вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001
+380-44-351-21-56

Опитування

Чи вважаєте Ви обгрунтованими тарифи на житлово-комунальні послуги для населення?

Газета

01 GAZETA KP gruden 6 stor 2023 page 0001
1158113
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
394
453
1215
2056
1158113

Час: 2023-12-06 20:35:30
Visitors Counter

Новини об'єднання

З ДНЕМ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

изображение viber 2023 12 06 09 09 47 307ЗСУ – це меч і щит України, наша опора і захист.
Найкращі сини і дочки України боронять нашу землю за незалежність і свободу своєї Батьківщини. Символічно, що новітня історія України поєднала цю дату із Днем Святого Миколая Чудотворця – покровителя воїнів.
 
Щиро вітаємо Вас із цими святами!
Зичимо воїнам Збройних Сил України, усім нам – якнайскорішої Перемоги над ворогом!

Разом до Перемоги! З Богом в серці! З вірою в душі! Все буде Україна!

ЗА ІНІЦІАТИВИ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКПРОФРАДИ ВІДБУВСЯ БЛАГОДІЙНИЙ ЯРМАРОК НА ПІДТРИМКУ ЗСУ

изображение viber 2023 12 05 15 15 44 598Вітаємо з успішним проведенням Благодійного Ярмарку на підтримку Збройних Сил України, який відбувся 5 грудня в приміщенні Київської міськпрофради.
В заході прийняли участь понад 30 профспілкових організацій міста Києва, які об’єднали понад 400 учасників.

Детальніше...

ЗАСІДАННЯ ТИМЧАСОВОЇ КОМІСІЇ З ПОГАШЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ ІЗ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

Без названия 128.11.2023 Київська міськпрофрада взяла участь у засіданні Тимчасової комісії при ВО КМР (КМДА) з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат , що відбулося в режимі відеоконференції.

Детальніше...

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

golodomorГолодомор 1932-1933 років - не історична минувщина,
а трагічна сторінка історії,
яка не має терміну давності та забуття.

Понад 7 мільйонів українців заморили штучним голодом для ослаблення та винищення волелюбного українського селянства - соціальної основи нації.
У нинішній війні росія переслідує ту саму мету,
знищення української ідентичності та української нації.
Хай пам’ять про всіх невинно вбитих людей згуртує
нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і запал для
зміцнення власної могутньої та процвітаючої держави на власній землі.
"Запали свічку пам'яті — поділись теплом з захисником"

ЗАСІДАННЯ ТИМЧАСОВОЇ КОМІСІЇ З ПОГАШЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ З ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ В ДАРНИЦЬКІЙ РДА

Без названия23.11.2023 Київська міськпрофрада взяла участь у засіданні Тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, з платежів до бюджету та Пенсійного фонду України, що відбулося в Дарницькій районній в м. Києві державній адміністрації.

Детальніше...

Новини членських організацій

ЗАНЯТТЯ ФІЗКУЛЬТУРОЮ ТА СПОРТОМ В ПРОФСПІЛКОВІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ КП "КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО" - В ПОШАНІ!

4913Профспілковий комітетет КП "Київтеплоенерго" приділяє велику увагу популярізації здорового способу життя та занять фізичною культурою та спортом. Активно сприяє цій діяльності і адміністрація підприємства. В листопаді 2023 року команди Київтеплоенрго гідно виступили у низці спортивних змагань.

Детальніше...

КИЇВСЬКА ПРОФСПІЛКА ЕНЕРГЕТИКІВ ПРОВЕЛА КОНФЕРЕНЦІЮ ТА СЕМІНАР ПРОФСПІЛКОВОГО АКТИВУ В СТОЛИЧНОМУ БУДИНКУ ПРОФСПІЛОК

490829 листопада 2023 року в конференцзалі за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 16 відбулись конференція та семінар профспілкового активу Київської профспілки енергетиків.

Детальніше...

ТУРНІР З ШАХІВ НА АТ«ФАРМАК» «FARMAK CHALLENGE 2021»

67247042 1121816501539799 8760549457709236224 nУ рамках спортивних змагань «Farmak Challenge 2021» у АТ «Фармак», який відноситься до Київської міської організації профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості, пройшов турнір з шахів. Шістнадцять фармаківців змагались за звання найкращого шахіста.
У звязку з карантинними обмеженнями турнір проходив у режимі онлайн на ігровому майданчику www.lichess.org. У онлайн турнірі брали участь лише працівники «Фармак».

Детальніше...

КИЇВСЬКА ПРОФСПІЛКА ЕНЕРГЕТИКІВ ВПРОВАДЖУЄ НОВІ ДІСТАНЦІЙНІ ФОРМИ РОБОТИ

3750Карантинні обмеження вимагають пошуку нових форм спілкування і діяльності. 18-19 листопада міський комітет Київської профспілки енергетиків провів плановий щомісячний навчальний семінар з головами профспілкових органів у новому форматі - відеопрезентації, яка розміщена на каналі профспілки в YouTube. Відеопрезентацію вели голова профспілки Юрій Бондаренко, головний бухгалтер міського комітету Ірина Калініченко та правовий інспектор Ольга Можаєва. Доповідачі у стислій формі проінформували про стан профспілкових справ в цілому та конкретно в Київській профспілці енергетиків, прокоментували постанови, прийняті на останньому засіданні міського комітету, поставили завдання та дали рекомендації з практичних питань. Відповідно до вимог часу, міський комітет велику увагу приділяє використанню у роботі сучасних електронних засобів комунікацій. Щоденно сайт профспілки відвідує понад 1000 користувачів. Ми підтримуєм сторінку в Facebook, канал в YouTube, спільноту та групи в в Viber, використовуємо ZOOM, інші програми, месенджери. Маємо сподівання, що нова форма навчання буде зручною та ефективною.

Детальніше...

ЗМІНА ІСТОТНИХ УМОВ ПРАЦІ Ч. 3, 4. СТ. 32 КЗППУ

енергетикиПитання щодо зміни істотних умов праці врегульоване ч.3 ст.32 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП), якою визначено, що у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, допустима зміна істотних умов праці, якщо робота продовжується за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, встановлення або скасування неповного робочого часу, режиму роботи, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Детальніше...

Важливо !

ЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДІЇ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКПРОФРАДИ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВОЛОДИМИРА ЗЕЛЕНСЬКОГО ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАЛЕЖНОГО ФІНАНСУВАННЯ В СФЕРІ
ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

Ми, члени Президії Київської міськпрофради, обговоривши ситуацію щодо стану фінансування галузі охорони здоров’я, особливо в частині фінансового забезпечення реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у II-IV кварталах 2021 року (далі – Програма медичних гарантій), звертаємося до Президента України з питань незадовільного стану справ, що склався в сфері охорони здоров’я України.


Конституція України визначає людину, її життя і здоров’я найвищою соціальною цінністю, та гарантує кожному право на охорону здоров’я та медичну допомогу. В умовах пандемії коронавірусу COVID-19, яка охопила світ у 2020-2021 роках, забезпечення реалізації цих норм потребує злагодженої роботи Уряду і Парламенту та безумовного виконання законів України.
  За рекомендованими стандартами Всесвітньої організації охорони здоров’я для забезпечення життєдіяльності будь-якої системи охорони здоров’я необхідне фінансування на рівні щонайменше 7% від ВВП.
     На жаль, при прийнятті Держбюджету на 2021 рік, Уряд та Парламент вкотре знехтували нормами Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», згідно яких обсяг коштів на реалізацію програми медичних гарантій повинен бути забезпечений у розмірі не менше 5% від ВВП України.
    Фінансування Програми медичних гарантій на 2021 році складає лише 2,74% від ВВП України. Тобто, майже у 2 рази нижче визначеного Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» обсягу, що дозволяє забезпечити потребу галузі лише на 55%. При цьому, в розраховані та впроваджені тарифи на медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій досі не закладено чіткої та зрозумілої складової на оплату праці медичного персоналу, а самі тарифи залишаються неконкурентними та невідповідними реальній ринковій вартості послуг, не забезпечують покриття реальних операційних та експлуатаційних витрат закладів охорони здоров’я, й не відповідають потребам галузі.
   Крім того, Урядом в черговий раз не було реалізовано законодавчі гарантії щодо визначення у тарифах на медичні послуги компонента на оплату праці медичних працівників у розмірі 250% середньої заробітної плати в Україні за липень попереднього року (ст. 10 Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення»). Що повинні гарантувати заробітну плату медичним працівникам у 2021 році на рівні не менше 27 428 гривень.
  У квітні 2021 року (порівняно з березнем 2021 року) обсяги оплати надавачам спеціалізованої медичної допомоги за Програмою медичних гарантій було зменшено на 78%. Також, з 1 квітня скасовано перехідне фінансове забезпечення комплексного надання медичних послуг закладами охорони здоров’я, умови якого, зокрема, застосовувалися з 1 вересня 2020 року для доплат до заробітної плати лікарям, медичним сестрам та молодшому медичному персоналу, які надають медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2. Це складало до 12,4% фінансового забезпечення медичних закладів, які підписали договори з Національною службою здоров’я України та надавали медичні послуги населенню за Програмою медичних гарантій. Як наслідок – затримка виплати заробітної плати працівникам, зменшення рівня заробітної плати середньому та медичному персоналу, зростання соціальної напруги та протестних настроїв у трудових колективах.
    Крім того, рішенням Уряду 14 квітня 2021 року, без погодження з Спільним представницьким органом об’єднань профспілок, здійснено перерозподіл коштів Державного бюджету України, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2021 рік, та внесено зміни до Програми медичних гарантій, шляхом зменшення видатків на обслуговування населення в обсязі 6,5 млрд грн, та збільшення видатків на вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19.
   Таким чином, Національна служба здоров’я України скоригувала в бік зменшення видатки за пакетами медичних послуг «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах» на 2,4 млрд грн та «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій» на 4,1 млрд грн відповідно. Внаслідок такого перерозподілу договори про медичне обслуговування населення за вищезазначеними напрямами НСЗУ укладаються із закладами охорони здоров’я не до кінця року, а тривалістю лише 6 місяців (до 30 вересня 2021 року).
    Разом з тим, затверджений Урядом з 01 червня 2021 року новий перелік закладів охорони здоров’я для госпіталізації пацієнтів з COVID-19, суттєво зменшує кількість опорних лікарень, які забезпечували інфекційну готовність на постійній основі. Це ще більше ускладнить ситуацію недостатнього фінансування монопрофільних та спеціалізованих медичних закладів, які і надалі надають медичну допомогу пацієнтам з COVID-19: пологові будинки, психіатричні лікарні, перинатальні, кардіологічні центри тощо.
    Наведена ситуація ускладнюється й тим, що галузь охорони здоров’я у 2019-2020 роках зазнала колосального відтоку кадрів. На початок 2021 року дефіцит фізичних осіб до штатних посад в державних та комунальних медичних закладах України, за офіційними даними центру медичної статистики МОЗ України, складає по лікарям – 34 537 осіб, молодшим спеціалістам з медичною освітою понад – 35 584 осіб (зокрема, в м. Києві – по лікарям – 4074 осіб, молодшим спеціалістам з медичною освітою – 6783 осіб).
  Ця прогресуюча і некерована ситуація з відтоком медичного персоналу, посилює трудову експлуатацію наявного персоналу, та може мати вкрай згубні наслідки – фізичне та емоційне виснаження медичних працівників, у зв’язку з перевантаженням та впливу стресів як у професійному, так і у повсякденному середовищі, особливо під час пандемії COVID-19.
   Коли в країні війна, коли країна перебуває в зоні економічної турбулентності, усі державні інститути, реагуючи на кризу пов’язану з коронавірусом COVID-19, мають працювати скоординовано і злагоджено, на засадах взаємної довіри й високої колективної відповідальності за кінцевий результат у боротьбі із пандемією.
Ми переконані, що для забезпечення безперервного надання медичної допомоги населенню, зокрема киянам, збереження її доступності та якості, проведення вакцинації від коронавірусу COVID-19, Парламент і Уряд повинні вжити невідкладних та дієвих заходів реагування, підтримати державні та комунальні заклади охорони здоров'я шляхом збільшення фінансування сфери охорони здоров’я, та забезпечити медичним працівникам право на справедливу заробітну плату й рівну винагороду, належні і безпечні умови праці тощо.
  Члени Президії Київської міськпрофради, представляючи у своїх лавах інтереси понад 400 тисяч членів профспілок, закликають Вас, шановний пане Президенте, як гаранта дотримання Конституції та законів України, а також прав і свобод громадян:
- ініціювати внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», якими забезпечити фінансування Програми медичних гарантій у розмірі не менше 5% ВВП України або 225 млрд. грн., відповідно до норм Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення»;
- доручити Уряду невідкладно впровадити економічно обґрунтовані тарифи і коригувальні коефіцієнти на оплату послуг з медичного обслуговування за Програмою медичних гарантій та визначити чітку і зрозумілу складову на оплату праці медичного персоналу у відсотковому співвідношенні або запровадити на законодавчому рівні «мінімальної заробітної плати» чи «мінімального стандарту з оплати праці» в сфері охорони здоров’я України;
- доручити Уряду невідкладно впровадити механізм фінансової підтримки в частині виплати додаткових стимулюючих доплат до заробітної плати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я державної та комунальної форми власності, медичним працівникам клінічних підрозділів установ Національної академії медичних наук України і медичним працівникам, які працюють у закладах вищої освіти та надають медичну допомогу хворим, забезпечують життєдіяльність населення, а також безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19;
- доручити Уряду за кошти Державного бюджету України запровадити компенсаційний механізм грошових виплат працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я, які інфікувалися на гостру респіраторну хворобу COVID-19 під час виконання своїх посадових обов’язків, за понесені витрати на медикаментозне забезпечення під час амбулаторного лікування.

Схвалено Президією Київської міськпрофради

Фонди та цільові внески

ФОНД СОЛІДАРНОСТІ

Фонд солідарності Київської міської ради профспілок створено з метою підтримки колективних міжспілкових акцій.

Зробити членський або благодійний внесок до Фонду солідарності Міськпрофради можна за реквізитами:

Отримувач: МІСЬКПРОФРАДА, код ЄДРПОУ 02670408

п/р UA 52 322313 00000 2600 3 0000 24499 відкритий в АТ „Укрексімбанк” у м. Києві;

Призначення платежу: «Цільовий внесок до Фонду солідарності Міськпрофради»

 

fond solidarnosti

Наші сувеніри

kepkiКепки            papkiПапки  

shchodennikiЩоденники  insheІнше