вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001
+380-44-351-21-56

Опитування

Чи вважаєте Ви обгрунтованими тарифи на житлово-комунальні послуги для населення?

Газета

01 GAZETA KP gruden 6 stor 2023 page 0001
1242399
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
524
431
4031
2625
1242399

Час: 2024-05-05 19:04:20
Visitors Counter

 

 

У період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64, внутрішньо переміщена особа (далі – ВПО) для отримання довідки може звернутися до уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг.

Уповноважена особа територіальної громади/центру надання адміністративних послуг приймає рішення та видає довідку внутрішньо переміщеній особі і реєструє заяву з формуванням електронної справи з використанням інформаційних систем Мінсоцполітики для включення інформації про внутрішньо переміщену особу до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Отже, якщо раніше довідку про взяття на облік можна було отримати лише в органах соціального захисту населення, то зараз впроваджуються додаткові можливості для звернення:

уповноважена особа громади;

– ЦНАП;

– подати заяву через портал «Дія» (скоро з’явиться у застосунку).

Електронна форма довідки може формуватися засобами Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб та порталу «Дія» і передається в мобільний додаток порталу «Дія» внутрішньо переміщеної особи за її запитом шляхом використання інформації, наявної в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб та переданої до порталу «Дія» з дотриманням вимог законодавства про інформацію та законодавства про захист персональних даних.

Наразі здійснюється доопрацювання ПК «Соціальна громада» для обробки і передачі цієї інформації до Єдиної бази ВПО та напрацювання технічного рішення щодо можливості подання документів через портал «Дія» із включенням поданих даних до Єдиної бази ВПО та формування довідки в електронному вигляді.

На отримання довідки мають право особи, які після введення Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 воєнного стану перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та яка визначена в переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 р. № 204 «Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми «єПідтримка». На сьогодні в цьому переліку 14 регіонів, включаючи м. Київ.

Статус ВПО надає право на:

– отримання безоплатного тимчасового проживання протягом 6 місяців з моменту взяття на облік ВПО. Для багатодітних сімей, осіб з інвалідністю, осіб похилого віку цей термін може бути продовжено;

– щомісячну адресну допомогу;

– отримання соціальних та адміністративних послуг за місцем перебування, зокрема соціальних виплат, пенсії;

– забезпечення ліками;

– гуманітарна та благодійна допомога тощо.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» від 1 жовтня 2014 р. № 505 передбачений відповідний порядок надання такої допомоги.

(Більш детально з вищезазначеим порядком можна ознайомитися за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/505-2014-%D0%BF#top)

Для тимчасового розміщення ВПО передбачено компенсацію організаціям і установам, які забезпечують розміщення. Наразі таку компенсацію передбачено комунальним закладам через територіальні громади, що визначено постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та умов надання компенсації місцевим бюджетам на оплату комунальних послуг, що надаються під час розміщення тимчасово переміщених осіб, у період воєнного стану» від 11 березня 2022 р. № 261.

(Більш детально з вищезазначеим порядком можна ознайомитися за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/261-2022-%D0%BF#Text).

Крім цього, Мінрегіон зараз завершує підготовку механізму компенсації фізичним особам, які розміщують переселенців.

Підтвердженням статусу ВПО є довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Щодо новонароджених дітей у період після переміщення, то постановою Кабінету Міністрів України «Про облік внутрішньо переміщених осіб» від 1 жовтня 2014 р. № 509 визначено, що довідку ВПО отримає кожна дитина, в тому числі та, що прибула без супроводу батьків чи законного представника, а також дитина, народжена у ВПО. Відмовити дитині у видачі довідки можна лише на підставах, передбачених саттею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20 жовтня 2014 року № 1706-VII. Однак, серед підстав у відмові у наданні статусу ВПО - народження дитини на контрольованій території до них не належить.

Організаційно-інформаційний відділ
Київської міськпрофради