ЗАЯВА
ПРЕЗИДІЇ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКПРОФРАДИ
ДО МЕРА МІСТА КИЄВА ВІТАЛІЯ КЛИЧКА,
ДЕПУТАТСЬКИХ ФРАКЦІЙ КИЇВРАДИ
ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ НА ПРОЇЗД У МІСЬКОМУ КОМУНАЛЬНОМУ ТРАНСПОРТІ
Київська міськпрофрада – наймасовіша громадська організація, яка об’єднує у своїх лавах 42% працюючого населення м. Києва, представляє і захищає на національному та місцевому рівні трудові, соціально-економічні права працівників усіх галузей економіки, дотримання органами державної та місцевої влади та роботодавцями конституційних прав і свобод громадян, заявляє, що вже звичним явищем в Україні стало перекладання на плечі пересічних громадян неефективного управління в державному і приватному секторі.
Як стало відомо із засобів масової інформації, Комунальні підприємства «Київпастранс» та «Київський метрополітен» вимагають від столичної влади ухвалити рішення щодо підвищення вартості проїзду у громадському транспорті мінімум до 20 гривень, виправдовуючись необхідністю погасити зарплатні борги перед працівниками, компенсувати збитки, отримані під час карантину, уникнути накопичення заборгованості із зарплати. У своїх оприлюднених заявах на Facebook, КП «Київпастранс» та «Київський метрополітен» наполягають, що підвищення тарифів – єдиний спосіб забезпечити стабільну виплату зарплат працівникам і оновлення рухомого складу, а значить – безпечні перевезення. Таким чином, керівники підприємств мають наміри перекласти проблему з себе на пасажирів.
В умовах складної соціально-економічної ситуації в країні через пандемію коронавірусу COVID-19, коли відбувається постійне зростання цін і тарифів на товари та послуги, зростає заборгованість із заробітної плати (яка станом на 01.04.2021 складала 439 млн грн), збільшується кількість безробітних, зупиняються, реорганізуються та ліквідуються підприємства, продовжується наступ влади на трудові та соціально-економічні права людини праці, навіть незначне подорожчання проїзду у комунальному транспорті, боляче вдарить по кишеням пересічних громадян.
Особливо вразливими до наслідків такого рішення є молоді вихователі, вчителі, медичний персонал (більшість працівників якого мешкає за межами Києва), безробітні та інші категорії соціально незахищених громадян.
Президія Київської міськпрофради висловлює стурбованість щодо підвищення тарифів на комунальний транспорт, який працює у звичайному режимі руху, і пропонує міській владі розпочати пошук альтернативних шляхів підтримки столичних перевізників не за рахунок громадян, а за кошти бюджету (державного, міського).
Питання зростання тарифів можливо розглядати лише після здійснення ефективної політики, спрямованої на відповідне зростання рівня всіх соціальних гарантій – заробітної плати, стипендій, пенсій, соціальних допомог.
Схвалено Президією Київської міськпрофради 18.05.2021