вул. Хрещатик, 16, м.Київ, 01001

Опитування

Чи вважаєте Ви обгрунтованими тарифи на житлово-комунальні послуги для населення?
483317
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Цього місяця
Всього
187
251
676
4685
483317

Час: 2019-03-20 17:16:13
Visitors Counter

Важливо !

м. Київ                                                                                                                  22 травня 2018 року

вул. Стрітенська, 15 (зал засідань)

Головувала на засіданні: Устименко Світлана Миколаївна – перший заступник директора Департаменту соціальної політики – заступник співголови Координаційного комітету сприяння зайнятості населення.

Присутні: члени Комітету та запрошені особи.

Від Сторони виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації): Бевз Т. В., Вертепна А. Д., Говорун Т. О., Замишляк О. Ж., Кузьменюк Б. О., Перепеченко О. М., Соя В. В., Устименко С. М., Шестерненкова О. С., Шурко М. Й., Яремійчук Л. В.

Від Сторони профспілок: Александрова О. М., Духота Н. В., Єременко Ю. М., Кубанський С. А., Любарець В. В., Мельник В. П., Сурмак В. М., Трофименко О. М., Тулей П. П.

Від Сторони роботодавців: Антонюк А. С., Попов В. В., Придачук І. А., Сидоренко С. М., Симоненко В. Є.

Запрошені: Гешель О. Г., Гнип О. М., Карасевич Н. В., Коржик В. В., Курбатська В. А., Лисак А. М., Мельник О. С., Пархоменко О. В., Тарасун С. М., Якубенко В. В.

Сторони представлені більшістю членів Координаційного комітету. Засідання комітету правомочне.

Порядок денний:
1. Сприяння зайнятості осіб з інвалідністю шляхом посилення взаємодії між соціальними партнерами, які опікуються питанням працевлаштування таких осіб.
2. Про організацію зайнятості молоді в м. Києві.
3. Про збереження робочих місць для медичних працівників закладів охорони здоров’я, які утримуються за рахунок бюджету міста Києва.
4. Про розгляд питання щодо встановлення тривалості компенсації витрат роботодавцям на оплату праці працевлаштованих безробітних громадян – внутрішньо переміщених осіб.
5. Різне.

Затверджується регламент роботи:
для доповіді та співдоповіді – до 7 хв.;
на виступи членів комітету і запрошених – до 5 хв.

З вступним словом виступила перший заступник директора Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Устименко Світлана Миколаївна, яка оголосила присутнім порядок денний та регламент роботи засідання.

По першому питанню

СЛУХАЛИ: начальника відділу сприяння працевлаштуванню Київського міського центру зайнятості Говорун Тетяну Олегівну та провідного профконсультанта відділу соціальної реабілітації інвалідів Київського міського центру соціальної, професійної та трудової реабілітації інвалідів Кузьменюка Бориса Олександровича.

Столичною службою зайнятості проводиться системна робота щодо організації зайнятості громадян з інвалідністю, підвищення рівня їх працевлаштування за сприяння служби зайнятості.
Протягом січня-квітня 2018 року мали статус безробітного та отримували послуги міської служби зайнятості 709 осіб з інвалідністю (в т. ч. І групи – 2 особи, ІІ групи – 233 особи, ІІІ групи – 474 особи).
В залежності від запиту та конкретної ситуації безробітних, спеціалісти з профорієнтації застосовують різноманітні індивідуальні та групові форми роботи: індивідуальні профінформаційні консультації, професійні консультації, семінари з техніки пошуку роботи, а також психологічну підтримку.
З початку поточного року профорієнтаційними послугами охоплено майже 0,7 тис. осіб з інвалідністю, які отримали 2,1 тис. профорієнтаційних послуг.
Київським міським центром зайнятості для роботодавців, проводиться широка інформаційно-роз’яснювальна кампанія щодо законодавчих та інноваційних стимулів до створення нових робочих місць для осіб з інвалідністю.
Розширення кола роботодавців відбувається за рахунок роботодавців, які не виконали законодавчу норму по нормативу робочих місць по працевлаштуванню осіб з інвалідністю.
Перелік таких роботодавців Київське міське відділення Фонду соціального захисту інвалідів надає Київському міському центру зайнятості щороку до 01 травня року, наступного за звітним. У поточному році отримано перелік за 2017 рік із 764 підприємств, установ та організацій м. Києва, які не виконали норматив робочих місць по працевлаштуванню інвалідів.
З метою донесення інформації про вакансії до широкого кола шукачів роботи, в тому числі до осіб з інвалідністю, фахівцями столичної служби зайнятості проводиться постійна робота, зокрема, інформація про вакансії розміщується в інформаційних терміналах у секторах самостійного пошуку роботи, у друкованих засобах масової інформації та відображається на офіційному сайті Державної служби зайнятості dcz.gov.ua
Протягом січня-квітня 2018 року за допомогою столичною служби зайнятості працевлаштовано з урахуванням рекомендацій МСЕК та потреби підприємств в кадрах 129 осіб з інвалідністю.
З метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці осіб з інвалідністю професійне навчання за направленням районних філій служби зайнятості м. Києва у січні-квітні 2018 року проходили 29 безробітних зазначеної категорії.
З початку поточного року столичні роботодавці мали 2,2 тис. вакансій в рахунок нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю.
Значна частка вільних робочих місць залишається незаповненою через невідповідність їх професійно-кваліфікаційному рівню безробітних з інвалідністю, які перебувають на обліку в столичній службі зайнятості, а також через низьку заробітну плату, яка здебільшого на них пропонується.
Проблемним залишається питання працевлаштування осіб з інвалідністю із тяжкими вадами здоров’я (з І та ІІ групою інвалідності).
Крім того, не існує вільних робочих місць (вакантних посад) для працевлаштування осіб, які отримали інвалідність внаслідок психічних захворювань та розумової відсталості.
Станом на 1 травня 2018 року кількість безробітних осіб з інвалідністю, в порівнянні з відповідним періодом 2017 року, збільшилась на 8,8% та становила 421 особу. Кількість вакансій, на які могли бути працевлаштовані особи з інвалідністю (за інформацією роботодавців), становила понад 0,9 тис. одиниць, що на майже 20% більше, ніж на 1 травня 2017 року.

В обговоренні взяли участь: Перепеченко О. М., Бевз Т. В., Устименко С. М., Антонюк А. С., Симоненко В. Є, Мельник В. П., Єременко Ю. М., Мельник О. С.

По другому питанню

СЛУХАЛИ: начальника відділу сприяння працевлаштуванню Київського міського центру зайнятості Говорун Тетяну Олегівну та фахівця 2-ої категорії відділу організаційно-масової роботи Комунальної установи виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Київський молодіжний центр» Вертепну Ангеліну Дмитрівну.

Проблема молодіжного безробіття є сьогодні актуальною у всьому світі, зокрема в Україні. Сприяння зайнятості молоді залишається одним із пріоритетних напрямів роботи столичної служби зайнятості.
З початку поточного року послугами столичної служби зайнятості скористалися 5,7 тис. молодих людей. Серед безробітних, які звернулися до столичної служби зайнятості, кожен третій віком до 35 років.
Серед безробітної молоді майже 88% службовців, 10% робітників, 2% – особи без професії або такі, що займали місця, які не потребують спеціальної підготовки, близько 6% – особи, які не працювали більше року. Більшість молодих людей, які працювали, прийшли з сфери торгівлі, фінансової та страхової діяльності, державного управління тощо.
У залежності від запиту та конкретної ситуації безробітної молоді застосовуються різноманітні форми роботи, зокрема: семінари з техніки пошуку роботи; профорієнтаційні групові консультації з питань підприємницької діяльності; індивідуальні інформаційні консультації; профконсультації з використанням методів психодіагностики; професійний відбір тощо.
Столичною службою зайнятості проводиться системна профорієнтаційна робота з учнями старших класів загальноосвітніх шкіл міста з метою ознайомлення з ситуацією на ринку праці, усвідомленого вибору професій, зокрема, робітничих, які є актуальними на ринку праці.
Протягом січня-квітня 2018 року фахівцями столичної служби зайнятості в загальноосвітніх школах міста проведено:
- 125 уроків реального трудового життя, до участі в яких було залучено 6,2 тис. учнів випускних класів шкіл міста Києва;
- 76 професіографічних екскурсій на підприємства міста, до участі в яких було залучено 2,4 тис. старшокласників;
- 22 семінари, на яких понад 0,4 тис. працівників освіти отримали методичну допомогу від профконсультантів столичної служби зайнятості.
Протягом 4 місяців поточного року профорієнтаційні послуги отримали 5,3 тис. молодих людей, які перебували на обліку в службі зайнятості. Крім того, відповідні послуги отримали 30,4 тис. учнів загальноосвітніх шкіл, що в 2,4 рази більше, ніж у відповідному періоді 2017 року.
Для задоволення потреб роботодавців у кваліфікованих кадрах служба зайнятості проводила професійну підготовку, перепідготовку в навчальних закладах; підвищення кваліфікації робітників і фахівців з вищою освітою до необхідного рівня кваліфікації.
Відповідно до потреб ринку праці та з урахуванням конкретної потреби в персоналі певного роботодавця столичною службою зайнятості протягом січня-квітня 2018 року здійснено професійне навчання 194 безробітних у віці до 35 років.
Міською службою зайнятості реалізується комплекс заходів щодо підтримки підприємницької ініціативи серед молоді. Зокрема, орієнтація безробітних на підприємництво та самозайнятість, надання інформаційних та консультаційних послуг щодо підприємництва, профдіагностичне тестування для виявлення в людини нахилів та здібностей для ведення бізнесу, а також професійне навчання з професій та спеціальностей, які дають необхідні знання для малого бізнесу.
З початку поточного року проходили відповідне навчання 21 особа у віці до 35 років. За допомогою міської служби зайнятості 14 молодих безробітних отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності та зареєструвалися як суб’єкти підприємництва.
У період пошуку роботи молодим особам пропонується взяти участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру. З початку поточного року в громадських та інших роботах тимчасового характеру було зайнято 238 молодих осіб.
Протягом звітного періоду 1,3 тис. молодих осіб, які користувались послугами міської служби зайнятості у січні-квітні 2018 року, знайшли роботу за направленням служби зайнятості.
У 2017 році правлінням Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття схвалено Програму державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки. Програма передбачає проведення службою зайнятості системної профорієнтаційної роботи серед шкільної молоді, учнів та студентів професійно-технічних закладів та установ вищої освіти, а також запровадження інноваційних форм роботи з населенням та посилення взаємодії служби зайнятості з соціальними партнерами у сфері профорієнтації населення.

Протягом лютого-березня 2018 року Київським молодіжним центром проведено Конкурс бізнес-планів підприємницької діяльності серед молоді м. Києва. В рамках проведення конкурсу молодь залучено до участі у тренінгах на тему: «Твоя бізнес-ідея», «Бізнес-план: від розробки до реалізації», «Презентація бізнес-плану». За результатами проведення конкурсу визначено 6 переможців у номінаціях «Соціальний проект», «Виробництво, сфера послуг і торгівля» та надано сприяння у подальшій реалізації бізнес-планів переможцями конкурсу (охоплено 500 осіб).
З метою сприяння зайнятості та самозайнятості молоді Київським молодіжним центром реалізуються заходи із неформальної освіти молоді. Відтак забезпечено проведення щотижневих тренінгів та майстер-класів на тему: «Ораторське мистецтво: як виступати на публіку?», «Перша робота. Лайфхаки від юриста», «Як перестати відкладати на завтра?», «Як написати резюме», «Дієві технології самопрезентації при влаштуванні на роботу», «Техніка ефективного ведення переговорів», «Методи профорієнтаційної психодіагностики», «Eventmanagement: здобуваємо навички підприємництва», «Інтернет-маркетинг для новачків», «Франдрайзинг. Робота зі спонсорами», «Пошук інвестора від А до Я», семінари «Як заробляють блогери», «Ефективні переговори: 6 кроків до успіху», «Бізнес планування», «З чого починається власна справа», «Проектний менеджмент», «Інструменти розвитку бізнесу», «Соціальне підприємництво», «Працевлаштування випускників. Як отримати перше робоче місце», «З чого починається малий бізнес», інтерактивні лекції «Фінансова грамотність», організовано курси ділової української мови, LearnEnglish-клубу, заняття з комп’ютерної психодіагностики, круглий стіл «Альтернативні напрямки зайнятості молоді», «Персональний та професійний розвиток», «Практична психодіагностика», «Спільність особистості з професією», «Профкар’єра – інновація у профорієнтації» (охоплено понад 700 осіб).
Надано допомогу у підготовці реєстраційних документів та індивідуальні консультації з питань реєстрації господарської одиниці, провадження господарської діяльності (охоплено понад 50 осіб).
В рамках реалізації програми «Профорієнтація молоді» серед учнівської молоді проведено майстер-клас із створення комп’ютерних ігор на базі компанії iLogos, презентації професій маркетолога та розробника IT-софтів, комп’ютерне профорієнтаційне тестування, тренінги «Вплив батьків на вибір професії дитиною», «Інсценізація професій» (заходами охоплено понад 200 осіб).
На базі коворкінг-центру «I Hub» для представників профільних інститутів громадянського суспільства проведено нетбрифінг, спрямований на налагодження партнерства та взаємодії у галузі реалізації молодіжних соціально-значущих проектів, участі молоді у громадсько-політичному житті, вирішенні актуальних питань зайнятості молоді (заходом охоплено понад 200 осіб).
Забезпечено проведення заходів із професійної орієнтації молоді таких як: тестування, знайомства із різноманітними професіями, ділові ігри, екскурсії (IT-компанія EVO, Верховна Рада України, Національне антикорупційне бюро України, Укрвторресурс, Національний банк України, Київський метрополітен тощо), лекції, семінари, майстер-класи, моделювання робочого процесу. Для молодих батьків започатковано серію лекцій «Формуванням базових принципів та навичок дітей, що згодом перетворяться і інноваційні ідеї» (заходами охоплено понад 500 учасників).
На базі Центру ділового та культурного співробітництва «Український дім» (м. Київ, вул. Хрещатик, буд. 2) проведено загальноміську інформаційну акцію «Освіта. Робота. Підприємництво». В рамках заходу молодь мала можливість ознайомитись із кар’єрними програмами та програмами стажування від провідних роботодавців України та світу, безпосередньо встановити контакти із представниками компаній обраної галузі, отримати консультації з працевлаштування, ознайомитись із пропозиціями з основної та додаткової освіти, національними та міжнародними освітніми грантами. В рамках роботи виставки відбулись презентації навчальних програм Вісконсинського Міжнародного Університету (США), програми навчання з правом роботи в США, Канаді, Австралії, Новій Зеландії та Європі» (royaleducation&tourism), навчання в Польщі (fundacjaedukacyjna «Perspektywy»), майстер-класи «Етапи проведення трансферу в іноземні ВНЗ США, Англії, Канади, Європи» та інше (охоплено понад 3000 осіб).
28 квітня 2018 року проведено профорієнтаційну конференцію «SkillKit». В рамках заходу відбулися інтерактивні презентації у галузі новітніх технологій та професій (робототехніка, ІТ, дизайн, нанотехнології, молекулярна та нейробіологія, енергетика, архітектура, електроніка тощо). Експерти продемонстрували київським школярам можливості навчання за кордоном по спеціальностям майбутнього. Учасники також ознайомились із різноманітними професіями, їх змістом, статусом на ринку праці, необхідною освітою, перспективами працевлаштування та визначитись із своєю майбутньою професією (охоплено понад 500 осіб).
В рамках реалізації проекту LAW IN FORCE, для учнівської молоді проведено курс правової грамотності, в рамках якого молодь ознайомилась із основними механізмами захисту прав людини у побутових ситуаціях: від прав школяра, абітурієнта та студента під час навчального процесу, до основ захисту трудових прав (охоплено понад 100 учасників).

В обговоренні взяли участь: Устименко С. М., Антонюк А. С., Мельник В. П., Єременко Ю. М.

По третьому питанню

СЛУХАЛИ: начальника відділу правового забезпечення Департамент охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Шестерненкову Олену Сергіївну.

В місті Києві рахується вакантними близько 6000 посад медичних працівників закладів охорон здоров’я, які підпорядковані Департаменту охорони здоров’я.
З урахуванням реформування галузі охорони здоров’я при наявній нехватці кадрів в закладах охорони здоров’я, питання щодо скорочення медичних працівників не стоїть.
Крім того, з метою ефективного та раціонального використання бюджетних коштів, ліжкового фонду, (вакантних) штатних посад закладів охорони здоров’я та з урахуванням пропозицій керівників закладів охорони здоров’я, наказом Департаменту охорони здоров’я від 19.02.2018 № 160 «Про скорочення ліжкового фонду та штатних посад закладів охорони здоров’я» було переглянуто ліжковий фонд та вакантні штатні посади закладів охорони здоров’я, які підпорядковуються Департаменту охорони здоров’я, при цьому, фонд заробітної плати закладів охорони здоров’я залишився незмінним.

В обговоренні взяли участь: Устименко С. М., Антонюк А. С., Симоненко В. Є., Кубанський С. А.

По четвертому питанню

СЛУХАЛИ: начальника відділу організації надання послуг роботодавцям Київського міського центру зайнятості Шурко Майю Йосипівну.

Київський міський центр зайнятості в рамках «Порядку здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2015 № 696 та з врахуванням п. 8 протоколу засідання Координаційного комітету сприяння зайнятості населення від 07.06.2016 № 2, надає інформацію про роботодавців, які працевлаштували осіб квотної категорії, в тому числі яким компенсація витрат на оплату праці вже розпочата.
Київським міським центром зайнятості 05.05.2018 направлено листи співголовам Координаційного комітету сприяння зайнятості населення, а саме: заступнику голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень – Резнікову Олексію Юрійовичу, голові Київської міської ради профспілок, – Мельнику Валентину Петровичу та голові Спільного представницького органу роботодавців м. Києва – Антонюку Андрію Сергійовичу, з інформаційною довідкою про те, що:
- ФОП Глазунова Анна Олександрівна працевлаштувала з 16.02.2018 безробітну з числа внутрішньо переміщених осіб (категорія квоти: один з батьків або особа, яка їх замінює і має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років), та подала заяву до Подільської районної філії щодо отримання компенсації на оплату праці працевлаштованої ВПО. Термін дії строкового трудового договору між роботодавцем та працівником з 16.02.2018 до 16.02.2020. Договір про компенсацію витрат роботодавця на оплату праці працевлаштованої особи із числа внутрішньо переміщених між Подільською районною філією КМЦЗ та ФОП Глазуновою Анною Олександрівною підписаний 16.03.2018, так як роботодавець відповідає вимогам Порядку по наданню компенсації (відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та не визнання в установленому порядку банкрутом та не порушення справи про банкрутство);
- ФОП Глущенко Роман Костянтинович працевлаштував з 21.03.2018 безробітного з числа внутрішньо переміщених осіб (категорія квоти: один з батьків або особа, яка їх замінює і має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років) та подав заяву до Святошинської районної філії КМЦЗ щодо отримання компенсації на оплату праці працевлаштованої ВПО. Термін дії строкового трудового договору між роботодавцем та працівником – 2 роки. Договір про компенсацію витрат роботодавця на оплату праці працевлаштованої особи із числа внутрішньо переміщених між Святошинською районною філією КМЦЗ та ФОП Глущенко Роман Костянтинович підписаний 04.05.2018, так як роботодавець відповідає вимогам Порядку по наданню компенсації (відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та не визнання в установленому порядку банкрутом та не порушення справи про банкрутство);
- ТОВ «МЕЖАВТО Україна» працевлаштувало з 01.03.2018 безробітну з числа внутрішньо переміщених осіб, якій до настання права на пенсію за віком залишилось 10 і менше років та подало заяву до Солом’янської районної філії КМЦЗ щодо отримання компенсації на оплату праці працевлаштованого ВПО. Термін дії строкового трудового договору між роботодавцем та працівником – 2 роки. Договір про компенсацію витрат роботодавця на оплату праці працевлаштованої особи із числа внутрішньо переміщених між Солом’янською районною філією КМЦЗ та ТОВ «МЕЖАВТО Україна» підписаний 05.05.2018, так як роботодавець відповідає вимогам Порядку по наданню компенсації (відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та не визнання в установленому порядку банкрутом та не порушення справи про банкрутство).
Виходячи з цього, ФОП Глазунова Анна Олександрівна, ФОП Глущенко Роман Костянтинович та ТОВ «МЕЖАВТО Україна» мають право на компенсацію оплати праці працевлаштованих безробітних терміном на 12 календарних місяців.

По п’ятому питанню

СЛУХАЛИ: начальника управління праці та зайнятості Департаменту соціальної політики Сою Віталія Васильовича.

На виконання пункту 8 протоколу № 1 засідання Координаційного комітету сприяння зайнятості населення щодо вивчення питань доцільності створення Реєстру ринкоутворюючих підприємств міста Києва, для подальшого проведення аналізу ситуації з питань зайнятості та оплати праці, від Головного управління статистики у м. Києві отримано перелік суб’єктів господарювання міста Києва з найбільшою чисельністю працівників (від 500 осіб і вище) за окремими видами економічної діяльності. Зазначений перелік було розіслано районним в місті Києві державним адміністраціям та Київському міському центру зайнятості для опрацювання та надання Департаменту соціальної політики пропозицій щодо вибору підприємств, установ та організації міста Києва із зазначеного переліку для подальшого формування Реєстру ринкоутворюючих підприємств міста Києва.
Однак, зважаючи на невідповідність отриманої інформації є необхідність районним в місті Києві державним адміністраціям погодити перелік наданий Київським міським центром зайнятості для визначення підприємств, установ та організації міста, які буде внесено до Реєстру ринкоутворюючих підприємств міста Києва.

ВИРІШИЛИ:

1. Інформації виступаючих з питань порядку денного взяти до відома.

2. Київському міському центру зайнятості продовжити роботу щодо організації зайнятості молоді та сприяння зайнятості осіб з інвалідністю.

Київський міський центр зайнятості
Термін: постійно

3. Забезпечити надання роботодавцям інформації про реабілітаційні установи, центри, які надають допомогу в працевлаштуванні особам з інвалідністю.

Районні філії Київського міського центру зайнятості, Київське міське відділення фонду соціального захисту інвалідів
Термін: постійно

4. Залучати реабілітаційні установи та центри, які надають допомогу у працевлаштуванні осіб з інвалідністю до проведення «ярмарок вакансій».

Київський міський центр зайнятості
Термін: постійно

5. Забезпечити проведення з соціальними партнерами інформаційних семінарів для працедавців щодо можливості зайнятості людей з інвалідністю різних нозологій.

Київський міський центр соціальної, професійної та трудової реабілітації інвалідів, Київський міський центр зайнятості, Спільний представницький орган роботодавців в місті Києві, Об’єднання профспілок, організацій профспілок у м. Києві «Київська міська рада профспілок»
Термін: постійно

6. Розглянути можливість здійснення аналізу кількості працевлаштованої молоді та осіб з інвалідністю за результатами вжитих заходів та проведеної роботи. На черговому засіданні Координаційного комітету сприяння зайнятості населення поінформувати про проведену роботу.

Комунальна установа виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Київський молодіжний центр», Київське міське відділення фонду соціального захисту інвалідів
Термін: 22 червня 2018 року

7. З врахуванням пропозиції Київського міського центру зайнятості, відповідно до Порядку здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2015 № 696, визначити тривалість компенсації витрат роботодавця на оплату праці працевлаштованих безробітних громадян – внутрішньо переміщених осіб з числа громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню терміном на 12 календарних місяців:
- ФОП Глазуновій Анні Олександрівні на оплату праці за працевлаштування на умовах строкового трудового договору безробітної Морозової Олени Олександрівни з 16.02.2018;
- ФОП Глущенку Роману Костянтиновичу на оплату праці за працевлаштування на умовах строкового трудового договору безробітного Мануйлова Вадима Євгеновича з 21.03.2018;
- ТОВ «МЕЖАВТО Україна» на оплату праці за працевлаштування на умовах строкового трудового договору безробітної Межерицької Ірини Григоріївни з 01.03.2018.

8. Забезпечити інформованість роботодавців щодо компенсації витрат на оплату праці працевлаштованих безробітних громадян – внутрішньо переміщених осіб з числа громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (Порядок здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2015 № 696).

Районні в місті Києві державні адміністрації, Спільний представницький орган роботодавців в місті Києві, Об’єднання профспілок, організацій профспілок у м. Києві «Київська міська рада профспілок»
Термін: постійно

9. Узгодити остаточний перелік підприємств для аналізу ситуації ринку праці.

Районні в місті Києві державні адміністрації, районні філії Київського міського центру зайнятості
Термін: 05 червня 2018 року

10. Відповідно до пункту 19 Положення про Координаційний комітет сприяння зайнятості населення (щодо почергового головування співголів на його засіданнях), наступне засідання Координаційного комітету провести під головуванням співголови від Сторони роботодавців.

підпис

м. Київ 13 березня 2018 року
вул. Стрітенська, 15 (зал засідань)

Головувала на засіданні: Устименко Світлана Миколаївна – перший заступник директора Департаменту соціальної політики – заступник співголови Координаційного комітету сприяння зайнятості населення.

Присутні: члени Комітету та запрошені особи.

Від Сторони виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації): Устименко С. М., Говорун Т. О., Мусієнко Т. П., Сіменик О. Р., Силенко В. Л., Соя В. В., Фарафонтова Л. В.

Від Сторони профспілок: Александрова О. М., Духота Н. В., Панова О. Л., Трофименко О. М., Тулей П. П.

Від Сторони роботодавців: Майко В. І., Марусяк С. Г., Грецький С. Я.

Запрошені: Войченко Н. Б., Гнип О. М., Качура О. В., Коржик В. В., Курбатська В. А., Пархоменко О. В., Тарасун С. М., Ящук О. В.

Сторони представлені більшістю членів Координаційного комітету. Засідання комітету правомочне.

Порядок денний:
1. Про стан виконання у 2017 році Програми зайнятості населення м. Києва на період до 2017 року, затвердженої рішенням Київської міської ради від 02 жовтня 2013 року № 27/9615 (зі змінами).

2. Про сприяння зайнятості громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці.

Затверджується регламент роботи:
для доповіді та співдоповіді – до 7 хв.;
на виступи членів комітету і запрошених – до 5 хв.

З вступним словом виступила перший заступник директора Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Устименко Світлана Миколаївна, яка оголосила присутнім порядок денний та регламент роботи засідання.

По першому питанню

СЛУХАЛИ: начальника управління праці та зайнятості Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Сою Віталія Васильовича та начальника відділу статистики та прогнозування Київського міського центру зайнятості Фарафонтову Ларису Віталіївну.

Присутніх поінформовано, що Програма зайнятості населення, як інструмент реалізації державної політики зайнятості, спрямована на сприяння зайнятості населення, задоволення потреб громадян у праці.
Моніторинг реалізації у 2017 році заходів, передбачених міською Програмою зайнятості, свідчить про наступні тенденції на столичному ринку праці:
1) За результатами діяльності в сфері зайнятості Київ характеризується:
- найвищим серед регіонів України рівнем зайнятості населення у віці 15-70 років – 62,0% (по Україні – 56,3%);
- одним з найнижчих рівнів безробіття населення у віці 15-70 років – 6,7% (в Харківській області – 5,9%, Київській – 6,3 %, по Україні – 9,4%).
2) За останніми наявними даними моніторингу створення нових робочих місць, у січні-листопаді 2017 року в м. Києві прийнято на роботу на створені нові робочі місця 66,0 тис. осіб (в т. ч. у юридичних осіб – 52,0 тис. осіб, у фізичних осіб – 14,0 тис. осіб), що є найкращим показником серед регіонів.
3) У грудні 2017 року відбулось збільшення середньооблікової кількості штатних працівників на 13,5 тис. осіб в порівнянні з відповідним періодом 2016 року, яка становила 1108,1 тис. осіб:
- оптова та роздрібна торгівля – 202,7 тис. осіб (зростання на 1,4 % або 2,8 тис. осіб);
- освіта – 129,7 тис. осіб (збільшення на 2,3 % або на 2,9 тис. осіб);
- промисловість – 115,7 тис. осіб (зменшення на 0,3 % або 0,4 тис. осіб);
- охорона здоров’я та надання соціальної допомоги – 98,3 тис. осіб (зростання на 1,7 % або 1,6 тис. осіб);
- професійна, наукова та технічна діяльність – 96,5 тис. осіб (зменшення на 1,2 % або 1,1 тис. осіб).
4) У 2017 році прийнято – 398,1 тис. осіб – на 18,1 % більше, ніж у 2016 році. Вибуло – 406,9 тис. осіб – на 5,3 % більше показника 2016 року, з причин скорочення штатів вибуло 15,4 тис. осіб проти 17,0 тис. осіб у 2016 році або на 9,4 % менше.
5) Протягом січня-грудня 2017 року інформація про заплановане масове вивільнення працівників надійшла до служби зайнятості від 261 підприємства, установи та організації на загальну чисельність 18,2 тис. осіб, що у 2,7 рази менше відповідного показника 2016 року.
6) У І кварталі 2017 року кількість працівників, які працювали в умовах вимушеної неповної зайнятості, в порівнянні з І кварталом 2016 року зменшилась та становила: 5,3 тис. осіб, які знаходились у відпустках без збереження заробітної плати (на період припинення виконання робіт), зменшення на 31,3%; 10,5 тис. осіб, які переведені з економічних причин на неповний робочий день (тиждень), зменшення на 50,1%.
У ІІ, ІІІ та ІV кварталах 2017 року продовжено тенденцію щодо зменшення кількості осіб, які працювали в умовах вимушеної неповної зайнятості.
7) Середньомісячна заробітна плата по м. Києву за січень-грудень 2017 року порівняно з відповідним періодом 2016 року зросла майже на 28,8% і становила 11135 грн.
Темп росту реальної заробітної плати за січень-грудень 2017 року до січня – грудня 2016 року складає 111,3%.
За даними органів статистики у грудні 2017 року нарахування заробітної плати у межах до 4000 грн мали 20,7% (або майже 223 тис. осіб) працівників, яким оплачено 50% і більше робочого часу, встановленого на грудень. У грудні 2016 року кількість працівників із зазначеним рівнем заробітної плати складала 35,3% або 372,8 тис. осіб.
В той же час спостерігається збільшення кількості працівників із заробітної платою у межах від 5 до 10 тис. грн. (грудень 2017 р. – 32,4% або 349 тис. осіб; грудень 2016 р. - 29,6% або 312,6 тис. осіб) та у межах понад 10 тис. грн. (грудень 2017 р. – 39,4% або 424,4 тис. осіб; грудень 2016 р. - 26% або 274,6 тис. осіб).

Повідомлено, що основними проблемами, які існують в сфері зайнятості м. Києва залишаються:
1) тіньова зайнятість на ринку праці;
2) дисбаланс попиту та пропозиції робочої сили на ринку праці міста;
3) зростання обсягів безробіття, визначених за методологією МОП;
4) несвоєчасна виплата заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях міста Києва тощо.

У січні-грудні 2017 року отримували послуги столичної служби зайнятості 39,6 тис. осіб, з них майже 31 тисяча громадян мали статус безробітного.
Незважаючи на незначне навантаження (на одну вакансію в середньому претендувала 1 безробітна особа), основною проблемою на ринку праці столиці є невідповідність попиту та пропозиції у професійно-кваліфікаційному розрізі. На обліку стабільно високою є частка безробітних з вищою освітою (87%). В той же час у базі даних вакансій столичної служби зайнятості понад 60% вільних робочих місць для робітників, працівників сфери обслуговування та торгівлі, найпростіших професій.
Відчувається нестача вакансій для професійних фахівців. Станом на кінець 2017 року в середньому на 1 вакансію претендували 3 фахівця, зокрема, серед тих, хто займав керівні посади – 7 осіб.
У результаті взаємодії із соціальними партнерами у минулому році кількість роботодавців та наданих ними вакансій зросла (на 01.01.2018 кількість вакансій становила понад 6,6 тис. один., що 21,4 % більше, ніж на 01.01.2017). Але, рівень заробітної плати, яка пропонувалась шукачам роботи, становив близько 6 тис. грн., що в 2,4 рази менше, ніж середня заробітна плата в місті. Це не завжди влаштовувало шукачів роботи, серед яких в столиці 44% осіб, які займали керівні посади, посади законодавців, вищих державних службовців.
В цих умовах, служба зайнятості намагалась оперативно реагувати на ситуацію на ринку праці, працювала над підвищенням своєї ефективності.
За підсумками 2017 року столичною службою зайнятості були забезпечені роботою (в т.ч. за договорами ЦПХ та самостійно) 18,8 тис. осіб, з них 14,7 тис. – за направленням служби зайнятості.
Отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності 136 осіб.Працевлаштовано172 безробітних на нові робочі місця з наданням компенсації єдиного соціального внеску роботодавцям.
У 2017 році проходили професійне навчання за сприянням служби зайнятості м. Києва 3,0 тис. осіб. Отримали ваучер на навчання 24 особи віком старше 45 років.
Брали участь у суспільно-корисних громадських роботах майже 2,5 тис. безробітних. До участі у інших роботах тимчасового характеру залучено більше 1,5 тис. осіб.
Столична служба зайнятості сприяла у працевлаштуванні звільнених військовослужбовців – учасників АТО. Протягом 2017 року отримали роботу 502 особи з числа колишніх військовослужбовців.
Протягом 2017 року профорієнтаційні послуги отримали 92,6 тис. громадян, у тому числі військовослужбовці, які брали участь в антитерористичній операції, внутрішньо переміщені особи та особи попереджені про вивільнення.
З метою попередження молодіжного безробіття Київський міський центр зайнятості проводив значну роботу із шкільною молоддю. Це професіографічні екскурсії на підприємства міста з метою популяризації робітничих професій, профорієнтаційна робота в школах зі школярами, їх батьками, педагогами. Протягом 2017 року профорієнтаційними послугами було охоплено 40,7 тис. учнів загальноосвітніх шкіл.
Столична служба зайнятості змінювала підходи в роботі, покращувала свої сервіси, освоювала нові сучасні технології та форми роботи як з роботодавцями, так і з громадянами.
Змінений регламент обслуговування клієнтів. Це дозволило пришвидшити пошук роботи до отримання статусу безробітного. Майже 30% громадян були працевлаштовані оперативно, протягом перших семи днів після звернення.
Для презентації шукачів роботи застосовувалось відео-резюме, використовувалось дистанційне спілкування з роботодавцями – онлайн-співбесіда. З початку минулого року Державна служба зайнятості запустила в роботу сервіс електронна черга реєстрації безробітних.
У 2017 році столична служба зайнятості здійснила масштабну реструктуризацію, замість базових центрів зайнятості були створені районні філії. Суть реорганізації полягає в тому, що частина адміністративних та господарських функцій районних філій передана на міський центр зайнятості. Це надало змогу фахівцям сфокусуватись безпосередньо на наданні послуг населенню та роботодавцям.
У поточному році запроваджуються нові методи роботи, зокрема, такі,що спрямовані на запобігання довготривалому безробіттю. Це система профілювання та кейс – менеджмент.
Планується удосконалення форм та методів профорієнтаційної роботи з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

В обговоренні взяли участь: перший заступник директора Департаменту соціальної політики – заступник співголови Координаційного комітету сприяння зайнятості населення Устименко Світлана Миколаївна, заступник голови Об’єднання профспілок, організацій профспілок у м. Києві «Київська міська рада профспілок» Панова Олена Леонтіївна, президент Київської міської асоціації роботодавців Майко Віталій Іванович, голова Київського міського об’єднання Конфедерації вільних профспілок України Тулей Петро Петрович.

По другому питанню

СЛУХАЛИ: начальника відділу сприяння працевлаштуванню Київського міського центру зайнятості Говорун Тетяну Олегівну.

Одним із пріоритетних напрямів роботи служби зайнятості є надання якісних соціальних послуг особам, які самостійно не можуть на рівних конкурувати на ринку праці та потребують соціального захисту. Їм надається широкий спектр адресних соціальних послуг. Це, передусім, підбір підходящої роботи; залучення до професійного навчання з метою підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці; сприяння самозайнятості; надання профорієнтаційних, консультаційних, інформаційних послуг; залучення до громадських та інших робіт тимчасового характеру тощо.
За минулий рік майже 4,1 тис. роботодавців проінформували районні філії Київського міського центру зайнятості про зайнятість та працевлаштування відповідної категорії громадян. За даними звітів лише 10% (41 роботодавець) не виконав 5% квоту робочих місць у 2017 році.
Протягом 2017 року від столичних роботодавців до міської служби зайнятості надійшла інформація про більше 9 тис. вакансій, передбачених для осіб, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.
Протягом січня - грудня 2017 року на обліку в районних філіях міської служби зайнятості перебувало майже 9,8 тис. безробітних осіб квотних категорій. Отримали роботу за направленням служби зайнятості 2,8 тис. безробітних осіб зазначеної категорії, що на 13% більше, ніж у 2016 році. Зокрема, 63 особи отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності. Рівень працевлаштування безробітних з числа соціально вразливих категорій населення підвищився - від 23% у 2016 році до 29% у 2017 році.
Для стимулювання роботодавців до прийняття на роботу осіб з числа соціально вразливих верств населення за направленням центру зайнятості передбачено законодавчі стимули:
- компенсація єдиного внеску роботодавцям, які працевлаштовують на новостворені робочі місця осіб квотних категорії громадян за направленням служби зайнятості. Протягом 2017 року з наданням роботодавцям компенсації єдиного соціального внеску по м. Києву працевлаштовано 41 особу, яка потребувала додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню;
- компенсація суми заробітної плати за працевлаштованих за направленням служби зайнятості безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб на умовах строкових трудових договорів протягом 6 календарних місяців. Тривалість такої компенсації для осіб квотних категорій може бути подовжена за рішенням Координаційного комітету сприяння зайнятості до 12 календарних місяців.
Протягом 2017 року така компенсація здійснювалася за 52 особи, серед яких за 8 осіб квотних категорій тривалість компенсацій становила 12 календарних місяців.
Проходили професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації 0,9 тис. безробітних.
Протягом звітного періоду отримали профорієнтаційні послуги 9,3 тис. осіб квотних категорій.
Взяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру – майже 1,5 тис. осіб.
Зазначено, що підвищення ефективності соціального захисту осіб, які належать до квотних категорій, та рівня їх зайнятості можливо лише за умови тісної співпраці всіх зацікавлених сторін - служби зайнятості, органів соціального захисту, роботодавців і, безпосередньо, самих осіб, недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці.

ВИРІШИЛИ:

1. Інформації виступаючих з питань порядку денного взяти до відома.

2. Департаменту соціальної політики продовжити роботу щодо проведення постійного моніторингу стану справ у сфері зайнятості населення, результати якого в установлені терміни надавати Київській міській раді, Міністерству соціальної політики України.
Департамент соціальної політики
Термін: постійно

3. За пропозицією Сторони профспілок запросити на наступне засідання Координаційного комітету сприяння зайнятості населення представника Департаменту охорони здоров’я щодо висвітлення питання збереження робочих місць для медичних працівників закладів охорони здоров’я, які утримуються за рахунок бюджету міста Києва.
Департамент охорони здоров’я
Термін: ІІ квартал 2018 року

4. За пропозицією Сторони профспілок Департаменту фінансів надати співголовам Координаційного комітету сприяння зайнятості населення інформацію щодо можливості встановлення муніципальної надбавки для працівників Київського міського центру зайнятості та Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві.
Департамент фінансів
Термін: до 20.04.2018

5. Київському міському центру зайнятості продовжити роботу щодо сприяння зайнятості громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці.

Київський міський центр зайнятості

Термін: постійно

6. Активізувати роботу по укладенню договорів про організацію громадських робіт з підприємствами, організаціями та установами міста Києва відповідно до затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 15.02.2018 № 232 «Про організацію громадських робіт у місті Києві в 2018 році» Переліку роботодавців та Переліку видів громадських робіт.
Інформацію про проведену роботу надавати Департаменту соціальної політики щомісячно за формою та в терміни відповідно до листів Департаменту соціальної політики від 19.02.2018 № 051-232-014/1-1 та № 051-232-014/1-2.

Районні в місті Києві державні адміністрації
Київський міський центр зайнятості

7. Київському міському центру зайнятості здійснювати аналіз інформації роботодавців міста Києва щодо масового вивільнення працівників на відповідність чинному законодавству при направленні її до районних в місті Києві державних адміністрацій.
Районним в місті Києві державним адміністраціям забезпечити підготовку якісної інформації про діяльність спеціальних комісій для вжиття заходів щодо запобігання різкому зростанню безробіття під час масового вивільнення працівників та здійснення контролю за процесом фактичного вивільнення працівників з підприємств та організацій відповідного району м. Києва. Інформацію про проведену роботу надавати Департаменту соціальної політики щоквартально до 5 числа місяця, наступного за звітним періодом) за формою відповідно до листа Департаменту соціальної політики від 11.12.2017 № 051-37705—2018з-014/1.

Районні в місті Києві державні адміністрації
Київський міський центр зайнятості

8. Надати пропозиції Департаменту соціальної політики щодо доцільності створення Реєстру ринкоутворюючих (містоутворюючих) підприємств міста, які займають провідне становище в районі та місті за відповідним видом економічної діяльності, для проведення аналізу ситуації з питань зайнятості та оплати праці, із подальшим розглядом на наступному засіданні Координаційного комітету сприяння зайнятості населення.

Районні в місті Києві державні адміністрації
Київський міський центр зайнятості,
Об’єднання профспілок, організацій профспілок
у м. Києві «Київська міська рада профспілок»,
Спільний представницький орган роботодавців
м. Києва
Термін: до 20.04.2018

333

imgonline com ua compress by size6KSHymnUd5R321 червня 2017 р. у приміщенні Київської міської державної адміністрації під головуванням першого заступника директора Департаменту соціальної політики КМДА Устименко С.М. відбулося чергове засідання Координаційного комітету сприяння зайнятості населення.

h 89314 березня 2017 року в приміщенні Об’єднання профспілок, організацій профспілок у м. Києві «Київська міська рада профспілок» (вул.Стрітенська, 15), відбулося засідання Координаційного комітету сприяння зайнятості населення. Захід провели Голова Спільного представницького органу роботодавців м. Києва – співголова Координаційного комітету сприяння зайнятості населення Майко В.І., перший заступник директора Департаменту соціальної політики Київської міської державної адміністрації Устименко С.М. і Голова Профспілки працівників підприємств малого та середнього бізнесу м. Києва Духота Н.В.

За даними Служби зайнятості, кількість осіб, які вибули з підприємств, установ та організацій міста Києва у січні-вересні 2014 року з причини змін в організації виробництва та праці (реорганізація, скорочення чисельності або штату працівників), становила 16,3 тис. осіб, або 4,6% від загальної кількості осіб, що вибули. Протягом минулого року інформація про заплановане масове вивільнення працівників, у зв’язку із змінами в організації виробництва та праці за формою № 4-ПН надійшла до служби зайнятості м. Києва від 727 підприємств, установ та організацій на загальну чисельність 39,5 тис. осіб.

Нестабільність політичної і соціально-економічної ситуації в країні зумовила збільшення у 2014 році показників неповної зайнятості та вивільнення працівників.

Так, за останніми даними державних статистичних спостережень, чисельність працівників, які перебували у відпустках без збереження заробітної плати (на період припинення виконання робіт) у січні-вересні 2014 року порівняно з відповідним періодом 2013 року збільшилась на 18,7% і становила 7,4 тис. осіб. У режимі неповного робочого дня (тижня) з економічних причин у січні-вересні 2014 року працювало 55,2 тис. осіб, що на 70,4% більше відповідного показника 2013 року (32,4 тис. осіб). У відсотках до середньооблікової кількості штатних працівників це становить 4,5%.

Протягом січня-вересня 2014 року кількість працівників, прийнятих на роботу на підприємства, в установи та організації м. Києва становила 246,2 тис. осіб, що на 18,5% менше відповідного показника 2013 року. Кількість осіб, які вибули з підприємств, установ та організацій міста протягом січня-вересня 2014 року, становила 354,9 тис. осіб, що на 6,4% більше ніж у січні-вересні 2013 року. З них 327,8 тис. осіб (92,4%) вибули з причини плинності кадрів, 16,3 тис. осіб (4,6%) – із причини змін в організації виробництва та праці (реорганізація, скорочення чисельності або штату працівників).

У звітному періоді на обліку в службі зайнятості столиці перебувало понад 39,4 тис. безробітних осіб, із яких 30,4 тис. осіб зареєстровано у звітному році; на кінець звітного року залишилось на обліку майже 17,3 тис. безробітних.

Протягом 2014 року за допомогою служби зайнятості працевлаштовано 9,2 тис. безробітних громадян. Зокрема, шляхом надання одноразової виплати допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю – понад 1,0 тис. осіб.

Відповідно до статті 31 Закону України «Про зайнятість населення», у разі залучення зареєстрованих безробітних до громадських робіт фінансування організації таких робіт здійснюється пропорційно рівними частинами за рахунок коштів бюджету міста Києва та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

У бюджеті міста Києва на 2014 рік на зазначені цілі було передбачено кошти у розмірі 295,0 тис. грн, з урахуванням кредиторської заборгованості за 2013 рік.

Крім того, для додаткового стимулювання мотивації до праці а також матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб роботодавцями організовуються строком до шести місяців роботи, що носять тимчасовий характер. Фінансування організації робіт тимчасового характеру здійснюється за рахунок коштів роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел.

У цілому, протягом 2014 року до оплачуваних громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру залучено 3,9 тис. безробітних осіб.

Для підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці Київський міський центр зайнятості організовував навчання за напрямками, що відповідали потребам роботодавців, зокрема, шляхом стажування безпосередньо на підприємствах та в організаціях і установах.

Протягом січня-грудня 2014 року за сприянням служби зайнятості проходили професійне навчання, перепідготовку або підвищення кваліфікації за професіями, які користуються попитом на ринку праці 6,3 тис. безробітних осіб. З них 0,7 тис. осіб проходили стажування безпосередньо на виробництві.

Рівень професійного навчання безробітних в м. Києві у 2014 році склав 16,0%.

Загальноміська база даних столиці станом на 01.01.2014 налічувала 7,4 тис. вільних робочих місць (вакантних посад).

У січні-грудні 2014 року до відповідного періоду попереднього року номінальна заробітна плата штатних працівників підприємств м. Києва та їхніх відокремлених підрозділів з кількістю найманих працівників 10 і більше осіб зросла на 7,4% і становила 5376 гривень.

Проте, враховуючи нестабільність політичної і соціально-економічної ситуації в країні, у 2014 році ситуація на ринку праці м. Києва характеризувалася нестійкою динамікою та погіршенням деяких показників, хоча і залишається при цьому однією з найкращих серед регіонів України.

Процеси, які відбувалися на ринку праці столиці у 2014 році, мають негативні тенденції:
- зменшується рівень зайнятості населення міста;
- обсяги безробіття, визначені за методологією Міжнародної організації праці, збільшуються;
- збільшуються показники неповної зайнятості та вивільнення працівників з причини змін в організації виробництва і праці (реорганізація, скорочення чисельності або штату працівників);
- пропозиція робочої сили перевищує попит тощо.

Олена ПАНОВА,
заступник голови – начальник управління з
економічних питань та соціального діалогу
Міськпрофради

Начальник управління соціально-економічних відносин Міськпрофради Олена Панова взяла участь у програмі «Київське віче». Учасники обговорили ситуацію з працевлаштуванням у столиці:  наскільки ефективно діють міські служби занятості; які на сьогодні існують найбільш дієві методи працевлаштування; яке значення мають джерела, з яких претендент може дізнатися про ті чи інші вакансії тощо. А також, чи важливі форми резюме, поведінка на співбесіді? Як бажано влаштовуватися на роботу: у штат, за договором, контрактом? Як не стати жертвами лохотронів і не піддатися солодким обіцянкам контор-аферистів та інше.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mBQPwwqFZw4#

Основні напрямки розвитку сфери зайнятості знайшли відображення в новому Законі України „Про зайнятість населення”, який набрав чинності з 1 січня 2013 року і має поліпшити ситуацію на ринку праці. Документ містить низку важливих інновацій, що стосуються всіх основних фігурантів ринку праці. А саме: йдеться про роботодавців і найманих працівників, молодь, яка розпочинає трудову діяльність, і громадян старшого віку. Торкнуться новації й державних установ, що забезпечують формування та реалізацію державної політики у сфері зайнятості населення, а також здійснюють контроль за додержанням законодавства про зайнятість. Не обійшов закон і приватні компанії, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні.

У чому ж полягають законодавчі новації? Зупинимося на основних, а саме:

По-перше, за новим Законом статус безробітного, у разі відсутності підходящої роботи, надається з першого дня реєстрації не залежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.

Встановлено максимальний розмір виплат допомоги по безробіттю, але не більше чотирикратного розміру прожиткового мінімуму (мінімум – 1 118 грн.; максимум – 4 472 грн.).

По-друге, молодим спеціалістам, які погодяться працювати у сільській місцевості, при умові укладання трудового договору на строк не менше, як 3 роки, надаватимуться „стартові виплати” у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (на сьогодні це 11 180 грн.) та житло на строк його роботи. У разі якщо молодий працівник пропрацює в такому населеному пункті не менше десяти років, житло передається йому у власність.

По-третє, особи старші за 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років і чия професія не затребувана на ринку праці, матимуть право до досягнення пенсійного віку на одноразове отримання ваучера для безкоштовного перенавчання або підвищення кваліфікації на суму, яка не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом.

Порядок видачі ваучерів та перелік професій, спеціальностей та напрямків підвищення кваліфікації, для навчання за яким може бути виданий ваучер, затверджує Кабінет Міністрів України.

По-четверте, кадровим агентствам заборонено брати гроші з шукачів роботи по працевлаштуванню. Новим законом передбачено, що оплата послуг з працевлаштування здійснюється винятково роботодавцем, якому надано такі послуги. Це може привести діяльність кадрових агенцій у відповідність до європейських стандартів.

По-п'яте, студенти останніх курсів професійно-технічних та вищих навчальних закладів мають право на стажування у роботодавців строком до шести місяців. До їхньої трудової книжки в обов'язковому порядку буде внесено запис про проходження стажування, що свідчитиме про набуття певного досвіду роботи. При цьому, якщо стажування оплачується, роботодавець не сплачуватиме єдиний соціальний внесок із зарплати. На період стажування на стажерів поширюються всі права і соціальні пільги, встановлені для працівників, які займають відповідні посади.

По-шосте, законом передбачено, що роботодавцю, який працевлаштовуватиме на новостворені робочі місця молодь на перше робоче місце, осіб віком від 50 років та інших з числа неконкурентноспроможних громадян на ринку праці строком не менше ніж на два роки, компенсуватимуться витрати, пов'язані зі сплатою єдиного соціального внеску без обмеження у розмірі заробітної плати протягом першого року.

Встановлено, що роботодавець, який протягом року забезпечував створення робочих місць та виплату заробітної плати у розмірі не нижче трьох мінімальних заробітних плат, у наступному році має право на зменшення розміру єдиного соціального внеску.

А суб'єкт малого підприємництва, який створює нові робочі місця та працевлаштовує на них безробітних строком не менше ніж на два роки, протягом першого року отримує щомісячну компенсацію у розмірі мінімального страхового внеску.

З метою захисту від проявів дискримінації у сфері зайнятості, з 1 січня 2013 року забороняється в оголошеннях (рекламах) про вакансії зазначати обмеження щодо віку кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам (за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися винятково особам певної статі), а також вимагати від осіб, які працевлаштовуються, надання відомостей про особисте життя.

Роботодавці зобов'язані забезпечувати гідні умови праці, які відповідають вимогам законодавства у сфері оплати праці, охорони і гігієни праці.

Роботодавцям забороняється застосовувати працю громадян без належного оформлення трудових відносин, вчиняти дії, спрямовані на приховання трудових відносин.

Начальник управління
з соціально-економічних відносин Міськпрофради
О.Л.Панова

Право громадян на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає, або на яку погоджується, гарантує Конституція України.

Правові, економічні та організаційні основи зайнятості населення України і його захисту від безробіття, соціальні гарантії з боку держави в реалізації громадянам права на працю визначає Закон України „Про зайнятість населення”.

Право на соціальний захист у випадку безробіття з об'єктивних причин гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.

Безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають зарплату або інших доходів, передбачених законодавством, і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.

Реалізація державної політики зайнятості населення, які тимчасово не працюють, здійснює державна служба зайнятості.

В 2011 році послугами Київського міського центру зайнятості скористались майже 45 тис. громадян, в тому числі 30 тисяч – перебували на обліку пошуку роботи, з них отримали статус безробітного, який надає право на отримання матеріального забезпечення, близько 20 тис. осіб. Майже 17 тисяч безробітних киян отримували допомогу по безробіттю, для цього було витрачено 123 млн. грн. з Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Кількість незайнятих киян, які перебували на обліку в державній службі зайнятості, на 1 травня 2012 р. становила 7966 осіб з них кількість зареєстрованих безробітних становила 7546 осіб.

Рівень зареєстрованого безробіття в цілому по м.Києву на 1 травня 2012 р. становив 0,4% населення працездатного віку. Середня тривалість зареєстрованого безробіття становила 4,6 місяця.

Кількість вільних робочих місць (вакантних посад), заявлених підприємствами, установами та організаціями до служби зайнятості, на кінець квітня становила 10,7 тис. У загальній кількості вільних робочих місць кожне п'яте було на підприємствах, які займаються операціями з нерухомим майном, орендою, інжинірингом та наданням послуг підприємцям, сьоме – на підприємствах переробної промисловості, дев'яте – на підприємствах торгівлі, ремонту автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку, десяте – у державному управлінні або у закладах охорони здоров'я та надання соціальної допомоги.

За сприяння державної служби зайнятості у квітні 2012 р. було працевлаштовано 1006 осіб. Середньооблікова кількість безробітних, які отримували допомогу по безробіттю, в квітні становила 5156 осіб, розмір допомоги по безробіттю в середньому на одного безробітного становив 2352 грн.

С.Конопацька

(У статті використані дані Головного управління статистики у м.Києві).

Перший Національний канал, ут-1, програма " Нащадки" з Анастасією Рибчинською та Костею Гнатенком. Тема "Чемоданное настроение или эмиграция, как национальная идея. Почему украинцы оставляют родительский дом и едут на чужбину в поисках лучшей жизни?"

https://www.youtube.com/watch?v=fgCYPi7G26k