вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001
+380-44-351-21-56

Опитування

Чи вважаєте Ви обгрунтованими тарифи на житлово-комунальні послуги для населення?

Газета

01 GAZETA KP gruden 6 stor 2023 page 0001
1237621
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
205
713
5056
22505
1237621

Час: 2024-04-27 10:22:15
Visitors Counter

 

perevirka dokumenty 22 15670
     Закон є євроінтеграційним і входить до зобов'язань України за Угодою про асоціацію. Його метою є підвищення ролі колективно-договірного регулювання трудових відносин, посилення захисту прав працівників і роботодавців, налагодження співпраці сторін соціального діалогу.

Законом пропонується:

• уточнити сферу дії колективних угод і договорів;
• визначити порядок застосування роботодавцем умов колективних угод у разі обов’язковості врахування положень кількох угод;
• розширити суб’єктний склад сторін колективних переговорів на галузевому рівні з урахуванням пріоритетного права участі репрезентативних суб’єктів;
• встановити взаємозв’язок між нормами колективних угод галузевого і територіального рівня, передбачивши можливість укладення територіальних угод в окремій галузі;
• врегулювати питання утворення спільного представницького органу сторони на будь-якому рівні діалогу;
• передбачити можливість призупинення та зупинення дії окремих положень колективних угод і договорів, можливість приєднання до сторін угод і договорів нових суб'єктів;
• надати можливість залучати громадські об’єднання до участі в консультаціях, обміну інформацією, якщо їх мета (цілі) та напрями статутної діяльності відповідають суті питання, що розглядається.
    Як інформувало раніше Мінекономіки України, Законом передбачено розширення суб’єктного складу сторін колективних переговорів, що дасть змогу залучити до соціального діалогу і новостворені профспілки. Зокрема, на галузевому рівні: в колективних переговорах зможуть брати участь нерепрезентативні представники, які укладають галузеві угоди обмеженої дії.
    Своєю чергою, на рівні підприємства, установи чи організації право на укладення колективного договору матимуть всі без винятку працівники і роботодавці, зокрема, фізичні особи.
   Також Закон визначає порядок застосування роботодавцем умов колективних угод у випадках, коли він зобов’язаний враховувати положення угод різного рівня (територіального, галузевого, локального тощо). Та встановлює взаємозв’язок між нормами колективних угод галузевого і територіального рівня.
   Крім того, передбачено можливість призупинення й зупинення дії окремих положень колективних угод і договорів - за згодою сторін та у разі настання форс-мажорних обставин (перелік яких зазначено в договорі). Також передбачено приєднання до сторін угод і договорів нових суб'єктів.
Вказаний Закон України набирає чинності через шість місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану, крім пункту 5 Прикінцевих та перехідних положень, який набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування Закону.

Джерело: Дебет-Кредет

Соціально-економічний відділ
Київської міськпрофради