вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001

Опитування

Чи вважаєте Ви обгрунтованими тарифи на житлово-комунальні послуги для населення?
415026
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
40
295
1303
5868
415026

Час: 2018-05-26 03:33:57
Visitors Counter

Важливо !

8 вересня 2017 року фахівець Міськпрофради взяв участь у нараді керівників Всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань м. Києва та Київської області, яка відбулася у приміщенні Федерації профспілок України.

3344

Вів нараду Голова СПО об’єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.
Як треба діяти профспілкам у сучасних складних соціально-економічних умовах, щоб більш рішуче та надійно забезпечити захист законних прав та інтересів працівників? Які форми та засоби впливу на ситуацію вони мають використовувати? Ці та інші актуальні питання були у центрі уваги учасників наради.
У заході взяли участь та виступили заступники Голови ФПУ Євген Драпятий, Володимир Саєнко, Олександр Шубін, керівники та представники всеукраїнських галузевих організацій і територіальних профоб’єднань Києва та Київської області.
Під час наради було обговорено такі питання:
1. Про актуалізацію проблемних соціально-економічних питань та дії профспілок в осінній період;
2. Про дату скликання чергового засідання Президії ФПУ та основні питання Порядку денного;
3. Про солідарну підтримку попереджувальної акції протесту Профспілки працівників охорони здоров’я України проти політики влади у сфері охорони здоров’я.
Відкриваючи засідання, Голова ФПУ Г.В. Осовий зазначив, що найближчим часом Урядом буде запроваджено низку реформ, які стосуватимуться кожного громадянина: трудове законодавство, пенсійне, охорона здоров’я, освіта. І по кожному напрямку повинна бути окреслена позиція профспілок. Бюджет країни також потребуватиме консолідації профспілок.
Про свої думки з першого питання, а також позицію профспілкових організацій, які вони представляють, щодо поточної соціально-економічної ситуації та можливих і необхідних дій профспілок у найближчу перспективу поінформували: Голова Профспілки працівників вугільної промисловості України Віктор Турманов, заступник Голови Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України Олександр Рябко, Голова Профспілки працівників хімічної та нафтохімічної галузей промисловості України Василь Мойсюк, Голова Профспілки працівників культури України Людмила Перелигіна, Голова Профспілки працівників охорони здоров’я України Вікторія Коваль, заступник Голови Профспілки працівників нафтової і газової промисловості України Сергій Українець, Голова Київської обласної ради профспілок Валентин Кононенко та інші керівники й представники профспілкових організацій та об’єднань.
У виступах наголошувалось на необхідності більш активно, рішуче та наполегливо вирішувати болючі питання, насамперед щодо: прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати, динаміки середньої та реальної заробітної плати, мінімальної ставки (посадового окладу) працівника І тарифного розряду небюджетної сфери на 2017 рік, динаміки заборгованості із виплати заробітної плати, цін і тарифів.
Пролунали пропозиції про проведення всеукраїнської акції протесту профспілок. При цьому підкреслювалося: осінній наступ з метою ефективного захисту прав та інтересів людини праці має бути разом із розвитком, поглибленням та підвищенням якості соціального діалогу. Тому на нараді було дано доручення Голові ФПУ Григорію Осовому очолити профспілкову делегацію для зустрічі з Головою Уряду Володимиром Гройсманом і проведення з ним переговорів щодо вирішення найбільш актуальних та важливих питань соціально-економічного захисту працівників.
Після обговорення другого питання, було вирішено провести засідання Президії ФПУ 5 жовтня ц.р. у Києві. Порядок денний майбутнього засідання Президії ФПУ передбачає розгляд таких питань:  
1. Про активізацію дій профспілок щодо захисту людей в умовах реформ.
2. Про основні позиційні підходи ФПУ стосовно нової Генеральної угоди на наступний термін.
3. Про профспілкові заходи з нагоди 10-ї річниці Всесвітнього дня дій за гідну працю та міжнародного дня боротьби з бідністю.
Також додатково будуть винесені на розгляд майнові питання.
Заслухавши та обговоривши інформацію Голови ФПУ Григорія Осового та Голови Профспілки працівників охорони здоров’я України Вікторії Коваль з питання «Про солідарну підтримку попереджувальної акції протесту Профспілки працівників охорони здоров’я України проти політики влади у сфері охорони здоров’я», учасники наради одноголосно підтримали акцію медиків та їхні вимоги.
Було також вирішено створити Робочу групу з підготовки плану дій профспілок щодо забезпечення соціально-економічного захисту працівників в умовах реформ. Робоча група має напрацювати пропозиції, які розглядатимуться на черговому засіданні Президії ФПУ.
До складу Робочої групи залучено керівників членських організацій ФПУ, від Міськпрофради – Голову Київської міськпрофради В.П. Мельника.
Перше засідання Робочої групи заплановано на 11 вересня ц.р. в приміщенні ПрАТ «Укрпрофоздоровниця».

За результатами засідання, СПО об’єднань профспілок звернувся до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з вимогою щодо проведення окремої зустрічі керівників відповідних ЦОВВ з представниками всеукраїнських профспілок під головуванням Прем’єр-міністра України з метою обговорення проекту Держбюджету–2018 до його розгляду на засіданні КМУ.


Управління соціально-економічних відносин
та соціального діалогу