудування та металообробка, будівництво та легка промисловість.
З огляду на вищезазначене, важливу роль має відігравати координація дій місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів професійної (професійно-технічної) освіти щодо підняття авторитету працівника робітничої професії.
Професійна освіта в цьому процесі відіграє одну із ключових ролей, оскільки розвиток економіки й суспільства в сучасних умовах безпосередньо залежить від формування позитивного іміджу робітничих професій через підвищення рівня і якості підготовки кваліфікованих робітничих кадрів
Саме для цього Департамент освіти і науки, педагогічні колективи закладів освіти проводять спільні профорієнтаційні заходи на підприємствах, організаціях, установах для учнів 8-х,11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів за участі закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
Новий рівень співпраці надає більш широкі можливості для ознайомлення учнівської молоді з умовами виробництва та запровадження інноваційно-технологічних процесів.
З метою підвищення престижності робітничих професій, створення передумов для професійної реалізації молоді, сприяння свідомого вибору професії стало уже традиційним проведення профорієнтаційного заходу «Світ майбутньої професії» в загальноосвітніх навчальних закладах за участі закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
Протягом звітного періоду було проведено ряд профорієнтаційних заходів, а саме: «Світ майбутньої професії» на базі 17 опорних шкіл у 10 районах міста Києва.
Учасниками освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти було проведено від 35 до 45 майстер-класів за різними професіями на базі кожного закладу освіти, які відвідали 3,5 тисячі учнів із 93-х закладів загальної середньої освіти.
Проведено профорієнтаційний захід для представників батьківської громадськості закладів загальної середньої освіти Шевченківського району з метою ознайомлення матеріально-технічної бази та підготовки кваліфікованих робітників за професіями у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.
Започатковано спільне проведення профорієнтаційних заходів із замовниками робітничих кадрів та закладами професійної (професійно-технічної) освіти для учнів 9-х, 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів в рамках проекту роботодавців міста Києва «Сучасна профорієнтація школярів».
Водночас зазначено про спільно проведену профорієнтаційну роботу закладами професійної (професійно-технічної) освіти із замовниками робітничих кадрів, а саме:
- на базі «Заводу пожежно-рятувальної техніки Tital» проведено екскурсію з учнями закладу освіти № 280;
- на базі відділення Філії № 45 ПАТ КБ «Приватбанку» проведено екскурсію з учнями закладу освіти № 148 імені Івана Багряного;
- на базі відділення Київ-121 Київської міської дирекції АТ «Укрпошта» проведено екскурсію з учнями закладу освіти № 284;
- на базі Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Голосіївського району проведено екскурсію з учнями закладу освіти № 36;
-за сприянням Національного галузевого партнерства в легкій промисловості «Fashion Clobys Ukaine» 3 заклади професійної (професійно-технічної) освіти взяли участь у всеукраїнському конкурсі професійної майстерності «Прорив легкої промисловості України» на тему: «Безпека як тренд»;
Отже, завдяки послідовній і постійній співпраці із соціальними партнерами, підвищенню рівня відповідальності усіх зацікавлених сторін можливо ефективно реалізувати основну функцію закладів професійної (професійно-технічної) освіти – забезпечення регіонального ринку праці кваліфікованими робітниками в необхідних обсягах і напрямах.
Комунальною установою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Київський молодіжний центр» на базі Київської міської державної адміністрації, вищих та середніх загальноосвітніх навчальних закладів міста Києва забезпечено проведення щотижневих заходів із неформальної освіти, а саме майстер-класи на тему: «Перша робота. Лайфхаки від юриста», «Резюме - основа пошуку роботи», тренінги: «Ораторське мистецтво: як виступати на публіку?», круглий стіл «Альтернативні напрямки зайнятості молоді», «Персональний та професійний розвиток», «Освіта, що приводить до успіху», «Працевлаштування випускників. Як отримати перше робоче місце», «Скайп-співбесіда: як представити себе онлайн» (охоплено понад 710 осіб).
11 січня 2019 року для учнівської молоді проведено екскурсію на телеканал 1+1. В рамках заходу учасники ознайомились із обладнанням, що використовується для зйомок, професією журналіста (охоплено 30 осіб).
15 січня 2019 року на базі Київської міської державної адміністрації для учнівської молоді проведено лекцію «Професія: крафт-дизайнер» (охоплено 40 осіб).
01 лютого 2019 року на базі Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв для учнівської молоді проведено лекцію на тему: "Digital-маркетолог" (охоплено 50 осіб).
З 04 по 08 лютого 2019 року на базі Київської міської державної адміністрації проведено профорієнтаційні лекції «Графічний дизайнер», «Бізнес, держава і суспільство. Як збудувати сучасну бізнес культуру в Україні», «Біоінформатика. Аналіз шеном них даних», курс бізнес-лекцій «Your Coach» (охоплено 150 осіб).
19 лютого 2019 року для студентської молоді проведено лекції на теми: «Механізми отримання грантів на реалізацію пілотних проектів молодіжних громадських організацій», «Особливості участі у програмах міжнародних молодіжних трудових обмінів» (охоплено 60 осіб).
З 01 по 07 березня 2019 року на базі Київської міської державної адміністрації для учнівської молоді проведено майстер-класи із фандрейзингу, створення бізнес та соціальних кейсів (охоплено 210 осіб).
07 березня 2019 року на базі Київської міської державної адміністрації для студентської молоді проведено фінансово-економічну гру «Кінцевий Бенефіціар 1.0». В рамках заходу учасники мали нагоду створити віртуальний холдинг, підвищити рівень фінансової грамотності, дізнатись більше про інвестиції, оподаткування, формування пасивних грошових потоків тощо (охоплено 40 учасників).
07 та 15 березня, 04 лютого та 21 січня 2019 року для студентської молоді організовано екскурсію до Верховної Ради України. Учасники з числа учнівської та студентської молоді мали нагоду дослідити етапи становлення парламентаризму в Україні, оглянути виставку «Символи нашої Незалежності», побувати на балконі сесійної зали парламенту, в якій ухвалюються закони України (охоплено 160 осіб).
25 березня 2019 року на базі оздоровчого табору «Лідер» для учнівської молоді проведено профорієнтаційну акцію «Професіонали майбутнього». В рамках заходу учасники дізнались про різноманітні професії, їх зміст, статус на ринку праці, можливості працевлаштування під час літніх канікул (охоплено 200 осіб).
З 25 по 30 березня 2019 року на базі національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова організовано роботу відкритої молодіжної медіа-школи «Відеоблогер». В рамках заходу учасники отримали навики щодо наявних ресурсів і майданчиків масової комунікації, просторів інформаційного впливу, протистояння соціально-мобілізаційній активності деструктивного характеру (охоплено 200 осіб).
Під час обговорення Голова Київської міськпрофради Валентин МЕЛЬНИК звернув увагу учасників засідання, що на сьогодні немає Стратегії розвитку промисловості, проте, саме промисловість наповнює бюджет столиці.
Заступник Голови Київської міськпрофради Тетяна ОРИСЕНКО виступила з питання щодо міграції населення за кордон. Зокрема, зазначила, що згідно досліджень Центру економічної стратегії, близько 16% українців працездатного віку працюють за кордоном – а це 4 мільйони громадян, одночасно в інших країнах перебуває приблизно 2,6 – 2,7 мільйона українців. Звернула увагу, що найбільш небезпечним явищем є відтік молоді. Так, серед трудових мігрантів віком від 18 до 29 років удвічі більше тих, хто вже прийняв рішення не повертатися додому. Молодь їде за кордон не тільки в пошуках роботи, а й для здобуття вищої освіти. Минулого року у іноземних університетах навчалося близько 70 тис. українців. Відзначила, що перша й найважливіша причина від’їзду людей – значна різниця у зарплатні, за кордоном українцям пропонують зарплату у 3-5 разів вище. Інша не менш важлива причина відтоку людського капіталу – відсутність державної підтримки молодих сімей.
2-3. СЛУХАЛИ:
Начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Київського міського центру зайнятості Майя ШУРКО, головний спеціаліст відділу праці та соціально-трудових відносин управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації Олена ЯКОВЕНКО, голова правління Київської міської організації УТОС Михайло НОВОСЕЦЬКИЙ та засновник ГО «Київський підрозділ Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» Наталія МОСКОВЕЦЬ.
В обговоренні взяли участь:
Перший заступник директора Департаменту соціальної політики Світлана УСТИМЕНКО, начальник відділу праці та соціально-трудових відносин управління праці та соціального захисту населення Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації Віталіна КОРЖИК.
Статтею 31 Закону України «Про зайнятість населення» (далі Закон) регламентована організація громадських робіт, як виду суспільно корисних оплачуваних робіт. Громадські роботи виконуються в інтересах територіальної громади та організовуються для додаткового стимулювання мотивації до праці, матеріальної підтримки безробітних.
Відповідно до пункту 8 Порядку організації громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 № 175 (далі – Порядок № 175), місцеві органи влади щороку приймають рішення щодо організації громадських робіт, визначають види робіт та роботодавців, за участю яких планується організація таких робіт.
Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про організацію громадських робіт у місті Києві в 2019 році» від 22.02.2019 № 316 затверджено Перелік видів громадських робіт та Перелік підприємств, організацій та установ міста Києва, за участю яких здійснюється організація громадських робіт у 2019 році.
Фінансування організації громадських робіт здійснюється за рахунок коштів бюджету міста Києва в рамках виконання заходів міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» на 2019-2021 роки та за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі – Фонд).
У бюджеті міста Києва на 2019 рік для організації громадських робіт передбачено кошти у розмірі 385,6 тис. грн. У бюджеті Фонду на ці цілі передбачено 333,2 тис. грн.
Протягом січня-квітня 2019 року між Київським міським центром зайнятості і підприємствами, організаціями та установами укладено 12 договорів про організацію громадських робіт та фінансування їх організації на загальну суму 480,7 тис. грн, що складає 66,9% від передбаченого на 2019 рік. Залучено до участі в організації громадських робіт 289 безробітних осіб, які перебувають на обліку в службі зайнятості.
За сприянням районних центрів зайнятості м. Києва до участі у роботах тимчасового характеру за кошти роботодавців було залучено 663 безробітні особи.
Відповідно до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 22.02.2019 № 316 Київська міська організація Українського товариства сліпих (далі – УТОС), Деснянський район міста Києва, включена до Переліку підприємств, за участю яких планується організація громадських робіт у 2019 році за видом робіт «Супровід осіб з інвалідністю, в тому числі по зору».
Відповідно до п.10 Порядку № 175 фінансування організації громадських робіт, до яких залучаються зареєстровані безробітні, здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів та/або коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на оплату основної та додаткової заробітної плати осіб, визначеної відповідно до частин першої та другої статті 2 Закону України «Про оплату праці».
Для здійснення організації громадських робіт між роботодавцем та центром зайнятості укладається договір на організацію громадських робіт та їх фінансування (далі – Договір). За умовами Договору роботодавець зобов’язаний повідомляти центр зайнятості про створення тимчасових робочих місць за формою згідно з Додатком 1 до Договору.
Додатком 1 до Договору передбачено надання роботодавцем інформації про потребу в працівниках: назву професії (спеціальності), режим роботи, місце проведення робіт, заробітну плату (грн), умови праці.
Відповідно до потреби у тимчасових працівниках роботодавцем розраховується Кошторис витрат із фінансування організації громадських робіт (Додаток 2 до Договору), який є невід’ємною частиною Договору, та погоджується двома сторонами: керівництвом центру зайнятості та управлінням праці та соціального захисту населення районної в місті Києві державної адміністрації.
Отже, питання формування рівня оплати праці осіб, які залучаються до громадських робіт із супроводу осіб з вадами зору в першу чергу залежить від роботодавця та має базуватись на середній заробітній платі по підприємству. Так, за даними Єдиного державного реєстру страхувальників по УТОС за березень поточного року середня заробітна плата складає 5,9 тис. грн.
З підприємством УТОС на другий квартал 2019 року укладено договір про організацію громадських робіт та фінансування їх організації від 27.03.2019 № 138/128 на загальну суму 26,4 тис. грн, з них з бюджету м. Києва передбачаються кошти у сумі 13,2 тис. грн. За даними роботодавця заробітна плата таких працівників становить 4173 грн. З квітня по 13 травня 2019 року відпрацювало 4 особи з числа зареєстрованих безробітних на заробітну плату яких використано 8,8 тис. грн.
Законодавством передбачено добровільність безробітних до виконання громадських робіт.
Зазначено, що зі слів безробітних, які приймали участь у громадських роботах за видом «Супровід осіб з інвалідністю, в тому числі по зору» вони морально не підготовлені до такого супроводу, так як не є спеціально підготовленими фахівцями – супроводжувачами.
Поінформовано, що аналіз реалізації договорів з УТОС попередніх років свідчить про низький рівень використання кошторисних призначень:
2014 рік – передбачено 28,3 тис. грн/використано 2,04 тис. грн (7,2%);
2015 рік – передбачено 15,0 тис. грн/використано 4,7 тис. грн (26,6%);
2016 рік – передбачено 7,8 тис. грн/використано 2,7 тис. грн (34,6%);
2017 рік – передбачено 17,6 тис. грн/використано 12,0 тис. грн (68%);
2018 рік – передбачено 19,6 тис. грн/використано 14,4 тис. грн (73,5%).
Середньомісячна чисельність безробітних, які на добровільних засадах здійснювали супровід осіб з вадами зору: 2014 рік – 3,5 особи; 2015 рік – 2,3 особи; 2016 рік – 2,5 особи; 2017 рік – 1,1 особи; 2018 рік – 1 особа.
За результатами детальних розрахунків, з урахуванням кошторисних призначень за укладеними договорами та на підставі затверджених видатків на організацію громадських робіт по м. Києву на 2019 рік (333,2 тис. грн) існує ймовірність укладання договору з УТОС на ІІ півріччя 2019 року з використанням коштів Фонду у сумі 30,0 тис. грн.
Київським міським центром зайнятості запропоновано доповнити Перелік підприємств, організацій та установ міста Києва, за участю яких планується організація громадських робіт у 2019 році, Громадською органiзацiєю «Київський підрозділ Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» (ЄДРПОУ – 42636040) та розширити Перелік видів громадських робіт таким видом робіт - «Надання допомоги малозахищеним категоріям громадян, в тому числі учасникам АТО та їх сім’ям».
4. СЛУХАЛИ:
Заступника директора Розрахункового департаменту з реалізації послуг населенню ПАТ АК «Київводоканал» Наталію ДЗЮБУ.
В ПАТ АК «Київводоканал» (далі – Товариство) запроваджено соціальний проект щодо працевлаштування осіб з інвалідністю, який працює близько 3-х років.
На Товаристві працює близько 200 осіб з інвалідністю, ще 300 Товариство готове прийняти на роботу, при цьому забезпечити повний соціальний пакет, гідну заробітну плату та, у разі необхідності, койко-місце в гуртожитку. Так, особи що виконують роботи, які не потребують додаткової кваліфікації отримують заробітну плану на рівні 6200 грн, а особи з вищою освітою – від 7500 грн.
До Товариства прийнято 90 осіб за направленням служби зайнятості, з яких 6 залишилися працювати.
В Товаристві створено спеціальний клас для перепідготовки та підвищення кваліфікації осіб з інвалідністю, до роботи залучаються спеціалісти-сурдоперекладачі, які допомагають підвищувати кваліфікацію особам з вадами слуху. Будівлі оснащено спеціальними пандусами для безперешкодного доступу осіб з числа маломобільних верств населення.
ВИРІШИЛИ:
1. Інформації виступаючих з питань порядку денного взяти до відома.
2. Продовжити профорієнтаційну роботу з учнями 8-х - 11-х класів закладів загальної середньої освіти; розширити співпрацю між районними філіями міської служби зайнятості та закладами професійної (професійно-технічної) освіти в рамках Меморандумів.
Виконавці: Департамент освіти і науки,
Київський міський центр зайнятості
Термін: постійно
3. Спланувати профорієнтаційні заходи з популяризації робітничих професій для учнів закладів загальної середньої освіти 8-х - 11-х класів спільно з районними філіями міської служби зайнятості та районними в місті Києві державними адміністраціями на базі комунальних підприємств столиці.
Виконавці: Департамент освіти і науки,
Київський міський центр зайнятості та його
районні філії, районні в місті Києві державні
адміністрації, структурні підрозділи виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), які мають у підпорядкуванні комунальні підприємства
Термін: щороку у період вересня – травня
4. Забезпечити щорічно спільне проведення Профорієнтаційного фестивалю «ПРОФFEST» за участю закладів освіти та роботодавців.
Виконавці: Київський міський центр зайнятості,
Департамент освіти і науки, Спільний
представницький орган роботодавців в місті Києві
Термін: постійно
5. Надати Департаменту освіти і науки пропозиції щодо реальних потреб в робітничих кадрах комунальних підприємств м. Києва на 2019-2020 роки (у розрізі професій та кількості осіб) з метою формування обсягів регіонального замовлення для підготовки робітничих кадрів та молодших спеціалістів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.
Виконавці: районні в місті Києві державні адміністрації,
структурні підрозділи виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), які мають у підпорядкуванні комунальні підприємства
Термін: до 20.06.2019
6. Департаменту соціальної політики організувати та провести робочу зустріч представників Київської міської організації УТОС та Комунальної реабілітаційної установи «Київський центр незрячих» щодо створення умов для безпечного пересування незрячих та слабозорих осіб шляхом їхнього навчання самостійному орієнтуванню.
Виконавці: Департамент соціальної політики,
Київська міська організація УТОС,
Комунальна реабілітаційна установа «Київський центр незрячих»
Термін: до 01.08.2019
7. Підтримати пропозицію начальника відділу організації надання послуг роботодавцям Київського міського центру зайнятості Шурко М. Й. та засновника ГО «Київський підрозділ Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» Московець Н. щодо включення до Переліку підприємств, організацій та установ міста Києва, за участю яких планується організація громадських робіт у 2019 році, Громадської організації «Київський підрозділ Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» (ЄДРПОУ – 42636040) та розширення Переліку видів громадських робіт новим видом робіт - «Надання допомоги ветеранам війни, які брали участь в антитерористичній операції та у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях та їх сім’ям».
8. Підготувати проект розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про внесення змін до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про організацію громадських робіт у місті Києві в 2019 році» від 22.02.2019 № 316.
Виконавець: Департамент соціальної політики
Термін: до 30.05.2019
9. Взяти до уваги інформацію заступника директора Розрахункового департаменту з реалізації послуг населенню ПАТ АК «Київводоканал» Дзюби Н. про соціальний проект щодо працевлаштування осіб з інвалідністю та можливість прийняття на роботу в компанію 300 осіб з інвалідністю, із забезпеченням повного соціального пакету, наданням гідної заробітної плати та, у разі необхідності, койко-місця в гуртожитку.
Довести цю інформацію до районних філій Київського міського центру зайнятості, структурних підрозділів районних в місті Києві державних адміністрацій, громадських організацій, які опікуються проблемами осіб з інвалідністю.
Виконавці: Київський міський центр зайнятості,
районні в місті Києві державні адміністрації,
Київська міська організація УТОС
Термін: до 14.06.2019